Broumovsko

Úterý 2.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovští volejbalisté byli úspěšní na dvou turnajích. Muži výborně zahájili okresní přebor

Broumovští volejbalisté byli úspěšní na dvou turnajích. Muži výborně zahájili okresní přebor

seznam článků
Broumovští volejbalisté byli úspěšní na dvou turnajích. Muži výborně zahájili okresní přebor
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

vol1Broumovské volejbalové výběry poslední dva víkendy startovaly na turnajích v Bukovici a v Teplicích nad Metují, odkud přivezly 2. a 1. místo. Muži úspěšně zahájili mistrovskou sezónu v okresním přeboru, když porazili Studnici 3:0 a jednoho z nejtěžších soupeřů VK Hronov D 3:2.

Poslední srpnovou sobotu se hrál 74. ročník asi nestaršího turnaje ve volejbale v České republice v Bukovici. Broumovský smíšený tým nastoupil v sestavě Miloš a Mirda Biškové, Jiří Jirman, Iva Krtičková, Věra Feďa Tomášková a příchozí veterán Láďa Matouš, který dříve hrál za Polici nad Metují i Broumov, a obsadil 2. místo.

"Byl to pohodový turnaj za krásného počasí. Povinně jsme vyhráli s týmem Hotárek sport i vyrovnaný zápas s Pardubicemi. Finále s domácí Bukovicí jsme ztratili v koncovkách setů. Bukovice byla posílena o hráče 1. a 2. ligy z Hronova, Červeného Kostelce a Turnova," komentoval turnaj Miloš Biško.

Následující sobotu jel broumovský volejbalový výběr na turnaj do Teplic nad Metují, kde se hrálo O štít Teplických skal. Broumov nastoupil v asi nejsilnější možné sestavě ve složení Miloš Biško, Miloš  Biško ml., Jiří Jirman, Míra Inda, Leoš a Petra Flokovi a Linda Šlapková a v turnaji zvítězil.

Broumov v prvním zápase remizoval s týmem Směs (Trutnov a Bílá Třemešná) 1:1, když se v prvním setu projevila menší nesehranost týmu. Následovalo snadné vítězství s Meziměstím 2:0. Třetí zápas Hronov a opět výhra 2:0. "To bylo vybojované vítězství podpořené týmovou hrou v poli. Podařilo se nám nádherně "vyzobat" smeče bývalých ligových hráčů Jendy Ševců a Oldy Kozy," dodal Miloš Biško.

V dalším zápase Broumov porazil mladý tým Walbrzych B a po vyrovnaném průběhu i Walbrzych A. "První set Broumov zvládl díky kvalitním blokům. V druhém setu jsme trochu ubrali na koncentraci a bojovní Poláci zlobili tvrdým servisem. Po dramatické koncovce, když jsme odvrátili tři setboly, jsme slavili celkové vítezství v turnaji. Broumov vyhrál tento tradiční turnaj po pěti letech (naposledy v roce 2011)," řekl Miloš Biško.

Mužům Slovanu Broumov se podařil vstup do nové mistrovské sezóny v okresním přeboru. V prvním zápase na domácích kurtech bez problémů porazili Studnici 3:0 a v tradičním derby vydřeli vítězství i v Hronově, na půdě dlouholetého vítěze soutěže okresu Náchod 2:3 (-17, 23, 22, -25,-10). Tento kvalitní vyrovnaný zápas s krajskou úrovní rozhodla větší vůle broumovských volejbalistů po vítězství. První set patřil Broumovu 25:17, poté dvě koncovky pro Hronov 25:23 a 25:22. Ve čtvrtém setu Broumov zmobilizoval síly a po odvrácení mečbolu zvítězil 27:25. Hronov již nestačil zabrzdit útočnou hru Broumova, který vyhrál poslední set 15:10. Pochvala patří celému týmu za kolektivní výkon. Nejlepšími hráči byli Biško ml., který zářil na síti a režisér hry Martin Háze.

V dalším zápase se Broumov ve čtvrtek 8. září od 17:30 hodin utká s Červeným Kostelcem. Přijďte podpořit broumovské muže, kteří v poslední době hrají výborný volejbal (jsou posledními vítězi okresního přeboru) v zápase z dalším adeptem na přední příčky v soutěži.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře