Broumovsko

Neděle 15.prosinec 2019

Poslední aktualizace17.12.2019 04:29

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Sokolové v Polici vedou děti od malička

Sokolové v Polici vedou děti od malička

seznam článků
Sokolové v Polici vedou děti od malička
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

IMG 6235Při letošních oslavách 100. výročí republiky jsme mnohokrát slyšeli, že Sokolové byli u všech dějinných událostí, které její vývoj provázely. I polický Sokol opět úspěšně vede mladou generaci.

Oslavy 150. výročí v sobotu 17. listopadu 2018 v místní Sokolovně v Polici nad Metují souzněly s listopadovým výročím. Vždyť tento den je pro většinu z nás stále důležitý. Díky hlavním organizátorkám a cvičitelkám polického Sokola Radce Rubáčkové, Jitce Krásné a Editě Bukovanové i Danovi Klimešovi, včetně moderátora Jiřího Škopa vyzněl celý hodinu a půl trvající program fantasticky. Díky mladým i starším cvičenkám a cvičencům máme před sebou skutečně "světlou budoucnost". V každém z těch "dětí" je podle toho, co dokázaly, záruka, že se ze současného marasmu dostaneme. Nejpozději až my, kteří svým ulpívajícím myšlením bráníme rozvoji společnosti žádoucím směrem, odejdeme.

Při dokonalém cvičení kluků z Police na kruzích jsem vzpomínal na to, jak to bylo všude po vesnicích kdysi, kdy tohle dokázal každý druhý. Nad kotouly, které metali předškoláci, by asi dnes zůstal zírat i "osmák". Tu nestačí šikovnost, síla, chuť nebo okamžité vzplanutí. Každé Sokolské "cvičení", ať prostných, na nářadí nebo jen obyčejný kotoul tak, jak je každý z cvičenců předvedl, je důsledkem obdivuhodné kázně, vytrvalosti, soustředění se na jeden cíl, kterým je dokonalost a kázeň. Kdo dnes dětem říká, co mají dělat? Klobouk dolů před jejich cvičitelkami a cvičiteli.
Návštěvníci odpoledne v polické sokolově zhlédli celý program, se kterým byli poličtí Sokolové letos v Praze, a řadu dalších obdivuhodných výkonů. Přišli i jejich přátelé z Náchoda s ukázkou juda, "Babky z Hronova" s úžasně pojatými prostnými, přispěli cvičenci z Úpice a z Bukovice.

Napadlo mne, jak by pradědové těch malých i starších cvičenců byli na své potomky hrdí. Podtrhuji "pradědové", protože my, tátové a dědové jsme to nepoznali. Dění v roce 1989 Sokol jako organizace nemohla podpořit, protože byl po únorovém převratu zakázán.

Je příjemné vědět, jak Sokolu v Polici nad Metují dnes drží palce nejen těch několik cvičitelů, ale celá dnešní radnice, zastupitelé města. Doložil to svojí účastí a vystoupením nový polický starosta Jiří Beran, přímou zásluhou na skvělém průběhu oslav má místostarosta města a místostarosta Sokola Jiří Škop.

A že polický Sokol podporu na radnici má už dlouhodobě, potvrdilo objetí starostky Sokola Radky Rubáčkové a bývalé starostky města Idy Jenkové. Jenková, jak v krátkém projevu řekla, držela Sokolům palce celých 20 let, co na radnici působila. K tomu si neodpustím dodat, že stejně jako všemu, co obsahovalo jiskřičku dobra a užitku pro ostatní.

Buďme rádi a vděčni těm několika skvělým cvičitelkám a cvičitelům. Díky nim máme v Polici nad Metují organizaci, která polické děti vychovává a vede cestou ke zdravému způsobu života. S vědomím nejvyšších lidských hodnot, které Sokol již 156 let v českém prostředí reprezentuje.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán ve svém prohlášení ocenil práci společensky aktivních li...

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Ve čtvrtek 12. prosince potěšili návštěvou a dárky klienty Domova pro seniory v Broumově starosta mě...

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Náchodská policie pátrá po pobytu těhotné mladé ženy se třemi dětmi, která odešla z dočasného bydliš...

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

V pátek 13. prosince se od 20 hodin v undergroundovém klubu Eden v Broumově ocitnete na jiné planetě...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Oslava 6. narozenin Centra Walzel, Adventní trh v klášteře, galavečer boxu, koncert skupiny Krucipüs...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře