Broumovsko

Čtvrtek 23.květen 2019

Poslední aktualizace24.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Jubilejního 30. ročníku Běhu na Hvězdu se zúčastnil rekordní počet běžců

Jubilejního 30. ročníku Běhu na Hvězdu se zúčastnil rekordní počet běžců

seznam článků
Jubilejního 30. ročníku Běhu na Hvězdu se zúčastnil rekordní počet běžců
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

Běh na Hvězdu 2016 139Ideální běžecké počasí přilákalo do Police nad Metují na start letošního již 30. ročníku Běhu na Hvězdu rekordní počet účastníků: O medaile bojovalo 95 dětí, 11 běžců na krátké trati 5 km a 151 na hlavní traťr 8,7 km.

Úvod patřil již tradičně dětem a příjmení spousty z nich prozrazovalo, že to pověstné jablko nepadlo od stromu opravdu daleko. Ve svých kategoriích byli nejlepší H. Fenclová, J. Mareš, L. Bejšovcová, M. Šretr, Š. Kohlová, M. Kábrt, N. Chovanečková, M. Važan a J. Moravec. Velmi nás potěšilo přijetí našeho pozvání od dětského tábora OSK Opočno z Maršovského údolí, kterých přišlo na start téměř třicet! Největším lákadlem byla pro děti tombola a v ní stavebnice Merkur z firmy Cross Police nad Metují.

Na dospělé běžce čekaly nástrahy trasy dlouhé 8,7 km, kdy sportovci nastoupali 505 a seběhli 271 metrů, včetně několika desítek schodů a náročných pasáží ve skalním městě! Na osmdesátileté a starší a na juniorky potom zkrácená trasa 5 km, kdy startovali kousek nad hlavňovskou farmou.

Před všechny mladé ženy se dostaly "veteránky", a v osobě absolutní vítězky se konalo obrovské překvapení - čtyřicátnice Marta Fenclová (AC Pardubice) napodobila svou dceru Hanku v závodech dětí a porazila dlouholetou legendu tohoto závodu - do této doby téměř nepřemožitelnou Táňu Metelkovou (TJ Sokol Hradec Králové), která za ní i díky drobnému zaběhnutí zaostala o více než půl minuty! Celkově třetí pak skončila Dagmar Kynčlová (SK Nové Město n. M.). Teprve za těmito třemi doběhla vítězka kategorie 20-34letých žen T. Rudolfová (Lawi team), juniorky vyhrála N. Benešová (Redpoint-Eleven Team), ženy v kategorii 45-54 let D. Tůmová (Spartak Vrchlabí) a nad 55 let nestárnoucí hrdinka sarajevské olympiády Blanka Paulů (Maratonstav Úpice). Ta byla mezi ženami celkově devátá!

Mezi muži chyběli Petr Pechek i loňský vítěz Petr Záveský, a tak se rozhodovalo mezi Františkem Vagenknechtem (Aster Jičín) a Jindřichem Králem (Iscarex Česká Třebová), z nichž první jmenovaný byl rychlejší a v tomto závodě poprvé zvítězil. Král pak ovládl kategorii veteránů nad 40 let. Celkově pátý v cíli byl vítěz mezi juniory polický Štěpán Štolfa, v kategorii 50-59 let nenašel přemožitele Vladimír Vacarda (AC Slovan Liberec), "šedesátníky" vyhrál Oldřich Šmída (Maratonstav Úpice) a "sedmdesátníky" Stanislav Groh (AC Vrchlabí), otec naší olympioničky Karolíny Grohové, kterou jsme kdysi přivítali v Polici při závodě dětí.

Čtyři běžci absolvovali Běh na Hvězdu v kategorii 80 let a výše a všichni byli skvělí: vyhrál Vítězslav Jansch (Eleven Run Team Jablonec n.N.) před Václavem Culkou z Nového Města nad Metují a nejstarším 89letým účastníkem Františkem Bémem (AC Slovan Liberec)! Jen o několik měsíců mladší legendární Jiří Soukup (TJ Liga 100 Hradec Králové) skončil na čtvrtém místě. Ceny předával radní města Hradec Králové, historik a proděkan fakulty PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D.

Před vyhlášením nám zazpíval písničkář Jiří Hurych a tak se vše zdálo být idylické. "Loni jsem na městském úřadě, který nám poskytl zázemí, zapomněl peníze, letos výborné vánočky z Kvíčerovské pekárny," našel stín na organizaci ředitel závodu Jarda Mazač. "Naštěstí nás zachránila paní starostka, která pro ně bleskurychle dojela." Nutno dodat, že se po nich jen zaprášilo.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Přednáška a beseda, volejbal a fotbal, Noc kostelů, vernisáže výstav, pivní slavnosti, divadlo pro d...

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili na úterní schůzi věřitelů předložený reorganizační plán. Jejich ...

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila v květnu soutěžní sezóna 2018/2019. Tento tradiční broumovský sport tentok...

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Britská skupina Muse vystoupí 26. května 2019 v pražských Letňanech. Přijede propagovat své loňské a...

Květnové turnaje na Grosshofu

Květnové turnaje na Grosshofu

Nepříliš lichotivé počasí v první polovině května nás pěkně drželo doma, potažmo v klubovně. Dětské ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře