Broumovsko

Středa 22.květen 2019

Poslední aktualizace24.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

seznam článků
Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

golf1

Poprvé jsme se sešli v klubovně 23. března na seznámení s novinkami, které nám přinesla celosvětová úprava golfových pravidel. Golf je velmi starý a konzervativní sport, a tak letošní výrazná úprava stála o podrobné probrání a vysvětlení.

Golfovou sezónu 2019 nám počasí umožnilo zahájit hned od začátku dubna. Protože je v klubu dost členů narozených ve znamení Berana, o názvu a termínu prvního letošního turnaje rozhodli sami tito členové.

Ještě těsně před ním jsme se ale stihli v pátek 5. dubna sejít na brigádě. Zasadili nebo vyměnili jsme skoro 500 nových stromečků na hřišti, které nepřežily poslední suché roky. Téměř třicet kamarádů na akci až zaskočilo šéfa - došly stromky, zároveň ale bylo velmi příjemné, kolik přátel přišlo pomoci týmu hřiště při nabitém programu rozjetí sezony. Děkujeme.

A hned druhý den v sobotu 6. dubna - Beraní turnaj - první turnájek na rozehrání. Texas dvojic, hřiště probouzející se po zimě, myšlenka, fajn, "pár" se nás sejde, zahrajeme si, posedíme a zahájíme turnajovou sezonu. A jak to dopadlo? Plný dům!!! Hned 38 natěšených golfistů, nádherná sobota, krásná hra, všichni nadšení hráči si užili krásnou golfovou sobotu a děkovali všem "beránkům" za báječný nápad. A vítězové? Nejlepší dvojice: Otto Tauchman a Alexandra Rock, druzí - dvojice kolegů z Polska Wojciech Potoczak a Zdislaw Kowal, a o dvě rány zpět naši mladí, Matěj Špreňar s Petrem Puschmanem.

Hned následující sobotu 13. dubna, pátý ročník Chaloupka Cup, každoroční zahajovací turnaj bratří Chaloupků. Bohužel se na účasti podepsalo velmi studené počasí. Přesto se našlo 16 statečných golfistů a zahrálo si solidní turnaj, Texas dvojic na 18 jamek. Hráči v zápalu boje svorně tvrdili, že to "jde" i v těchto podmínkách, a že "není špatného počasí pro golf, jen špatně ustrojený golfista". Pravdou ale je, že rozhodčí Jarda Beran vybil dvě elektrická autíčka rozvážením čaje s rumem. Poháry zůstaly v Broumově. Pavel Wolf a Ota Sloupenský nedali nikomu šanci a vyhráli. Druzí - Jan Chaloupka s kamarádem Bartoníčkem a třetí skončili Martin Pluhař a Tomáš Notek, kteří úspěšně navazují na akci ČGF – "Jdu na golf", která je oba přivedla na naše hřiště.

Tolik tedy start sezóny. A honem chystat masky na další tradiční turnaj, tentokrát Čarodějnický 28. dubna, který je plný krásných kostýmů čarodějnic a čarodějů s nezapomenutelnou atmosférou.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Květnové turnaje na Grosshofu

Květnové turnaje na Grosshofu

Nepříliš lichotivé počasí v první polovině května nás pěkně drželo doma, potažmo v klubovně. Dětské ...

Do okolí Police nad Metují vyrazilo 441 vandrovníků

Do okolí Police nad Metují vyrazilo 441 vandrovníků

Klub přátel turistiky Spartak Police nad Metují uspořádal v sobotu 18. května už 44. ročník Mezináro...

Režisér Radovan Lipus přiveze do broumovského kláštera své zážitky z Austrálie a Nového Zélandu

Režisér Radovan Lipus přiveze do broumovského kláštera své zážitky z Austrálie a Nového Zélandu

Ve čtvrtek 23. května zavítá do broumovského kláštera Radovan Lipus. Známý český divadelní a televiz...

Broumov součástí politických protestů

Broumov součástí politických protestů

Již dvakrát se na broumovském náměstí sešlo několik desítek občanů, kteří vyjádřili svůj nesouhlas s...

Miloš Nýč vystřílel dvěma brankami vítězství pro Hejtmánkovice

Miloš Nýč vystřílel dvěma brankami vítězství pro Hejtmánkovice

Populární fotbalista Miloš Nýč, mezi přáteli přezdívaný Kartáč, vstřelil ve 22. kole okresního přebo...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře