Broumovsko

Sobota 21.září 2019

Poslední aktualizace22.09.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

seznam článků
Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

golf1

Poprvé jsme se sešli v klubovně 23. března na seznámení s novinkami, které nám přinesla celosvětová úprava golfových pravidel. Golf je velmi starý a konzervativní sport, a tak letošní výrazná úprava stála o podrobné probrání a vysvětlení.

Golfovou sezónu 2019 nám počasí umožnilo zahájit hned od začátku dubna. Protože je v klubu dost členů narozených ve znamení Berana, o názvu a termínu prvního letošního turnaje rozhodli sami tito členové.

Ještě těsně před ním jsme se ale stihli v pátek 5. dubna sejít na brigádě. Zasadili nebo vyměnili jsme skoro 500 nových stromečků na hřišti, které nepřežily poslední suché roky. Téměř třicet kamarádů na akci až zaskočilo šéfa - došly stromky, zároveň ale bylo velmi příjemné, kolik přátel přišlo pomoci týmu hřiště při nabitém programu rozjetí sezony. Děkujeme.

A hned druhý den v sobotu 6. dubna - Beraní turnaj - první turnájek na rozehrání. Texas dvojic, hřiště probouzející se po zimě, myšlenka, fajn, "pár" se nás sejde, zahrajeme si, posedíme a zahájíme turnajovou sezonu. A jak to dopadlo? Plný dům!!! Hned 38 natěšených golfistů, nádherná sobota, krásná hra, všichni nadšení hráči si užili krásnou golfovou sobotu a děkovali všem "beránkům" za báječný nápad. A vítězové? Nejlepší dvojice: Otto Tauchman a Alexandra Rock, druzí - dvojice kolegů z Polska Wojciech Potoczak a Zdislaw Kowal, a o dvě rány zpět naši mladí, Matěj Špreňar s Petrem Puschmanem.

Hned následující sobotu 13. dubna, pátý ročník Chaloupka Cup, každoroční zahajovací turnaj bratří Chaloupků. Bohužel se na účasti podepsalo velmi studené počasí. Přesto se našlo 16 statečných golfistů a zahrálo si solidní turnaj, Texas dvojic na 18 jamek. Hráči v zápalu boje svorně tvrdili, že to "jde" i v těchto podmínkách, a že "není špatného počasí pro golf, jen špatně ustrojený golfista". Pravdou ale je, že rozhodčí Jarda Beran vybil dvě elektrická autíčka rozvážením čaje s rumem. Poháry zůstaly v Broumově. Pavel Wolf a Ota Sloupenský nedali nikomu šanci a vyhráli. Druzí - Jan Chaloupka s kamarádem Bartoníčkem a třetí skončili Martin Pluhař a Tomáš Notek, kteří úspěšně navazují na akci ČGF – "Jdu na golf", která je oba přivedla na naše hřiště.

Tolik tedy start sezóny. A honem chystat masky na další tradiční turnaj, tentokrát Čarodějnický 28. dubna, který je plný krásných kostýmů čarodějnic a čarodějů s nezapomenutelnou atmosférou.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hasiči v Broumově zkoumali neznámý bílý prášek

Hasiči v Broumově zkoumali neznámý bílý prášek

Ve Sladovnické ulici zasahovali profesionální hasiči Broumova a byli sem vysláni také profesionální ...

Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova

Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze. Dvě míří i do Broumova

Města, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj již v 9. ročníku Ceny za přínos v sociál...

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. září

Undergroundové kvílení a Psychedelic Umani, vycházka do krajiny, úklidová akce, turnaj v nohejbale č...

Je za námi pátý ročník Příměstských táborů spolku Bavíme se sportem

Je za námi pátý ročník Příměstských táborů spolku Bavíme se sportem

Již pátým rokem organizuje spolek Bavíme se sportem z. s. Příměstské tábory, které se letos konaly v...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře