Broumovsko

Pondělí 20.květen 2019

Poslední aktualizace23.05.2019 04:32

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovští volejbalisté byli úspěšní na dvou turnajích. Muži výborně zahájili okresní přebor

Broumovští volejbalisté byli úspěšní na dvou turnajích. Muži výborně zahájili okresní přebor

seznam článků
Broumovští volejbalisté byli úspěšní na dvou turnajích. Muži výborně zahájili okresní přebor
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

vol1Broumovské volejbalové výběry poslední dva víkendy startovaly na turnajích v Bukovici a v Teplicích nad Metují, odkud přivezly 2. a 1. místo. Muži úspěšně zahájili mistrovskou sezónu v okresním přeboru, když porazili Studnici 3:0 a jednoho z nejtěžších soupeřů VK Hronov D 3:2.

Poslední srpnovou sobotu se hrál 74. ročník asi nestaršího turnaje ve volejbale v České republice v Bukovici. Broumovský smíšený tým nastoupil v sestavě Miloš a Mirda Biškové, Jiří Jirman, Iva Krtičková, Věra Feďa Tomášková a příchozí veterán Láďa Matouš, který dříve hrál za Polici nad Metují i Broumov, a obsadil 2. místo.

"Byl to pohodový turnaj za krásného počasí. Povinně jsme vyhráli s týmem Hotárek sport i vyrovnaný zápas s Pardubicemi. Finále s domácí Bukovicí jsme ztratili v koncovkách setů. Bukovice byla posílena o hráče 1. a 2. ligy z Hronova, Červeného Kostelce a Turnova," komentoval turnaj Miloš Biško.

Následující sobotu jel broumovský volejbalový výběr na turnaj do Teplic nad Metují, kde se hrálo O štít Teplických skal. Broumov nastoupil v asi nejsilnější možné sestavě ve složení Miloš Biško, Miloš  Biško ml., Jiří Jirman, Míra Inda, Leoš a Petra Flokovi a Linda Šlapková a v turnaji zvítězil.

Broumov v prvním zápase remizoval s týmem Směs (Trutnov a Bílá Třemešná) 1:1, když se v prvním setu projevila menší nesehranost týmu. Následovalo snadné vítězství s Meziměstím 2:0. Třetí zápas Hronov a opět výhra 2:0. "To bylo vybojované vítězství podpořené týmovou hrou v poli. Podařilo se nám nádherně "vyzobat" smeče bývalých ligových hráčů Jendy Ševců a Oldy Kozy," dodal Miloš Biško.

V dalším zápase Broumov porazil mladý tým Walbrzych B a po vyrovnaném průběhu i Walbrzych A. "První set Broumov zvládl díky kvalitním blokům. V druhém setu jsme trochu ubrali na koncentraci a bojovní Poláci zlobili tvrdým servisem. Po dramatické koncovce, když jsme odvrátili tři setboly, jsme slavili celkové vítezství v turnaji. Broumov vyhrál tento tradiční turnaj po pěti letech (naposledy v roce 2011)," řekl Miloš Biško.

Mužům Slovanu Broumov se podařil vstup do nové mistrovské sezóny v okresním přeboru. V prvním zápase na domácích kurtech bez problémů porazili Studnici 3:0 a v tradičním derby vydřeli vítězství i v Hronově, na půdě dlouholetého vítěze soutěže okresu Náchod 2:3 (-17, 23, 22, -25,-10). Tento kvalitní vyrovnaný zápas s krajskou úrovní rozhodla větší vůle broumovských volejbalistů po vítězství. První set patřil Broumovu 25:17, poté dvě koncovky pro Hronov 25:23 a 25:22. Ve čtvrtém setu Broumov zmobilizoval síly a po odvrácení mečbolu zvítězil 27:25. Hronov již nestačil zabrzdit útočnou hru Broumova, který vyhrál poslední set 15:10. Pochvala patří celému týmu za kolektivní výkon. Nejlepšími hráči byli Biško ml., který zářil na síti a režisér hry Martin Háze.

V dalším zápase se Broumov ve čtvrtek 8. září od 17:30 hodin utká s Červeným Kostelcem. Přijďte podpořit broumovské muže, kteří v poslední době hrají výborný volejbal (jsou posledními vítězi okresního přeboru) v zápase z dalším adeptem na přední příčky v soutěži.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Miloš Nýč vystřílel dvěma brankami vítězství pro Hejtmánkovice

Miloš Nýč vystřílel dvěma brankami vítězství pro Hejtmánkovice

Populární fotbalista Miloš Nýč, mezi přáteli přezdívaný Kartáč, vstřelil ve 22. kole okresního přebo...

O stehlících, Babišovi, čínském bistru a francouzských básních s rezidenty Literárního domku

O stehlících, Babišovi, čínském bistru a francouzských básních s rezidenty Literárního domku

V klášterním Literárním domku aktuálně pobývá na měsíčním rezidenčním pobytu česká spisovatelka a no...

Lotři vyčistili Metuji

Lotři vyčistili Metuji

Dvakrát nevkročíš do stejné řeky. Toto nyní platí také v Hronově. Lotři si vzali na paškál čistotu ř...

"Barevní" volejbalisté se stále lepší!

"Barevní" volejbalisté se stále lepší!

V sobotu 11. května se konalo ve Starém Městě předposlední 4. kolo Okresní soutěže ve žlutém a oranž...

Edison v SPŠ, OŠ a ZŠ, Nové Město nad Metují

Edison v SPŠ, OŠ a ZŠ, Nové Město nad Metují

Tak co nám říká encyklopedie: Thomas Alva Edison (1847-1931) byl americký vynálezce a podnikatel. Me...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře