Broumovsko

Pátek 24.leden 2020

Poslední aktualizace25.01.2020 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Třetí ročník Primátor cupu byl rekordní

Třetí ročník Primátor cupu byl rekordní

seznam článků
Třetí ročník Primátor cupu byl rekordní
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

MHF 8262 2 uprSkončil třetí ročník PRIMÁTOR CUPu, seriálu sedmi běžeckých závodů na Náchodsku, který vznikl spojením kultovních silničních běhů s dalšími mnohem mladšími závody. Seriál je určený nejen pro zkušené běžce, ale i běžce začátečníky. Co do počtu zúčastněných závodníků je ten letošní opět rekordní. Běžci přijíždějí nejen z náchodského regionu, ale z celé republiky. Jeden ze závodů se běžel i v Teplicích nad Metují a startovala zde i řada závodníků z Broumovska. Absolutním vítězem se stal Kamil Krunka z Nového Města nad Metují

"Oproti minulým letům byl tento 3. ročník opět úspěšnější. Podařilo se posunout jak jeho sportovní, tak společenskou úroveň a účast závodníků v jednotlivých závodech i v celém seriálu byla opět vyšší. Prvního ročníku PRIMÁTOR CUPu se v roce 2017 zúčastnilo 2082 závodníků, o rok později jich už bylo o sedm stovek víc. Letos do cíle všech sedmi běhů seriálu doběhlo 3140 běžců, z toho bylo 994 dětí. V roce 2018 jich bylo 775," vyjmenoval za organizátory trenér Aleš Žďárský z atletického oddílu SK Nové Město nad Metují.

Pozitivně hodnotí i některé momenty seriálu, včetně návratu historické trasy závodu Hronov - Náchod do původní podoby. Po letech, kdy trať kopírovala tok Metuje a končila na nábřeží u náchodské stavebky, letos běželi závodníci stejně jako jejich předchůdci od roku 1928 - z hronovského náměstí po silnici na náměstí v Náchodě.

"Ne každému se změna líbila, protože měli rádi běh podél řeky, mimo provoz, navíc přesně naměřených deset kilometrů. Nyní závod měří 8850 metrů a je to historicky dobře. Borci si mohou porovnávat časy se svými předchůdci z doby třeba před třiceti, padesáti lety. Navíc se v Náchodě vrátil závod doslova do ulic. Vždyť posledních 900 metrů doprovázel běžce potlesk a hlasitá podpora diváků, kterých se do prostoru od hotelu Itálie na náměstí sešly stovky až tisíce," pokračoval Aleš Žďárský.

K závodu Hronov - Náchod byly také nově připojeny dopolední dětské závody Od radnice k radnici. V jedenácti dětských kategoriích běželo téměř 300 dětí. Díky této novince má každý ze závodů PRIMÁTOR CUPu svůj dětský závod a podnik se stal akcí pro celou rodinu.

"Pivovar PRIMÁTOR je v regionu zavedenou a úspěšnou firmou, a i proto chce podporovat místní rozvoj, včetně podpory sportovních aktivit. Navíc aktivit, které nesměřují výhradně k vrcholovému sportu, ale takových, jež podporují zapojení široké veřejnosti, směřují ke zdravému životnímu stylu, aktivnímu vyplnění volného času, a to zejména u dětí. Mám proto radost, že se podařilo docílit u organizátorů jednotlivých závodů, aby nikde nechyběly tratě pro účastníky v dětských kategoriích," uvedl ředitel a sládek pivovaru Petr Kaluža.

Není však propojení piva a běhu protimluvem? "Je to samozřejmě palčivá otázka, spousta lidí se nad tím pozastavuje. Ale já myslím, že PRIMÁTOR vstoupil do prostoru, kam měl. Za prvé negeneruje pouze pivo, ale i nealko pro mládež, pro děti. Navíc firma má svůj program co se týče sociálního cítění a rozvoje v regionu. V tomto směru chci upozornit, že jedna z částí našeho seriálu je i Běh pro hospic, který podporuje Hospic Anežky české v Červeném Kostelci. Letošní výtěžek přes 116 tisíc korun půjde na mobilní hospic," dodal Aleš Žďárský. Běh pro hospic podpořil i ambasador spisovatel Michal Viewegh. Loni jím byl zlatý olympionik David Svoboda.

PRIMÁTOR CUP 2019
Běh Babiččiným údolím - 7. dubna, Ratibořice
Lázeňská sedmička - 4. května, Velichovky
Běh Teplickými skalami - 25. srpna, Teplice nad Metují
Montacké vlny - 14. září, Náchod
Běh pro hospic - 21. září, Červený Kostelec
Cena Metuje - 5. října, Nové Město nad Metují
Běh Hronov - Náchod - 19. října

Do cíle letošního ročníku PRIMÁTOR CUP doběhlo 3140 běžců, v roce 2018 to bylo 2796 běžců. Z toho bylo 994 dětí, v roce 2018 celkem 775 dětí. Poměr mezi ženami a muži byl víceméně vyrovnaný, s mírnou převahou pro muže. Zhruba 55 ku 45 procentům. Celkem pět borců, z toho tři ženy, se zúčastnilo všech sedmi podniků. Spodní věková hranice nebyla dána, nejstarším běžcem byl Vítězslav Jansch (85) z Jablonce nad Nisou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Magnetická rezonance v Náchodě začne sloužit pacientům

Magnetická rezonance v Náchodě začne sloužit pacientům

Oblastní nemocnice Náchod slavnostně spustila provoz magnetické rezonance a začala přijímat objednáv...

Temné mraky nad Broumovem

Temné mraky nad Broumovem

Původně nic nenasvědčovalo tomu, že by toho dne mělo být cokoli jinak. Pondělní ráno sice na náladě ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. ledna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. ledna

Sláva českého piva a polských klobás, Vinná brána, plesy, amškarní pro děti, program v Ulitě a v Muz...

Na programových dotacích rozdělil Královéhradecký kraj 180 milionů korun. Peníze míří také do Hejtmánkovic a Heřmánkovic

Na programových dotacích rozdělil Královéhradecký kraj 180 milionů korun. Peníze míří také do Hejtmánkovic a Heřmánkovic

Celkem 180 milionů korun obdrželi žadatelé prostřednictvím programových dotací Královéhradeckého kra...

V porodnicích zdravotnického holdingu se vloni narodilo 3104 dětí

V porodnicích zdravotnického holdingu se vloni narodilo 3104 dětí

V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo vloni na svět celkem 3104 novor...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře