Broumovsko

Sobota 26.září 2020

Poslední aktualizace26.09.2020 04:01

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Memoriál Slávky Streubelové

Memoriál Slávky Streubelové

seznam článků
Memoriál Slávky Streubelové
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 20200816 WA0011Broumovští volejbalisté pořádali v sobotu 15. srpna již 42. ročník antukového turnaje smíšených družstev Memoriál Slávky Streubelové, kterého se zúčastnilo osm týmů (Broumov 1 - to lepší co máme, Broumov 2 - ten, kdo mohl přijít, „Šejk“ tým - Ševců Jenda - Hronov 1, „Hanz“ tým - Honza Voborník - Hronov 2, Nevím - Biško ml. a mládí z Hronova, Teplice n. M. - Hornych atd., Mieroszow - Basz + Robert a jejich tým, „Olda“ tým - otec a syn Manychovi + 2x Mieroszow + Anička a Pavlína).

Rozlosovány byly dvě skupiny po čtyřech týmech. Skupina A: Broumov 1, Teplice, „Šejk“ a „Olda“. Skupina B: Broumov 2, „Hanz“, Nevím a Mieroszow. O pořadí v jednotlivých skupinách se strhl velký boj již od prvních zápasů, do semifinále postupovaly první dva týmy. Hrálo se na dva sety a v případě remízy se počítaly body, semifinále, finále a zápasy o umístění se hrály na dva vítězné sety.

Ve skupině A si zajistil postup celkem pohodlně silný „Šejk“ tým, kterému nekladl odpor ani Broumov 1. Druhé místo si dobrými výkony proti Teplicím a „Olda“ týmu zajistil Broumov 1. Ve skupině B o vítězství ve velmi pěkném zápase bojovali Nevím tým a „Hanz“ tým. Díky lepším „koncovkám“ zvítězil tým Nevím a v semifinále se utkal s Broumovem 1.

V rodinném soupeření byl nakonec úspěšnější synek, i když tým s jeho otcem mu nedal nic zadarmo. Díky zkušené hře vyhrál Broumov 1 první set 25:18 a v druhém setu vedl ještě 12:10. Poté ovšem věkově starším hráčům domácího týmu začal docházet „dech“ a mládí toho využilo díky skvělé sérii jejich nahrávačky na podání. Její nepříjemný servis a zlepšená hra týmu Nevím v poli znamenal obrat v tomto semifinále. V tiebreaku ještě Broumov chvíli kousal, ale sílu ke zvratu již nenašel. Konečný výsledek 2:1 poslal do finále mladší tým Nevím.

Druhé semifinále přineslo souboj střední a starší generace Hronova. V tomto duelu se nakonec projevila větší touha po vítězství u „Šejk“ týmu, který dokázal svými bloky eliminovat útoky mladších hráčů „Hanz“ týmu a díky vítězství 2:0 postoupil zaslouženě do finále.

Zápas o třetí místo znovu dobře rozehrál Broumov 1 a o umístění na „bedně“ je připravil horší příjem a úbytek sil na útoku, čehož využili k vítězství hráči „Hanz“ týmu 2:1.

Boj o první místo byl jako tradičně vyvrcholením pěkných zápasů a dovolím si tvrdit, že úrovní předčil předešlá finále z posledních let. Nevím tým vstoupil do zápasu razantně a zajistil si vedení 1:0 (25:15). Poté se začaly postupně uplatňovat zlepšené bloky Jendy Ševců a Oldy Kozy, které otupily útočné aktivity mladých smečařů v čele s Filipem Rieglem a srovnali na 1:1 (22:25). Tiebreak vyhrálo dravé mládí také díky skvělé útočné hře, vylepšení bloků a zlepšené mezihře.

Letošní ročník se pořádal o týden dříve což pomohlo k účasti týmů z Hronova. Poděkování patří všem organizátorům, zvláště Ivě Krtičkové a Věře Vítkové. Dále sponzorům: Město Broumov, Pivovar Opat, Z-Trade, Lutoma, Hobra - Školník, VEBA, Lesy ČR, Vejplata SPORT a Diakonie.

Už 42. ročník se opět velmi vydařil a těšíme se na další ročník. Věříme, že díky novému termínu, který nekonkuruje turnaji v Lupenici, si zajistíme příští rok hojnou účast. Nakonec bych rád touto cestou poděkoval Oldům Manychům, kteří nám pomohli zajistit narychlo složený 8. tým, který byl potřebný pro hladký průběh turnaje.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Strategická rada regionu Broumovsko (SRRB) a STEM – Ústav empirických výzkumů budou letos na podzim ...

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

V neděli 27. září zakončí 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska v broumo...

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Tradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. B...

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Smyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu ...

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Tento víkend 26. 9. - 27. září 2020 máte možnost v sále restaurace U Lidmanů v Machovské Lhotě zhléd...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web