Broumovsko

Pátek 27.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Memoriál Slávky Streubelové

Memoriál Slávky Streubelové

seznam článků
Memoriál Slávky Streubelové
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 20200816 WA0011Broumovští volejbalisté pořádali v sobotu 15. srpna již 42. ročník antukového turnaje smíšených družstev Memoriál Slávky Streubelové, kterého se zúčastnilo osm týmů (Broumov 1 - to lepší co máme, Broumov 2 - ten, kdo mohl přijít, „Šejk“ tým - Ševců Jenda - Hronov 1, „Hanz“ tým - Honza Voborník - Hronov 2, Nevím - Biško ml. a mládí z Hronova, Teplice n. M. - Hornych atd., Mieroszow - Basz + Robert a jejich tým, „Olda“ tým - otec a syn Manychovi + 2x Mieroszow + Anička a Pavlína).

Rozlosovány byly dvě skupiny po čtyřech týmech. Skupina A: Broumov 1, Teplice, „Šejk“ a „Olda“. Skupina B: Broumov 2, „Hanz“, Nevím a Mieroszow. O pořadí v jednotlivých skupinách se strhl velký boj již od prvních zápasů, do semifinále postupovaly první dva týmy. Hrálo se na dva sety a v případě remízy se počítaly body, semifinále, finále a zápasy o umístění se hrály na dva vítězné sety.

Ve skupině A si zajistil postup celkem pohodlně silný „Šejk“ tým, kterému nekladl odpor ani Broumov 1. Druhé místo si dobrými výkony proti Teplicím a „Olda“ týmu zajistil Broumov 1. Ve skupině B o vítězství ve velmi pěkném zápase bojovali Nevím tým a „Hanz“ tým. Díky lepším „koncovkám“ zvítězil tým Nevím a v semifinále se utkal s Broumovem 1.

V rodinném soupeření byl nakonec úspěšnější synek, i když tým s jeho otcem mu nedal nic zadarmo. Díky zkušené hře vyhrál Broumov 1 první set 25:18 a v druhém setu vedl ještě 12:10. Poté ovšem věkově starším hráčům domácího týmu začal docházet „dech“ a mládí toho využilo díky skvělé sérii jejich nahrávačky na podání. Její nepříjemný servis a zlepšená hra týmu Nevím v poli znamenal obrat v tomto semifinále. V tiebreaku ještě Broumov chvíli kousal, ale sílu ke zvratu již nenašel. Konečný výsledek 2:1 poslal do finále mladší tým Nevím.

Druhé semifinále přineslo souboj střední a starší generace Hronova. V tomto duelu se nakonec projevila větší touha po vítězství u „Šejk“ týmu, který dokázal svými bloky eliminovat útoky mladších hráčů „Hanz“ týmu a díky vítězství 2:0 postoupil zaslouženě do finále.

Zápas o třetí místo znovu dobře rozehrál Broumov 1 a o umístění na „bedně“ je připravil horší příjem a úbytek sil na útoku, čehož využili k vítězství hráči „Hanz“ týmu 2:1.

Boj o první místo byl jako tradičně vyvrcholením pěkných zápasů a dovolím si tvrdit, že úrovní předčil předešlá finále z posledních let. Nevím tým vstoupil do zápasu razantně a zajistil si vedení 1:0 (25:15). Poté se začaly postupně uplatňovat zlepšené bloky Jendy Ševců a Oldy Kozy, které otupily útočné aktivity mladých smečařů v čele s Filipem Rieglem a srovnali na 1:1 (22:25). Tiebreak vyhrálo dravé mládí také díky skvělé útočné hře, vylepšení bloků a zlepšené mezihře.

Letošní ročník se pořádal o týden dříve což pomohlo k účasti týmů z Hronova. Poděkování patří všem organizátorům, zvláště Ivě Krtičkové a Věře Vítkové. Dále sponzorům: Město Broumov, Pivovar Opat, Z-Trade, Lutoma, Hobra - Školník, VEBA, Lesy ČR, Vejplata SPORT a Diakonie.

Už 42. ročník se opět velmi vydařil a těšíme se na další ročník. Věříme, že díky novému termínu, který nekonkuruje turnaji v Lupenici, si zajistíme příští rok hojnou účast. Nakonec bych rád touto cestou poděkoval Oldům Manychům, kteří nám pomohli zajistit narychlo složený 8. tým, který byl potřebný pro hladký průběh turnaje.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web