Broumovsko

Sobota 23.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Fitness s Katkou. Od října opět i v Broumově

Fitness s Katkou. Od října opět i v Broumově

seznam článků
Fitness s Katkou. Od října opět i v Broumově
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

katkaCvičitelka Kateřina Benešová začala předcvičovat Zumbu v Broumově už před čtyřmi lety. Od začátku letošního roku vede hodiny Zumby, a nově i Jumpboxingu, v Centru Walzel v Meziměstí. Od října Katka nabízí hodiny Zumby opět v Broumově v tělocvičně Masarykovy základní školy.

"K Zumbě jsem se dostala náhodou a od první chvíle jsem věděla, že bych to chtěla zkusit. Byla teprve v počátku, a nikdo ji v blízkosti nevyučoval. Neváhala jsem a opřela se do toho. Instruktorkou Zumby jsem od roku 2010, kdy jsem absolvovala kurz Zumba Basic 1 s Danielou Česnekovou. Od toho roku se stále snažím lidem přinášet radost v mých hodinách," představuje se Kateřina Benešová.

"Během čtyř let se Zumba s Katkou posunula dopředu, pokaždé se těšíme na novou písničku, choreografie jsou propracovanější a velmi "chytlavé". Zažene každý stres a z hodin chodíme s úsměvem a pocitem štěstí. Káťa srší velkou pozitivní energií a má tu skvělou vlastnost ji přenášet na nás. Zumba s ní se stala velmi oblíbenou a populární nejen v našem kraji, ale i blízkém Polsku. Měla jsem možnost zažít několik instruktorů, ale naše Káťa je ze všech nejlepší, dává do toho kus sebe," říká Kateřina Bittnerová, pro kterou se cvičení s Katkou stalo pravidelností.

"Největším darem a odměnou je, když lidi odcházejí uvolnění, zpocení, a hlavně s úsměvem na tváři. To je ten důvod, proč to dělám. Podle mého názoru je to také to, co Zumba představuje. Za ty roky se již vystřídalo na hodinách tolik lidiček. Ale jsou mezi nimi i tací, kteří už od počátku nevynechají ani jednu hodinu. Jsem vděčná za perfektní myšlenku zakladatele Zumby Beta Pereze, že díky němu i já mohu předávat dobrý pocit z toho, že děláme něco pro sebe a své tělo, a přitom nenásilnou formou. Tímto bych chtěla pozvat i vás nové. Přijďte si zatančit, uvolnit se a zasmát. Udělám vše pro to, abyste se cítili dobře," zve na své hodiny Kateřina Benešová.

ZUMBA je fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobiku a tance. Ve španělském slangu slovo "zumbare" znamená "rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party". A přesně taková je filosofie Zumby, nepřipadáte si jako v tělocvičně, nepočítáte, kolik ještě kterého cviku musíte udělat a dokonce si můžete přidávat i své vlastní prvky. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte na taneční party. Přitom však účinně cvičíte a spalujete spousty kalorií. V hodinách Zumby se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě.

JUMPBOXING propojuje různá zdravotní a posilovací cvičení, kde je posilována jak horní tak i dolní polovina těla najednou. Zakladatelkou je Mgr. Zuzana Kubáňová, vrcholová sportovkyně a mistryně světa. Jumpboxing je zajímavý v propojení kickboxu a trampolín, kde i při vysokém tempu dochází k malému opotřebení kloubů a zároveň uvolňuje a posiluje všechny svaly, čímž pomáhá správnému držení těla a také vyšší fyzické kondici. Ideální cvičení pro ty, kteří si chtějí zformovat postavu a utéct alespoň na chvíli od každodenních starostí.

Na hodiny Zumby a Jumpboxingu se můžete objednat ZDE.

Foto Michal Sedláček

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Řidiči, pozor na pávy!

Řidiči, pozor na pávy!

Že silnice, hlavně v noci, přebíhá různá lesní zvěř, je zcela běžné a většina řidičů s tím počítá. Ř...

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Po dvaadvaceti letech se pořadatelé hudebního festivalu Broumovská kytara, ti minulí i současní, doč...

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v broumovském klášteře zve na vernisáž výstavy Maria Kotrby Neměnné základní vztahy, kte...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Svatojánský jarmark ve Žďáru nad Metují, Běh z Police do Police, oslava výročí hasičské zbrojnice v ...

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mlá...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře