Broumovsko

Čtvrtek 23.květen 2019

Poslední aktualizace24.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Chyběl jen kousek k tomu, aby si broumovská lezkyně Anna Špreňarová podmanila Moravu

Chyběl jen kousek k tomu, aby si broumovská lezkyně Anna Špreňarová podmanila Moravu

seznam článků
Chyběl jen kousek k tomu, aby si broumovská lezkyně Anna Špreňarová podmanila Moravu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

ann2Výrazného úspěchu dosáhla čtrnáctiletá (právě dnes už patnáctiletá) Anna Špreňarová, studentka kvarty broumovského gymnázia. Ta se v letošní lezecké sezóně zúčastnila Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost v kategorii A (ročník 2000-2001). Vertikální seriál se skládal z pěti závodů, které se konaly v různých moravských městech.

První závod se pod názvem Příborský pavůk odehrál v Příboru: "Lezlo se šest cest s různou obtížností. Tři z nich jsem topovala a to stačilo na druhé místo," vzpomíná na úvodní díl seriálu. Na druhý závod cestovala do Vsetína. Také na Vsetínském poháru lezkyně, která hájí barvy Ulity Broumov, topovala tři z pěti cest a opět brala stříbro: "Tento závod se mi taky moc líbil, už jsem věděla, co mám předvést a jaká bude organizace závodu, takže jsem byla více v klidu."

Třetí závod hostila stěna Flash Wall v Olomouci: "Tento závod se mi moc nevydařil. Nesedly mi cesty, navíc jsem měla menší roztržku s rozhodčím. Ale i přes tohle všechno jsem obsadila třetí místo." Čtvrtý závod se lezl na stěně Rajče v moravské metropoli Brno: "Když jsem viděla, kolik holek se mnou bude závodit, a na jak velké stěně se poleze, bylo mi jasné, že to nedopadne bůh ví jak dobře. Navíc jsem měla obražený prst z volejbalu, tak jsem z toho měla ze začátku hrůzu. Ale jak se ukázalo úplně zbytečně. Nakonec se mi na tomto závodě dařilo nejvíce v celém seriálu. Až na jednu výjimku mi sedly všechny cesty. Sice mi opět rozhodčí nechtěli uznat plusové body za teče, ale i tak jsem ze všech holek vylezla nejvíce a závod jsem tedy vyhrála."

Pátý a zároveň poslední závod se lezl na Tendon blocku v Ostravě - Vítkovicích: "Tenhle závod byl v září hned po dlouhých prázdninách, přes které mi nehorázně klesla forma, takže se mi vůbec nedařilo. Lezlo se na venkovní stěně, se kterou jsem nikdy předtím neměla zkušenost. Z pěti cest mému stylu bohužel vyhovovaly jen dvě, což mě nevyneslo výše, než jen na mé neoblíbené čtvrté místo."

A celkové hodnocení sezóny z pohledu broumovské lezkyně? "Zpočátku jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Úplně před prvním závodem v Příboru jsem ani netušila, že je to seriál několika závodů, ale nakonec to i přes dílčí neúspěchy bylo super. Při sečtení dosažených bodů ze všech závodů jsem jich měla na svém kontě 101,10. To stačilo na celkově druhé místo o 4,50 bodu za vítězkou. I tak jsem byla s dosaženým výsledkem spokojena," dokončila Anna ohlédnutí za Moravským pohárem mládeže.

Kromě lezení na obtížnost se Anna Špreňarová věnuje i boulderingu, což je spíše silové lezení bez jištění.

Za redakci Našeho Broumovska přejeme Anně hodně zdraví a spoustu studijních a sportovních úspěchů. A při volejbale pozor na prsty!

Foto archiv Anny Špreňarové

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Přednáška a beseda, volejbal a fotbal, Noc kostelů, vernisáže výstav, pivní slavnosti, divadlo pro d...

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili na úterní schůzi věřitelů předložený reorganizační plán. Jejich ...

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila v květnu soutěžní sezóna 2018/2019. Tento tradiční broumovský sport tentok...

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Britská skupina Muse vystoupí 26. května 2019 v pražských Letňanech. Přijede propagovat své loňské a...

Květnové turnaje na Grosshofu

Květnové turnaje na Grosshofu

Nepříliš lichotivé počasí v první polovině května nás pěkně drželo doma, potažmo v klubovně. Dětské ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře