Broumovsko

Pondělí 27.květen 2019

Poslední aktualizace 1.06.2019 04:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Při golfu se děti učí slušnému chování a gentlemanství. Velkým talentem, který vyrůstá v Broumově, je Matěj Špreňar

Při golfu se děti učí slušnému chování a gentlemanství. Velkým talentem, který vyrůstá v Broumově, je Matěj Špreňar

seznam článků
Při golfu se děti učí slušnému chování a gentlemanství. Velkým talentem, který vyrůstá v Broumově, je Matěj Špreňar
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

sprenarTVelkým golfovým talentem, který vyrůstá na broumovském areálu Grosshof, je dvanáctiletý Matěj Špreňar, od září žák 6. třídy Základní školy Hradební. Matěj odpověděl na několik otázek, jak s golfem začínal, a jaké jsou jeho cíle. Rodiče Matěje, Pavel a Aneta Špreňarovi, zase řeknou, jaké to je podporovat dítě při sportu.

Matěji, s golfem jsi začal na broumovském Grosshofu. Kdy to bylo, v kolika letech?

Se sportem jsem začal asi jako každý kluk v Broumově fotbalem. Zakrátko jsem přišel na to, že to nebude to pravé, a když taťku oslovil pan Bitvar (to mi bylo asi 7 let), tak začal můj velký koníček. Začátky to nebyly jen moje, ale i golfového hřiště Grosshof  ve Velké vsi. Vybudované bylo tenkrát pouze odpaliště a cvičný green.

Kdy sis uvědomil, že by ses chtěl golfu věnovat intenzivně?

Mé začátky nebyly moc dobré, ale zájem jsem měl veliký, a proto jsem si po nějakém čase udělal zelenou kartu. O rok později jsem měl HCP 36, už jsem mohl zkusit i jiné hřiště a to byl rozhodující moment zůstat u golfu. Velkou zásluhu na tom má pan trenér Beran, který se k nám chová vždy mile a přátelsky, i když se mi zrovna moc nedaří. Najdu v něm oporu a vždy mě povzbudí.

Základy hry jsi tedy na Grosshofu dostal od Jaroslava Berana. Jak trénuješ dnes?

V současnosti trénuji 5x týdně. Třikrát týdně vede můj trénink pan Beran, poté trénuji sám, a jednou za 14 dní jezdím na hřiště Kunětická hora, kde mě trénuje pan Špůr.

Co současná sezóna? Co máš za sebou a co tě ještě čeká?

Tento rok jsem přihlášen do Severovýchodní tour mládeže, a proto se účastním každý víkend nějakého turnaje, odkud si odvážím body. V celkovém hodnocení bojuji o druhé místo. Tuto sezónu mám předsevzetí (já i trenér) zlepšit svůj HCP na 9,7, tak doufám, že to stihnu. Mám co dělat, jelikož můj HCP je teď 15,7. Můj nejlepší výsledek byl v Harrachově, kde jsem obsadil první místo. Toto hřiště je považováno za jedno z technicky nejtěžších hřišť.

Kam bys to chtěl s golfem dotáhnout?

Určitě myslím na ty nejvyšší cíle, doufám, že to dotáhnu na profesionálního hráče, i když vím, že to bude velká dřina. Když ne, přál bych si trénovat další začínající golfisty, ale to je ještě daleko.

 

Nejdůležitější pro rozvoj dítěte v jakémkoli druhu sportu je rozhodně podpora rodičů. Jak náročné je podporovat své dítě ve sportu, který si vybralo, ve vašem případě v golfu?

V dnešní době je asi jedno, jestli hraješ golf nebo jiný sport. Musí být především chuť a vůle. Golf je však trochu časově náročný, protože, jak už zmínil Matěj, každý víkend jezdíme po turnajích a trávíme s ním čas na tréninku. Vše se dá ale zvládnout, a když vidíme jeho výsledky, tak nám to dělá radost.

Pozorujete, že by se Matěj za tu dobu, co se věnuje golfu, změnil i lidsky?

Matěj, jako každý kluk v jeho věku, je vzdorovitý, ale netrvá to dlouho, a vždy najdeme nějakou cestu, jak problém vyřešit. Jindy je zas samá sranda. Trenér Beran děti učí slušnému chování a gentlemanství, což ke golfu patří, a za což mu chceme poděkovat. Velký dík patří také manažerovi GC Grosshof Honzovi Bitvarovi a jeho rodině, který veškeré své úsilí věnuje rozvoji golfu v Broumově.

Doporučili byste i dalším rodičům, aby se jejich dítě věnovalo golfu?

Určitě bychom golf doporučili i ostatním. S golfem můžete začít v každém věku, trávíte spoustu času venku v přírodě, golf je také spojen s cestováním. Jde o bezpečnou a zdravou aktivitu, při které poznáte mnoho milých přátel.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Legendární časopis ABC v Muzeu papírových modelů

Legendární časopis ABC v Muzeu papírových modelů

Časopis ABC se v minulosti stal synonymem pro papírové modelářství. Sice neměl exkluzivitu na vydává...

Moto v rytmu Granka

Moto v rytmu Granka

Kde se v nás bere slabost pro babety, pionýry, staďáky a další kozí dechy? "Co je malý, to je milý. ...

Nová Terasa 2019 v Polici nad Metují

Nová Terasa 2019 v Polici nad Metují

I v letošním roce připravil na léto spolek Apeiron Novou Terasu. A opět se bude na co těšit.

"Jak si otevřít obzory? Překonat strach z neznámého," říká student Martin Frömmel

"Jak si otevřít obzory? Překonat strach z neznámého," říká student Martin Frömmel

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS vycestoval Martin Frőmmel z Broumova do Velké Británie, kde nyní studuj...

Máma není táta aneb co ten táta s dědou všechno umí

Máma není táta aneb co ten táta s dědou všechno umí

Mateřské centrum MC MAMINA v Polici nad Metují získala grant z programu Máme rádi Broumovsko 2019 na...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře