Broumovsko

Čtvrtek 23.květen 2019

Poslední aktualizace24.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty V den svých 18. narozenin Jakub Šuda boxoval svůj první extraligový zápas

V den svých 18. narozenin Jakub Šuda boxoval svůj první extraligový zápas

seznam článků
V den svých 18. narozenin Jakub Šuda boxoval svůj první extraligový zápas
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

17622653 1470929062926482 12963320 oV neděli 26. března se konalo extraligové utkání boxu mezi týmy BC Armex Rohovník Děčín a SKB Hydrokov Třeboň. Broumovský Jakub Šuda díky své výkonnosti získal ještě jako junior v letošním roce výjimku od České boxerské asociace boxovat v seniorské kategorii. Tým SKB Hydrokov Třeboň vedený trenérem Foralem nabídl Jakubovi startovat ve váze do 60 kg. Jakub s trenérem Filipem Miňovským tuto nabídku přijali a v den Jakubových 18. narozenin v již zmiňovaném utkání Jakub nastoupil do zápasu.

Za tým BC Armex Rohovník Děčín proti Jakubovi nastoupil kapitán týmu 27letý Erik Huliev, jehož zápasová statistika zní 230 zápasů, z toho 205 vyhraných a je to desetinásobný mistr České republiky v seniorské kategorii. Nebyl to pro Jakubův start zrovna lehký soupeř. Jakubova bilance je 107 zápasů, z toho 90 vyhraných.

Podle vyjádření diváků a odborníků byl tento zápas velice bojovný a ve vysokém tempu chtěli oba boxeři vyhrát. Jakub ukázal, že je to bojovník, a na tak mladého boxera byla vidět jeho technická vyspělost. Jakub tento vyrovnaný zápas prohrál, ale na videu můžete posoudit sami, jak zápas probíhal, a jak se se zápasem popral.

Po zápase trenér Filip Miňovský vytkl Jakubovi několik chyb, kterých se v zápase dopustil, a řekl: "Pokud by Jakub boxoval to, co umí na tréninku, tak by jasně vyhrál. Jeho výkon v poměru k tomu, co umí, byl méně než 50%. Ale je to o zkušenostech dostat veškeré boxerské umění do zápasu, a o tom, že se mohla projevit nervozita. Vše se bude probírat na tréninku u videa, ke kterému bude přizván celý tým včetně kondičního trenéra Martina Štěpánka a sportovního psychologa Jiřího Šlédra."

"Moc děkuji fanouškům, kteří za mnou přijeli fandit do Třeboně, a i těm, kteří mi na dálku drželi palce. Také moc děkuji všem, co se na mé přípravě podílí, týmu Boxevents (Stanislav Škoda), trenérovi Filipovi Miňovskému, sportovnímu psychologovi Jiřímu Šlédrovi, kondičnímu trenérovi Martinu Štěpánkovi, firmě Lion Nutrition, HS Flamingo a dalším lidem, kteří to se mnou myslí dobře," uvedl po zápase Jakub Šuda.

Jakub je momentálně v přípravě na Mistrovství České republiky juniorů, které se koná v dubnu 2017. Před tímto mistrovstvím ho bude čekat s největší pravděpodobností ještě jeden extraligový zápas. Pokud se mu povede mistrovství vyhrát, tak bude nominovaný na Mistrovství Evropy juniorů.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Přednáška a beseda, volejbal a fotbal, Noc kostelů, vernisáže výstav, pivní slavnosti, divadlo pro d...

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili na úterní schůzi věřitelů předložený reorganizační plán. Jejich ...

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila v květnu soutěžní sezóna 2018/2019. Tento tradiční broumovský sport tentok...

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Britská skupina Muse vystoupí 26. května 2019 v pražských Letňanech. Přijede propagovat své loňské a...

Květnové turnaje na Grosshofu

Květnové turnaje na Grosshofu

Nepříliš lichotivé počasí v první polovině května nás pěkně drželo doma, potažmo v klubovně. Dětské ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře