Broumovsko

Středa 26.únor 2020

Poslední aktualizace27.02.2020 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019

seznam článků
Golfisté z Grosshofu odstartovali sezónu 2019
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

golf1

Poprvé jsme se sešli v klubovně 23. března na seznámení s novinkami, které nám přinesla celosvětová úprava golfových pravidel. Golf je velmi starý a konzervativní sport, a tak letošní výrazná úprava stála o podrobné probrání a vysvětlení.

Golfovou sezónu 2019 nám počasí umožnilo zahájit hned od začátku dubna. Protože je v klubu dost členů narozených ve znamení Berana, o názvu a termínu prvního letošního turnaje rozhodli sami tito členové.

Ještě těsně před ním jsme se ale stihli v pátek 5. dubna sejít na brigádě. Zasadili nebo vyměnili jsme skoro 500 nových stromečků na hřišti, které nepřežily poslední suché roky. Téměř třicet kamarádů na akci až zaskočilo šéfa - došly stromky, zároveň ale bylo velmi příjemné, kolik přátel přišlo pomoci týmu hřiště při nabitém programu rozjetí sezony. Děkujeme.

A hned druhý den v sobotu 6. dubna - Beraní turnaj - první turnájek na rozehrání. Texas dvojic, hřiště probouzející se po zimě, myšlenka, fajn, "pár" se nás sejde, zahrajeme si, posedíme a zahájíme turnajovou sezonu. A jak to dopadlo? Plný dům!!! Hned 38 natěšených golfistů, nádherná sobota, krásná hra, všichni nadšení hráči si užili krásnou golfovou sobotu a děkovali všem "beránkům" za báječný nápad. A vítězové? Nejlepší dvojice: Otto Tauchman a Alexandra Rock, druzí - dvojice kolegů z Polska Wojciech Potoczak a Zdislaw Kowal, a o dvě rány zpět naši mladí, Matěj Špreňar s Petrem Puschmanem.

Hned následující sobotu 13. dubna, pátý ročník Chaloupka Cup, každoroční zahajovací turnaj bratří Chaloupků. Bohužel se na účasti podepsalo velmi studené počasí. Přesto se našlo 16 statečných golfistů a zahrálo si solidní turnaj, Texas dvojic na 18 jamek. Hráči v zápalu boje svorně tvrdili, že to "jde" i v těchto podmínkách, a že "není špatného počasí pro golf, jen špatně ustrojený golfista". Pravdou ale je, že rozhodčí Jarda Beran vybil dvě elektrická autíčka rozvážením čaje s rumem. Poháry zůstaly v Broumově. Pavel Wolf a Ota Sloupenský nedali nikomu šanci a vyhráli. Druzí - Jan Chaloupka s kamarádem Bartoníčkem a třetí skončili Martin Pluhař a Tomáš Notek, kteří úspěšně navazují na akci ČGF – "Jdu na golf", která je oba přivedla na naše hřiště.

Tolik tedy start sezóny. A honem chystat masky na další tradiční turnaj, tentokrát Čarodějnický 28. dubna, který je plný krásných kostýmů čarodějnic a čarodějů s nezapomenutelnou atmosférou.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Nedávné počínání vichřice Sabine způsobilo vyhození jednoho celého okna na klášterním kostele sv. Vo...

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Podkrkonoší bude po roce zase patřit bajkerům. V Úpici a okolí se v sobotu 23. května uskuteční už 1...

Úspěchy broumovských gymnastek

Úspěchy broumovských gymnastek

O víkendu, přesněji v sobotu 15. 2. 2020, se broumovské gymnastky zúčastnily Valentýnského závodu ve...

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Do Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují zavítala již podruhé pětice zahraničníc...

Hodiny na klášterní věži opět fungují

Hodiny na klášterní věži opět fungují

Minulý týden byly opraveny hodiny na věži kláštera v Broumově. Opravu provedl Petr Skála ze Sadské.

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře