Broumovsko

Úterý 20.srpen 2019

Poslední aktualizace20.08.2019 04:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Rozšířit sportovní všestrannost dětí pomáhá v Broumově projekt Bavíme se sportem

Rozšířit sportovní všestrannost dětí pomáhá v Broumově projekt Bavíme se sportem

seznam článků
Rozšířit sportovní všestrannost dětí pomáhá v Broumově projekt Bavíme se sportem
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Všechny strany

bavime1Projekt Bavíme se sportem byl založen před třemi lety v Náchodě a stál za ním Daniel Franc ve spolupráci s FK Náchod. Cílem tohoto projektu je naučit děti od jejich útlého dětství lásce ke sportu a radosti z pohybu. V únoru 2015, poté, co se projekt osvědčil, byla snaha ho rozšířit do dalších regionů na Náchodsku, a tak vznikl spolek Bavíme se sportem ve spolupráci Daniela France a zástupců FK Náchod a OFS Náchod.

Druhým regionem, kde projekt našel své uplatnění, bylo záhy Broumovsko, kde děti vede k lásce k pohybu Milan Vítek. Spolek Bavíme se sportem také úzce spolupracuje s Městem Broumov, s místním Slovanem i s vedením školských zařízení, kde projekt probíhá. Projekt je nastaven tak, že cvičitel dochází v dopoledních hodinách do mateřských škol, odpoledne se věnuje dětem z 1. stupně ZŠ. Právě Milan Vítek odpověděl na několik otázek.

Na co je cvičení zaměřené?

Cvičení je zpravidla 1x týdně po dohodě se školním zařízením, je zaměřeno na všeobecnou pohybovou průpravu dětí a je přizpůsobeno vždy věku a pohybovým schopnostem dětí. Hodiny cvičení jsou zaměřeny na míčové hry, atletické či gymnastické prvky úměrně věku dětí, soutěže, překážkové dráhy apod. Každá hodina je trochu jiná, připravená tak, aby děti bavila a poznávaly stále něco nového.

Které školky a školy jsou do projektu zapojené?

Zapojená je Základní škola Hradební, Mateřská škola v Příčné ulici, Mateřská škola Veba a Mateřská škola Heřmánkovice. Z Masarykovy základní školy dochází asi tři děti, které se připojily k Hradebce. Cvičení je rozdělené, zvlášť pro holky a pro kluky.

Přinášejí si děti nějaké základy sportovní všestrannosti z rodiny?

Moc ne, dá se říci, že u rodičů, kteří sportují, tam nějaké ty geny jsou. Ty děti jsou pohybově nadanější, než ty, které doposavad se sportem nepřišly do styku.

Ke kterým sportům děti následně inklinují? Chybí v Broumově nějaký druh sportu, kterému by se chtěly děti věnovat, ale nemohou?

V Broumově se hraje fotbal, volejbal, florbal, je tady judo, tenis a další. Takže se domnívám, že nabídka sportů, kterým se děti mohou věnovat je dostatečná. Ještě donedávna byl problém s plaváním, ale školky teď začaly chodit do plaveckého areálu v Hotelu Veba.

Je na dětech vidět podstatné zlepšení?       

Ano, děti, které chodí cvičit už od února, tak je měsíc od měsíce znát zlepšení v koordinaci pohybu, jsou obratnější. Dřív se děti bály dělat některé gymnastické prvky a dnes je už dělají bez obav a přirozeně. Zajímavé je, že v mateřských školkách jsou na tom pohybově lépe děvčata

V současné době je do projektu zapojeno v obou regionech na 250 dětí od 4 let, v Broumově se Milan Vítek věnuje asi 50 dětem. Podle jeho názoru to je málo. Cílem projektu je v blízké budoucnosti postupně rozšířit svoji působnost do celého okresu a třeba i za jeho hranice. Děti a rodiče se mohou přihlásit na www.bavimesesportem.cz , kde naleznou i další informace.

O kvalitní práci s mládeží v Broumově ví i předseda Okresního fotbalového svazu Petr Vítek. "Slovan Broumov je v rámci OFS Náchod pravidelným dodavatelem talentů do okresních reprezentací, vždyť např. s ročníkem 99 broumovští trenéři ve službách OFS Náchod Robert Frydrych a Jindřich Kitler dovedli tento skvělý ročník v kategorii U12 ke třetímu místu mezi výběry OFS. Tito dva trenéři společně s Milanem Vítkem mají dobré jméno i mezi odborníky na mládežnický fotbal v rámci Královehradeckého kraje. Není náhodou, že družstva Broumova hrají v rámci KFS nejvyšší soutěže. Milan Vítek navíc pracuje s dětmi od čtyř let v rámci projektu Bavíme se sportem, který by měl pomoci v budoucnu více dětí přitáhnout ke sportu. Osobně jsem mohl vidět kluky fotbalisty, kteří se účastní tohoto projektu, že šli výrazně pohybově nahoru, protože to mají jako doplněk ke svému sportu a zaměřují se tam na jiné věci, než v rámci tréninku na fotbale a viděl jsem, že je to neskutečně baví. A nemusí se jednat jen o fotbalisty, protože projekt je zaměřen na pohybovou gramotnost obecně. Pevně věřím, že Slovan Broumov bude i nadále zdrojem kvalitních trenérů a tím i talentovaných fotbalistů."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Nádherné tóny klavíru a houslí se v sobotu 17. srpna nesly kostelem sv. Barbory v Otovicích díky hud...

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Prázdniny slouží také k tomu vypadnout z rutiny všedních dní. A opájet se svobodou a volností. Je tř...

Naháči a chlupáči u Baltu

Naháči a chlupáči u Baltu

Na pláži přibrzdí jeep, do písku skočí čtyři lidé v županech. Fouká a těžká mračna táhnou Kodaní. Ví...

Důvěra a porozumění. 6. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Důvěra a porozumění. 6. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Broumovské diskuse už mají termín, téma i první potvrzené hosty pro letošní rok. 6. ročník dvoudenní...

Kostel sv. Barbory přivítá další koncert festivalu Za poklady Broumovska

Kostel sv. Barbory přivítá další koncert festivalu Za poklady Broumovska

Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a stálice na českém hudebním nebi klavírista Martin K...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře