Broumovsko

Čtvrtek 20.červen 2019

Poslední aktualizace21.06.2019 04:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Sokolové v Polici vedou děti od malička

Sokolové v Polici vedou děti od malička

seznam článků
Sokolové v Polici vedou děti od malička
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

IMG 6235Při letošních oslavách 100. výročí republiky jsme mnohokrát slyšeli, že Sokolové byli u všech dějinných událostí, které její vývoj provázely. I polický Sokol opět úspěšně vede mladou generaci.

Oslavy 150. výročí v sobotu 17. listopadu 2018 v místní Sokolovně v Polici nad Metují souzněly s listopadovým výročím. Vždyť tento den je pro většinu z nás stále důležitý. Díky hlavním organizátorkám a cvičitelkám polického Sokola Radce Rubáčkové, Jitce Krásné a Editě Bukovanové i Danovi Klimešovi, včetně moderátora Jiřího Škopa vyzněl celý hodinu a půl trvající program fantasticky. Díky mladým i starším cvičenkám a cvičencům máme před sebou skutečně "světlou budoucnost". V každém z těch "dětí" je podle toho, co dokázaly, záruka, že se ze současného marasmu dostaneme. Nejpozději až my, kteří svým ulpívajícím myšlením bráníme rozvoji společnosti žádoucím směrem, odejdeme.

Při dokonalém cvičení kluků z Police na kruzích jsem vzpomínal na to, jak to bylo všude po vesnicích kdysi, kdy tohle dokázal každý druhý. Nad kotouly, které metali předškoláci, by asi dnes zůstal zírat i "osmák". Tu nestačí šikovnost, síla, chuť nebo okamžité vzplanutí. Každé Sokolské "cvičení", ať prostných, na nářadí nebo jen obyčejný kotoul tak, jak je každý z cvičenců předvedl, je důsledkem obdivuhodné kázně, vytrvalosti, soustředění se na jeden cíl, kterým je dokonalost a kázeň. Kdo dnes dětem říká, co mají dělat? Klobouk dolů před jejich cvičitelkami a cvičiteli.
Návštěvníci odpoledne v polické sokolově zhlédli celý program, se kterým byli poličtí Sokolové letos v Praze, a řadu dalších obdivuhodných výkonů. Přišli i jejich přátelé z Náchoda s ukázkou juda, "Babky z Hronova" s úžasně pojatými prostnými, přispěli cvičenci z Úpice a z Bukovice.

Napadlo mne, jak by pradědové těch malých i starších cvičenců byli na své potomky hrdí. Podtrhuji "pradědové", protože my, tátové a dědové jsme to nepoznali. Dění v roce 1989 Sokol jako organizace nemohla podpořit, protože byl po únorovém převratu zakázán.

Je příjemné vědět, jak Sokolu v Polici nad Metují dnes drží palce nejen těch několik cvičitelů, ale celá dnešní radnice, zastupitelé města. Doložil to svojí účastí a vystoupením nový polický starosta Jiří Beran, přímou zásluhou na skvělém průběhu oslav má místostarosta města a místostarosta Sokola Jiří Škop.

A že polický Sokol podporu na radnici má už dlouhodobě, potvrdilo objetí starostky Sokola Radky Rubáčkové a bývalé starostky města Idy Jenkové. Jenková, jak v krátkém projevu řekla, držela Sokolům palce celých 20 let, co na radnici působila. K tomu si neodpustím dodat, že stejně jako všemu, co obsahovalo jiskřičku dobra a užitku pro ostatní.

Buďme rádi a vděčni těm několika skvělým cvičitelkám a cvičitelům. Díky nim máme v Polici nad Metují organizaci, která polické děti vychovává a vede cestou ke zdravému způsobu života. S vědomím nejvyšších lidských hodnot, které Sokol již 156 let v českém prostředí reprezentuje.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. června

Hned čtyři koncerty, Svatojánský jarmark, Běh z Police do Police, volejbalový turnaj či komentované ...

Sezónu letních open air koncertů v broumovském klášteře zahájí Tata Bojs s Filharmonií Hradec Králové

Sezónu letních open air koncertů v broumovském klášteře zahájí Tata Bojs s Filharmonií Hradec Králové

V pátek 21. června vystoupí v zahradě broumovského kláštera Tata Bojs s Filharmonií Hradec Králové. ...

Enablers v pátek v Soulkostele

Enablers v pátek v Soulkostele

Před rokem nás v Soulkostele navštívil kytarista Kevin Robert Thomson. Poslední červnový den to byl ...

Pohár Mistrů Evropy nese stopu Golf Clubu Grosshof

Pohár Mistrů Evropy nese stopu Golf Clubu Grosshof

Ve španělském Real Novo Sancti Petri Golf Club se ve dnech 4. - 6. června 2019 odehrálo Mistrovství ...

MTB Trilogy klepe na dveře. "Kdo nemá najeto, může zkusit pouze poslední etapu," vzkazují organizátoři

MTB Trilogy klepe na dveře. "Kdo nemá najeto, může zkusit pouze poslední etapu," vzkazují organizátoři

Za necelé tři týdny se do Teplic nad Metují sjedou závodníci ze všech koutů světa. 3. července se to...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře