Broumovsko

Čtvrtek 22.srpen 2019

Poslední aktualizace22.08.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Mistrem GC Grosshof pro rok 2016 je Lubomír Mareček

Mistrem GC Grosshof pro rok 2016 je Lubomír Mareček

seznam článků
Mistrem GC Grosshof pro rok 2016 je Lubomír Mareček
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

DSCF0098Letošní Mistrovství GC Grosshof v Broumově na rány mělo poměrně divoký průběh, na konci zvítězila zkušenost a hráčská kvalita. Po dvoudenním víkendovém boji se Mistrem GC Grosshof stal Lubomír Mareček.

Mistrovství klubu na rány je každoročně možností vyzkoušet si "opravdový golf" - bez vyrovnání HCP, ve flightech sestavených podle výkonnosti, na perfektně připraveném hřišti s odměřenými vzdálenostmi a vyznačenými pozicemi jamky, které každý dostane na startu. Je škoda, že se podobně jako loni našla pouhá dvacítka těch, kteří této jedinečné příležitosti byli ochotní využít.

Na druhou stranu ti, kteří se zúčastnili, neměli čeho litovat: téměř všichni zúčastnění si během jednoho či obou turnajových kol zlepšili HCP - a ten, který si hendikep "pouze" udržel, neměl důvod k smutku už vůbec žádný, vyhrál totiž celkově. Vezměme to ale popořádku.

Sobota přinesla naprosto ideální golfové počasí - polojasno, bezvětří, teplota okolo dvaceti stupňů. V kombinaci s výše uvedeným sportovním charakterem turnaje to znamenalo hromadný útok na kvalitní výsledky. Do jeho čela se postavil mistr klubu z roku 2013 Tomáš Svoboda odhodlaný ukončit dvouleté kralování Pawła Popiela. Předvedl několik neuvěřitelných ran a do klubovny přišel s výsledkem 70 - pouhé dvě rány nad par hřiště! Paweł Popiel se také nenechal zahanbit, zahrál 73 ran a přenocoval na druhém místě. Třetím účastníkem finálového flightu pro nedělní kolo se pak překvapivě, ale naprosto zaslouženě se ziskem 75 ran stal mladý Matěj Špreňar. Všichni si samozřejmě také zlepšili HCP.

Jenže každý den není posvícení a zajíci se počítají až po honu - tedy po skončení nedělního kola. V něm najednou ruce ztěžkly, štěstí často střídala smůla a hráčům z čelních pozic ve "skórkartách" kvapem přibývaly rány. Tomáš Svoboda jich zahrál 83, Paweł Popiel 81 a nejlépe se tak s tlakem posledního flightu vyrovnal ten nejméně zkušený - Matěj Špreňar dohrál se 79 ranami. V součtu to znamenalo pro Matěje s Pawłem 154 ran a Tomáš Svoboda přes největší zhoršení nakonec zůstal o ránu před nimi - 153.

Mistrovství klubu (konkrétně výsledné skóre vítěze) však od svého prvního ročníku dodržuje zcela přesně matematickou sestupnou řadu. 2013 - 158 ran (Tomáš Svoboda). 2014 - 156 ran (Paweł Popiel). 2015 - 154 ran (Paweł Popiel). A tak se není čemu divit, že Tomášových 153 ran nakonec na vítězství nestačilo. V závětří předposledního flightu totiž číhal papírově největší favorit Lubomír Mareček. Po sobotním kole, kdy zahrál 76 ran (přesně na svůj HCP), se v neděli systematicky vyvarovával chyb a zapisoval jedno birdie, spoustu parů a jen pár bogey. A přesto, že se ve druhém kole nevyvaroval i jednoho double bogey a na posledních dvou jamkách nabral další dvě rány nad par, činilo jeho výsledné skóre - tušíte správně - 152 ran (76 v nedělním kole). A to stačilo. Luboš ukázal největší vyrovnanost a poprávu tak nad hlavu pozvedl pohár pro letošního mistra.

Ještě několika slovy k ženské kategorii - tam doslova neměla konkurenci další broumovská mladá hráčka Petra Blažková, přesto se mistryní stala naprosto zaslouženě. I ona si zlepšila HCP a její celkové skóre činilo 163 ran, nikterak daleko od nejlepších mužů (v součtu obou kategorií by jí to stačilo na krásné 7. místo).

"Děkujeme všem statečným za účast a těšíme se na příští rok, na už páté mistrovství klubu na rány. Sezónu na Grosshofu definitivně završí sobotní "Ryder Cup" proti GC Na Vrších a zbývá také dohrát mistrovství na jamky. A přestože předpověď počasí na nejbližší dny nevypadá pro golf nejpříznivěji, stále ještě můžete samozřejmě hrát jen tak - jen ve dnech s trvalým deštěm si před hrou radši zavolejte, jestli je hřiště pro hru způsobilé. Děkujeme a těšíme se na vás," zve na Grosshof manažer klubu Jan Bitvar.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Stejně jako v loňském roce se s blížícím koncem prázdnin v Polici nad Metují uskuteční Den Muzea. V ...

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

Královéhradecký kraj pořádá na podporu náhradní rodinné péče, ve spolupráci s městskými úřady a nezi...

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Miroslav Hečko se ve 2. kole 1. B třídy v zápase se Solnicí hned třikrát postavil ke stře...

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Nádherné tóny klavíru a houslí se v sobotu 17. srpna nesly kostelem sv. Barbory v Otovicích díky hud...

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Prázdniny slouží také k tomu vypadnout z rutiny všedních dní. A opájet se svobodou a volností. Je tř...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře