Broumovsko

Pondělí 27.květen 2019

Poslední aktualizace 1.06.2019 04:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Herbert Brause málem zbořil sál broumovského infocentra

Herbert Brause málem zbořil sál broumovského infocentra

seznam článků
Herbert Brause málem zbořil sál broumovského infocentra
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

DSC 8964V Konferenčním sále infocentra v Broumově se v pátek uskutečnil již pátý mezinárodní Galavečer boxu. Programem letošního ročníku byly boxerské zápasy mladých boxerů a boxerek napříč věkovými kategoriemi a byl doplněn kulturní vložkou pěvecké dívčí skupiny z polských Ludwikowic. Vrcholem večera byl zápas broumovského Herberta Brauseho, který zvedl ze sedadel všechny diváky zaplněného hlediště.

Z domácího oddílu Boxing Club Broumov své boxerské schopnosti v ringu předvedli Bětka Muchová, Jirka Sergkanis, Jakub Šuda a Herbert Brause. Oficiální program začal po 18. hodině, kdy moderátorka Vlaďka Hajnová zahájila večer přivítáním návštěvníků a uvedením již zmíněné pěvecké skupiny. Hned po úvodních písních mohli diváci shlédnout 11 duelů boxerů z České republiky, Polska a Německa.

"Po prvním zápase mezi polským a českým mládím (kategorie přípravka – 12 let) se jako naše první želízko v ohni představila Bětka Muchová, 14tiletá členka klubu, která nastoupila ke svému prvnímu zápasu kariéry se zkušenější dívčinou z polského Walbrzychu. Po velice pěkném výkonu Bětka bohužel prohrála, ale ona, včetně trenérů, byla nakonec se svým výkonem spokojena," komentoval jediný dívčí zápas jeden z trenérů Boxing Clubu Broumov a jeden z pořadatelů Jaroslav Rojkovič.

Dalším v pořadí z BC Broumov nastoupil proti Davidu Machartovi z Jaroměře Jirka Sergkanis, a to ke svému teprve druhému utkání. Po skvělém výkonu před měsícem v Jaroměři, opět bodoval, když svého soupeře postupně drtil, a ve třetím kole před limitem zvítězil technickým KO. V programu večera poté následovalo několik hezkých zápasů, včetně těžkých vah mužů, kteří svými tvrdými údery nenechali diváky chladnými. Po přestávce se již všichni těšili na zápasy domácích Jakuba Šudy, který momentálně studuje a trénuje v Praze, a Herberta Brauseho.

Jakub Šuda se v ringu postavil Němci Ibrahimu Simmo, který je současným vicemistrem Německa, a v taktické bitvě zvítězil na body. "Je nutno předeslat, že Jakub, jako útočný boxer, si chvilku musel zvykat na Němcův styl, který se často s Jakubem dostával do tzv. klinče, a Jakuba brzdil v rozjezdu. Nicméně se s touto skutečností Kuba porval a zvítězil na body," uvedl k zápasu Jaroslav Rojkovič.

V závěrečném duelu se Herbert – Herby "Berťa" Brause, který své umění předvedl nedávno i při předávání Legend broumovského fotbalu, postaral o dechberoucí zážitek, a s pražským Nikolou Manasievičem dovedl duel ke zdárnému konci a zvítězil na body. Pro Herbyho se nepodařilo najít boxera, který by byl v jeho věkové a váhové kategorii. Proto zápas odboxoval s dvaatřicetiletým Nikolou, boxujícím v polotěžké váze. Oba borci se v ringu střetli v přilbách, tak, jak je v Herbyho kategorii junior standardem. V duelu plném rychlých a tvrdých výměn oba předvedli krásný box, za což se jim od diváků dostalo bouřlivé podpory a ovací.

"S odstupem času a bez organizačních emocí mohu broumovské Gala zhodnotit pozitivně. Děkuji Městu Broumov za podporu a spolupořádání, boxerům za to, že jsou, a všem, kdo se na přípravě podílel, za jejich čas a odvedenou práci. Zároveň děkuji i sponzorům, bez kterých by nebylo možné box v Broumově provozovat," dodal Jaroslav Rojkovič.

Další fotografie od Radka Šudy

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Legendární časopis ABC v Muzeu papírových modelů

Legendární časopis ABC v Muzeu papírových modelů

Časopis ABC se v minulosti stal synonymem pro papírové modelářství. Sice neměl exkluzivitu na vydává...

Moto v rytmu Granka

Moto v rytmu Granka

Kde se v nás bere slabost pro babety, pionýry, staďáky a další kozí dechy? "Co je malý, to je milý. ...

Nová Terasa 2019 v Polici nad Metují

Nová Terasa 2019 v Polici nad Metují

I v letošním roce připravil na léto spolek Apeiron Novou Terasu. A opět se bude na co těšit.

"Jak si otevřít obzory? Překonat strach z neznámého," říká student Martin Frömmel

"Jak si otevřít obzory? Překonat strach z neznámého," říká student Martin Frömmel

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS vycestoval Martin Frőmmel z Broumova do Velké Británie, kde nyní studuj...

Máma není táta aneb co ten táta s dědou všechno umí

Máma není táta aneb co ten táta s dědou všechno umí

Mateřské centrum MC MAMINA v Polici nad Metují získala grant z programu Máme rádi Broumovsko 2019 na...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře