Broumovsko

Čtvrtek 22.srpen 2019

Poslední aktualizace22.08.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Dominika Čečetková vzkazuje: "Nejlepší čas začít? Teď!"

Dominika Čečetková vzkazuje: "Nejlepší čas začít? Teď!"

seznam článků
Dominika Čečetková vzkazuje: "Nejlepší čas začít? Teď!"
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

12557667 1086994244666586 941812391 oStudentka 4. ročníku Gymnázia Broumov Dominika Čečetková v polovině listopadu zaznamenala mimořádné umístění v kondiční soutěži Smartlabs Cup 2015, která se konala v Brně. Dominika startovala v kategorii bikiny fitness. Byla to její druhá soutěž a hned obsadila krásné 4. místo.

Do fitness centra jsi začala chodit asi před rokem a půl, loňský rok byl tvůj první soutěžní. Přesto ses rozhodla udělat ze studijních důvodů pauzu. Jaké máš plány? Myslím studijní a následně kariérní.

Studium je pro mě jedna z priorit stejně jako fitness. Jsem ve čtvrtém ročníku na gymnáziu, je pro mě tedy tento rok velmi důležitý a rozhodující. Jelikož chci jednou v životě dělat to, co mě baví, musím se teď na to studium více zaměřit. Úspěšně odmaturovat a dostat se na vysokou, kterou chci, jsou teď mé cíle. Chtěla bych studovat na fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze na Karlově Univerzitě. Dalším faktorem je, že chci "do světa". Konkrétně tedy do Prahy a to hlavně kvůli možnostem, které nabízí, ať už ohledně fitness nebo čehokoli jiného. Podle toho, jak toto vše dopadne, budu moci teprve přemýšlet nad dalšími plány.

Pauza znamená, že vůbec nechodíš cvičit? Nepřijde nazmar to protrénované období? A co postava?

Cvičit samozřejmě chodím, jen je to trochu volnější. Dala jsem si teď o Vánocích trochu větší volno, abych se uvolnila, což bylo přesně to, co jsem potřebovala. Jelikož mám, již zmiňovanou, pauzu, mohu si dovolit různě experimentovat. To znamená, zkouším různé změny jak ve cvičení, tak v jídelníčku a zjišťuji, jak na to mé tělo reaguje. Přípravu na závody bych rozhodně nenazvala protrénovaným obdobím, jelikož jak předtím, tak potom normálně trénuji, tudíž protrénované období je od té doby, co jsem začala cvičit až do současnosti. Na své postavě tedy stále pracuji, aby to bylo jen lepší a lepší.

Jaký je tvůj běžný denní jídelníček?

Jak jsem řekla, zkouším různé experimenty, takže teď je těžké to takto říct. Nepřejídám se a snažím se jíst pravidelně. Samozřejmě, určitá kontrola tam je, ale nějaká velká omezení si teď nedávám.

Kondiční soutěže nemají daleko k soutěžím krásy, kde se také dívky předvádějí porotě a publiku. Neuvažovala ses do některé přihlásit?

Možná, když jsem byla mladší, ale nemám na to výšku a neměla jsem postavu modelky. Tyto postavy se mi moc nelíbí. Hubená slečna, ale většinou tělo zpevněné nemá. Já ani nezačínala cvičit se soutěžními ambicemi, to nějak samo vyplynulo z toho, jak moc mě to cvičení začalo bavit a už to nebyl jen koníček, ale stal se z toho můj životní styl.

Jak jsi na tom s dalšími sporty? Věnovala ses některému vážněji už dříve?

Věnovala jsem se jednu dobu celkem vážně tanci. Tančila jsem street dance. Dokonce jsem absolvovala i pár soutěží, ale čím víc jsem cvičila ve fitku, tím méně jsem tančila. Teď si doma občas zatancuji, jelikož tanec pořád miluji, ale času je bohužel málo, tak už to není, co to bývalo.

Cvičit jsi začínala v Centru Walzel v Meziměstí. Potom jsi začala jezdit za trenérem až do Hradce Králové. Na jaké úrovni je posilovna ve Walzelovce?

Myslím si, že na Broumovsko je to povedená posilovna. Zacvičíte si tam skvěle a v rámci možností se to pořád nějak zdokonaluje. Právě teď tam proběhly menší změny, tak určitě stojí za to se tam přijít podívat. Je tam pár lidí, co chodí cvičit pravidelně, ne jen po Vánocích a před létem, jsou moc fajn a určitě vám klidně dají nějakou tu radu. Jelikož ve Walzelovce i pracuji, tak tam celkově trávím hodně času.

Na závěr bych vám chtěla říci, lidi, starejte se o sebe. Vaše tělo je to jediné, s čím vážně musíte žít. Vaše tělo, je Vaše vizitka. Nejde jen o vzhled, ale o to, jak se cítíte. Nejlepší čas začít? Žádné zítra, za týden, za měsíc. Teď! Nejlepší motivace? Vlastní výsledky. Jednoduše řečeno: "Jaký si to uděláš, takový to máš!".

Foto Denisa Marešová

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Stejně jako v loňském roce se s blížícím koncem prázdnin v Polici nad Metují uskuteční Den Muzea. V ...

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

Královéhradecký kraj pořádá na podporu náhradní rodinné péče, ve spolupráci s městskými úřady a nezi...

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Miroslav Hečko se ve 2. kole 1. B třídy v zápase se Solnicí hned třikrát postavil ke stře...

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Nádherné tóny klavíru a houslí se v sobotu 17. srpna nesly kostelem sv. Barbory v Otovicích díky hud...

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Prázdniny slouží také k tomu vypadnout z rutiny všedních dní. A opájet se svobodou a volností. Je tř...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře