Broumovsko

Úterý 20.srpen 2019

Poslední aktualizace20.08.2019 04:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Oddíl stolního tenisu Slovan Broumov zahajuje sezónu s novým složením A týmu a s ženským týmem

Oddíl stolního tenisu Slovan Broumov zahajuje sezónu s novým složením A týmu a s ženským týmem

seznam článků
Oddíl stolního tenisu Slovan Broumov zahajuje sezónu s novým složením A týmu a s ženským týmem
Strana 2
Všechny strany

gombaSe dvěma podstatnými novinkami vstupuje do sezóny 2016/2017 oddíl stolního tenisu Slovan Broumov. Mužský A tým posílí dva hráči z Polska a do mistrovské soutěže se nově zapojí ženský tým. Na několik otázek odpovídá dlouholetá opora broumovského stolního tenisu Karel Gombarčík ml..

Stolní tenis zahajuje v říjnu novou soutěžní sezónu. Jak bys zhodnotil tu uplynulou?

Podle mého názoru dopadla uplynulá sezóna dobře. Samozřejmě, vždy může být lépe, ale náš cíl udržet všechny tři týmy se nám v daných soutěžích podařilo. Jen náš B tým už druhou sezónu nepostoupil, a to přes dobře hrající Josefov. C tým se umístil na přijatelné osmé pozici tabulky, což rozhodně pro udržení v soutěži stačilo. B tým skončil na druhém místě, a to na postup do krajské soutěže KP2 nestačilo. A tým, kde to občas také nevyšlo tak, jak bychom chtěli, ale i přesto se umístil na deváté příčce divizní soutěže. Občas je to prostě spíše nervový boj! Každopádně, silně věřím, a tím určitě nemluvím jen za sebe, že letošní rok bude pro všechny naše týmy vydařenější a možná i s nějakou tou vyhlídkou na postup.

Broumovský A tým už pátý rok bude bojovat v divizi. V jaké sestavě letos budete hrát?

Sestava pro letošní ročník, to bylo velké dilema. Po šestiletém působení mě oznámil Tomáš Dražinovský, že s ním pro novou sezónu nemám počítat. Důvodem je dojíždění z Prahy a pomoc kamarádovi do vyšší soutěže v místě, kde bydlí. Trochu mě to zamrzelo, protože Tomáš nebyl jen spoluhráč, ale také dobrý kamarád. Chtěl bych tímto poděkovat Tomášovi za ty roky, co u nás odehrál. Každý rok měl úspěšnost takovou, jakou jsem si od něho představoval, když jsem ho do Broumova přivedl.

Nastal tedy problém, že jednoho hráče je potřeba sehnat. Po dlouhém vyjednávání se podařilo sehnat do A týmu hned dvě nové tváře, Pawla Brzeckého a Tomasze Pieslu, oba z Polska. Pawel nastupoval v minulých sezónách za Meziměstí a patřil k nejlepším hráčům krajské soutěže KP2. Tomasz hrával druhou polskou ligu a jsem přesvědčen, že bude patřit k nejlepším hráčům soutěže. Sestava pro letošní rok je tedy Karel Gombarčík ml., Vladimír Vodal, David Kollert, Pawel Brzecki a Tomasz Piesla. V záloze máme ještě Jana Čepelku, který se po operaci bude pokoušet v listopadu o návrat za stoly. S příchodem nových tváří a hlavně jejich kvality budeme bojovat o umístění v horní části tabulky, ale to vše se uvidí až po několika odehraných kolech.

Počítáš s pomocí některého z bratrů Kleprlíků?

Rád bych měl v týmu oba, ale… Co se týče Jakuba, tak ten bude ještě pár roků, možná staletí (smích) pro Broumov nedostupný. Jakub v minulých letech hrával ligu ve Francii, ale letos se vrátil hrát zpět do České republiky do týmu EL Niňo Praha, ve kterém bude hrát extraligu. Sleduji jeho výkonost a zatím se Jakubovi daří, z 6 zápasů 6 výher. Michala jsem oslovil, ale kvůli pracovnímu vytížení zatím nebude napsán ani na soupisku. Jako každý rok bude připraven pomoci, ale začátek sezóny nechá na nás.

Sezónu prý zahájí i nově vytvořený ženský tým.

Ano! Letos se nám podařilo sestavit ženský tým. Jedná se o hráčky, které za Broumov už nastupovaly, ale také nově příchozí. Tým žen v krajské divizi bude tvořit: Petra  Nevtípilová, která v předchozích sezónách hostovala v divizi žen za České Meziříčí, Leona Frydrychová, která se vrací po pauze a bude navazovat na úspěchy mladší žákyně, Klára Mrštinová, která stejně jako Petra hostovala v divizi žen v Českém Meziříčí a přestoupila k nám z Meziměstí. Určitě je to pro náš tým velice prospěšné a doufejme, že se našim hráčkám bude dařit a budou se svými výsledky spokojeny. Ještě musím dodat, že k holkám přibude ještě jedna žena, ale zatím to není papírově potvrzeno. Pokud se to podaří dotáhnout do konce, bude to pro tým velká posila, ale nejspíše jen v domácích zápasech.

Vedle mistrovských soutěží se v Broumově pořádají i tradiční turnaje. Které to jsou?

Pro letošní sezónu nemáme zatím nahlášený žádný turnaj, ale rád bych se jako každý rok ucházel o okresní a krajské přebory dospělých.

Jaká je členská základna oddílu stolního tenisu Slovanu Broumov? Co děti a mládež?

Členská základna se nám rozrostla o tři nové členy a za to jsem moc rád. Muži 21 členů a čtyři ženy. Co se týče dětí a mládeže, je to asi jako v každém sportu v této době problém. Tréninky už jsou v plném proudu a letos máme zatím pět dětí, ale i s tím jsme tak trochu spokojeni.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Nádherné tóny klavíru a houslí se v sobotu 17. srpna nesly kostelem sv. Barbory v Otovicích díky hud...

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Prázdniny slouží také k tomu vypadnout z rutiny všedních dní. A opájet se svobodou a volností. Je tř...

Naháči a chlupáči u Baltu

Naháči a chlupáči u Baltu

Na pláži přibrzdí jeep, do písku skočí čtyři lidé v županech. Fouká a těžká mračna táhnou Kodaní. Ví...

Důvěra a porozumění. 6. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Důvěra a porozumění. 6. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Broumovské diskuse už mají termín, téma i první potvrzené hosty pro letošní rok. 6. ročník dvoudenní...

Kostel sv. Barbory přivítá další koncert festivalu Za poklady Broumovska

Kostel sv. Barbory přivítá další koncert festivalu Za poklady Broumovska

Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a stálice na českém hudebním nebi klavírista Martin K...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře