Broumovsko

Pátek 3.červenec 2020

Poslední aktualizace 3.07.2020 04:17

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Třetí ročník Primátor cupu byl rekordní

Třetí ročník Primátor cupu byl rekordní

seznam článků
Třetí ročník Primátor cupu byl rekordní
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

MHF 8262 2 uprSkončil třetí ročník PRIMÁTOR CUPu, seriálu sedmi běžeckých závodů na Náchodsku, který vznikl spojením kultovních silničních běhů s dalšími mnohem mladšími závody. Seriál je určený nejen pro zkušené běžce, ale i běžce začátečníky. Co do počtu zúčastněných závodníků je ten letošní opět rekordní. Běžci přijíždějí nejen z náchodského regionu, ale z celé republiky. Jeden ze závodů se běžel i v Teplicích nad Metují a startovala zde i řada závodníků z Broumovska. Absolutním vítězem se stal Kamil Krunka z Nového Města nad Metují

"Oproti minulým letům byl tento 3. ročník opět úspěšnější. Podařilo se posunout jak jeho sportovní, tak společenskou úroveň a účast závodníků v jednotlivých závodech i v celém seriálu byla opět vyšší. Prvního ročníku PRIMÁTOR CUPu se v roce 2017 zúčastnilo 2082 závodníků, o rok později jich už bylo o sedm stovek víc. Letos do cíle všech sedmi běhů seriálu doběhlo 3140 běžců, z toho bylo 994 dětí. V roce 2018 jich bylo 775," vyjmenoval za organizátory trenér Aleš Žďárský z atletického oddílu SK Nové Město nad Metují.

Pozitivně hodnotí i některé momenty seriálu, včetně návratu historické trasy závodu Hronov - Náchod do původní podoby. Po letech, kdy trať kopírovala tok Metuje a končila na nábřeží u náchodské stavebky, letos běželi závodníci stejně jako jejich předchůdci od roku 1928 - z hronovského náměstí po silnici na náměstí v Náchodě.

"Ne každému se změna líbila, protože měli rádi běh podél řeky, mimo provoz, navíc přesně naměřených deset kilometrů. Nyní závod měří 8850 metrů a je to historicky dobře. Borci si mohou porovnávat časy se svými předchůdci z doby třeba před třiceti, padesáti lety. Navíc se v Náchodě vrátil závod doslova do ulic. Vždyť posledních 900 metrů doprovázel běžce potlesk a hlasitá podpora diváků, kterých se do prostoru od hotelu Itálie na náměstí sešly stovky až tisíce," pokračoval Aleš Žďárský.

K závodu Hronov - Náchod byly také nově připojeny dopolední dětské závody Od radnice k radnici. V jedenácti dětských kategoriích běželo téměř 300 dětí. Díky této novince má každý ze závodů PRIMÁTOR CUPu svůj dětský závod a podnik se stal akcí pro celou rodinu.

"Pivovar PRIMÁTOR je v regionu zavedenou a úspěšnou firmou, a i proto chce podporovat místní rozvoj, včetně podpory sportovních aktivit. Navíc aktivit, které nesměřují výhradně k vrcholovému sportu, ale takových, jež podporují zapojení široké veřejnosti, směřují ke zdravému životnímu stylu, aktivnímu vyplnění volného času, a to zejména u dětí. Mám proto radost, že se podařilo docílit u organizátorů jednotlivých závodů, aby nikde nechyběly tratě pro účastníky v dětských kategoriích," uvedl ředitel a sládek pivovaru Petr Kaluža.

Není však propojení piva a běhu protimluvem? "Je to samozřejmě palčivá otázka, spousta lidí se nad tím pozastavuje. Ale já myslím, že PRIMÁTOR vstoupil do prostoru, kam měl. Za prvé negeneruje pouze pivo, ale i nealko pro mládež, pro děti. Navíc firma má svůj program co se týče sociálního cítění a rozvoje v regionu. V tomto směru chci upozornit, že jedna z částí našeho seriálu je i Běh pro hospic, který podporuje Hospic Anežky české v Červeném Kostelci. Letošní výtěžek přes 116 tisíc korun půjde na mobilní hospic," dodal Aleš Žďárský. Běh pro hospic podpořil i ambasador spisovatel Michal Viewegh. Loni jím byl zlatý olympionik David Svoboda.

PRIMÁTOR CUP 2019
Běh Babiččiným údolím - 7. dubna, Ratibořice
Lázeňská sedmička - 4. května, Velichovky
Běh Teplickými skalami - 25. srpna, Teplice nad Metují
Montacké vlny - 14. září, Náchod
Běh pro hospic - 21. září, Červený Kostelec
Cena Metuje - 5. října, Nové Město nad Metují
Běh Hronov - Náchod - 19. října

Do cíle letošního ročníku PRIMÁTOR CUP doběhlo 3140 běžců, v roce 2018 to bylo 2796 běžců. Z toho bylo 994 dětí, v roce 2018 celkem 775 dětí. Poměr mezi ženami a muži byl víceméně vyrovnaný, s mírnou převahou pro muže. Zhruba 55 ku 45 procentům. Celkem pět borců, z toho tři ženy, se zúčastnilo všech sedmi podniků. Spodní věková hranice nebyla dána, nejstarším běžcem byl Vítězslav Jansch (85) z Jablonce nad Nisou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

V soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v k...

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

V pátek 3. července startují v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky....

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Koncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To j...

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začnou stavební práce na rekonstrukci místa pro přecházení a úpravě prostoru před městským úřad...

Volejbalistům Broumova těsně unikl Letní pohár

Volejbalistům Broumova těsně unikl Letní pohár

Po uvolnění nařízení vlády se volejbalisté Slovanu Broumov zapojili do Letního poháru. Hrálo se vyřa...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře