Broumovsko

Pátek 26.duben 2019

Poslední aktualizace29.04.2019 04:08

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Sokolové v Polici vedou děti od malička

Sokolové v Polici vedou děti od malička

seznam článků
Sokolové v Polici vedou děti od malička
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

IMG 6235Při letošních oslavách 100. výročí republiky jsme mnohokrát slyšeli, že Sokolové byli u všech dějinných událostí, které její vývoj provázely. I polický Sokol opět úspěšně vede mladou generaci.

Oslavy 150. výročí v sobotu 17. listopadu 2018 v místní Sokolovně v Polici nad Metují souzněly s listopadovým výročím. Vždyť tento den je pro většinu z nás stále důležitý. Díky hlavním organizátorkám a cvičitelkám polického Sokola Radce Rubáčkové, Jitce Krásné a Editě Bukovanové i Danovi Klimešovi, včetně moderátora Jiřího Škopa vyzněl celý hodinu a půl trvající program fantasticky. Díky mladým i starším cvičenkám a cvičencům máme před sebou skutečně "světlou budoucnost". V každém z těch "dětí" je podle toho, co dokázaly, záruka, že se ze současného marasmu dostaneme. Nejpozději až my, kteří svým ulpívajícím myšlením bráníme rozvoji společnosti žádoucím směrem, odejdeme.

Při dokonalém cvičení kluků z Police na kruzích jsem vzpomínal na to, jak to bylo všude po vesnicích kdysi, kdy tohle dokázal každý druhý. Nad kotouly, které metali předškoláci, by asi dnes zůstal zírat i "osmák". Tu nestačí šikovnost, síla, chuť nebo okamžité vzplanutí. Každé Sokolské "cvičení", ať prostných, na nářadí nebo jen obyčejný kotoul tak, jak je každý z cvičenců předvedl, je důsledkem obdivuhodné kázně, vytrvalosti, soustředění se na jeden cíl, kterým je dokonalost a kázeň. Kdo dnes dětem říká, co mají dělat? Klobouk dolů před jejich cvičitelkami a cvičiteli.
Návštěvníci odpoledne v polické sokolově zhlédli celý program, se kterým byli poličtí Sokolové letos v Praze, a řadu dalších obdivuhodných výkonů. Přišli i jejich přátelé z Náchoda s ukázkou juda, "Babky z Hronova" s úžasně pojatými prostnými, přispěli cvičenci z Úpice a z Bukovice.

Napadlo mne, jak by pradědové těch malých i starších cvičenců byli na své potomky hrdí. Podtrhuji "pradědové", protože my, tátové a dědové jsme to nepoznali. Dění v roce 1989 Sokol jako organizace nemohla podpořit, protože byl po únorovém převratu zakázán.

Je příjemné vědět, jak Sokolu v Polici nad Metují dnes drží palce nejen těch několik cvičitelů, ale celá dnešní radnice, zastupitelé města. Doložil to svojí účastí a vystoupením nový polický starosta Jiří Beran, přímou zásluhou na skvělém průběhu oslav má místostarosta města a místostarosta Sokola Jiří Škop.

A že polický Sokol podporu na radnici má už dlouhodobě, potvrdilo objetí starostky Sokola Radky Rubáčkové a bývalé starostky města Idy Jenkové. Jenková, jak v krátkém projevu řekla, držela Sokolům palce celých 20 let, co na radnici působila. K tomu si neodpustím dodat, že stejně jako všemu, co obsahovalo jiskřičku dobra a užitku pro ostatní.

Buďme rádi a vděčni těm několika skvělým cvičitelkám a cvičitelům. Díky nim máme v Polici nad Metují organizaci, která polické děti vychovává a vede cestou ke zdravému způsobu života. S vědomím nejvyšších lidských hodnot, které Sokol již 156 let v českém prostředí reprezentuje.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Police očima dětí

Police očima dětí

K příležitosti letošního Dne dětí paní učitelka Martina Nosková s podporou Muzea papírových modelů v...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Divadelní představení pro děti i pro dospělé, stezka odvahy v Hejtmánkovicích, pohádková procházka v...

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Skalní města na severovýchodě Čech zaznamenávají každým rokem na přelomu dubna a května velmi vysoko...

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Pokud ne a chcete vidět, jak to tam vypadá, tak nesmíte chybět na koncertě Adama Bomba. Ten se koná ...

Bruneta po ránu, blondýna večer

Bruneta po ránu, blondýna večer

"Uvařím si kávu. Kopec kávy. Hustou, silnou, vroucí, krutou, sprostou. Životní šťávu unavených..." c...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře