Broumovsko

Čtvrtek 23.květen 2019

Poslední aktualizace24.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Do příměstských táborů projektu Bavíme se sportem se zapojilo 200 dětí

Do příměstských táborů projektu Bavíme se sportem se zapojilo 200 dětí

seznam článků
Do příměstských táborů projektu Bavíme se sportem se zapojilo 200 dětí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

bav1Do příměstských táborů projektu Bavíme se sportem se v Broumově, Náchodě a Novém Městě nad Metují zapojilo 200 dětí. Podle slov předsedy Okresního fotbalového svazu Náchod Petra Vítka se v projektu bude pokračovat a příměstské tábory se připraví i příští rok.

Projekt Bavíme se sportem v Broumově už běží rok a půl. "Letos jsme se rozhodli jako doprovodný program udělat příměstský tábor, který je stejně jako celý projekt zaměřený na všeobecné pohybové aktivity a rozvoj pohybové gramotnosti dětí. Ve dvou turnusech jsme tu měli 30 dětí. Milan Vítek si se svým asistentem Jirkou Ježkem ml. připravili náplň ryze pohybovou a sportovní, ale děti byly i na výletě. Samozřejmostí bylo zajištění svačin a obědů," řekl Petr Vítek, který se v doprovodu starosty Broumova Jaroslava Bitnara jeden den na děti do Broumova přijel podívat.

"Se zájmem jsem celé dva týdny pozoroval Milana Vítka, jak každý den od rána cvičí s malými dětmi na našem novém sportovišti. Projektu Bavíme se sportem osobně velmi fandím, líbí se na tom to, že se věnuje dětem již od mateřské školky, a že necílí na žádný konkrétní sport. Na rozhodnutí, ve kterém sportu budoucí hvězdy vyniknou, mají ještě dost času. Celá aktivita bohužel stojí a padá s jedním hlavním organizátorem, což je Okresní fotbalový svaz Náchod, a za to mu patří dík," řekl Jaroslav Bitnar.

"A já zase chci poděkovat městu Broumov za podporu tohoto projektu, Slovanu Broumov za poskytnutí výborného zázemí a Vackom z restaurace Alka, kteří nám se stravováním dětí vyšli vstříc. Velký dík patří také Milanovi Vítkovi, který připravil pestrý program. Děti si vyzkoušely různé druhy sportů a her. Dostávaly průběžně různé odměny a na závěr převzaly upomínkový pamětní list na tábor a medaili. Jsme rádi, že se to takhle povedlo. Věřím, že děti byly spokojené, bylo vidět, že je to baví, a že se tu nějaké věci naučily," uvedl Petr Vítek.

"Tábor byl určený pro všechny děti, tedy nejen pro ty, které chodí na fotbalové tréninky. Některé děti se vůbec poprvé seznámily s některými sporty. Řekl bych, že za ten týden některé děti udělaly velký pokrok. Celý projekt slouží k tomu, aby děti získaly základní a všeobecné pohybové základy a byli bychom rádi, aby se pak zapojily do některých oddílů, tedy nejen do fotbalového. Některá koordinační cvičení byly pro děti absolutní novinka, to při tělesné výchově ve škole ani nedělaly," řekl trenér Milan Vítek, který se věnuje mládeži už dlouhé roky.

"Z Broumova pocházím, a když jsem se o příměstském táboře dozvěděla, tak jsem hned svého syna Matyáše přihlásila. Každý den chodil domů nadšený, dlouze vypravoval, co přes den dělali a vždy se těšil na další den. Chci poděkovat trenérům za jejich hezký vztah k dětem. Pan Vítek byl v Matyášových očích velkou osobností a autoritou," pochválila tábor a trenéry Michaela Pancnerová z Berouna.

"Na základě zpětné vazby od trenérů vím, že děti zapojené do projektu Bavíme se sportem rozvíjí takové pohybové věci, které se normálně v oddílech netrénují. Hodně se třeba zlepšují v koordinaci pohybu, ve stylu běhání, což pomáhá v každém sportu. Děti jsou obratnější a dokáží lépe ovládat své tělo. Snažíme se využívat cvičení a speciální pomůcky, které pomáhají k tomu, aby se naučily takový přirozený pohyb, který byl dřív automaticky daný tím, že děti běhaly venku, lezly po stromech, stavěly bunkry a hrály si na vojáky. Děti, které jsou ve sportovních oddílech, mají tréninky a zápasy, ale mimo to nějakou další aktivitu nemají. Dnes ani ta tělesná výchova na školách nefunguje zrovna nejlépe. Hodně záleží na učitelích," přiblížil projekt Petr Vítek.

Projekt Bavíme se sportem probíhá už tři roky v Náchodě, rok a půl v Broumově a letos začal i v Novém Městě nad Metují, kde se mu bude věnovat fotbalista Jan Hable. "Byli bychom moc rádi, kdyby se nám podařilo rozšířit tento projekt i do dalších měst náchodského okresu, případně i dál," dodal Petr Vítek.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Přednáška a beseda, volejbal a fotbal, Noc kostelů, vernisáže výstav, pivní slavnosti, divadlo pro d...

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili na úterní schůzi věřitelů předložený reorganizační plán. Jejich ...

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila v květnu soutěžní sezóna 2018/2019. Tento tradiční broumovský sport tentok...

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Britská skupina Muse vystoupí 26. května 2019 v pražských Letňanech. Přijede propagovat své loňské a...

Květnové turnaje na Grosshofu

Květnové turnaje na Grosshofu

Nepříliš lichotivé počasí v první polovině května nás pěkně drželo doma, potažmo v klubovně. Dětské ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře