Broumovsko

Pondělí 13.červenec 2020

Poslední aktualizace11.07.2020 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty V heřmánkovickém Balibaru se hrál 2. kulečníkový turnaj v karambolu

V heřmánkovickém Balibaru se hrál 2. kulečníkový turnaj v karambolu

seznam článků
V heřmánkovickém Balibaru se hrál 2. kulečníkový turnaj v karambolu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

 B046925První listopadovou sobotu se v Heřmánkovicích v místním Balibaru sešli vyznavači hry na zeleném plátně. Dvacet hráčů se sjelo z téměř celého broumovského výběžku.

Tito byli losem rozděleni do čtyř pětičlenných skupin. Turnaj uvedl barman Míra Balín, systém hry vysvětlil ředitel turnaje Joska Pejchal a poté už vypukly líté bitvy u zeleného stolu.

Hned v prvním utkání první skupiny Joska Pejchal zaváhal se Štefanem. Ve skupině D, tzv. skupině smrti, svedli pod přísným dohledem sudího Pavla Němečka krutou řež Rosťa s Pepou Novákem ml.. Rodinná bitva svedla u stolu Míru Kmenta a Balína. Oknem do baru pronikaly paprsky podzimního slunce, ze stromů opadávalo přemrzlé listí a v Balibaru se u zeleného stolu pod palbou tág honily 4 barevné koule. Matador turnaje, pan Josef Bureš svedl nerovnou bitvu s favoritem z Jetřichova, Pepou Andršem. O pouhý bod prohrál Joska Novák st. s Honzou Vojkůvkou.

Na stolech se začaly objevovat první nesmělé frťany, doprovázené hořkým olivětínským Bitterem. Na talířích čekaly na mlsné jazyky chlebíčky a rozličné pochutiny sloužící k občerstvení náruživých sportovců. Vášnivá debata posoudila kvalitu cestářských firem, které s blížící se zimou zvýšily své pracovní nasazení. Tradiční fotbalová debata tentokrát neměla tu správnou šťávu, protože HET ligu vede bez zaváhání hrající Viktorka z Plzně a rudí i šešívaní jsou nuceni hrát druhé housle.
S blížícím se polednem se na stole objevily první talíře s výborným gulášem, připraveným pro nadšené sportovce paní Růženkou, ženou Míry Balína. Míra narazil druhý soudek Bittera, neb nad zeleným plátnem vysychají hrdla rychle. S půllitry mezi stoly tancovala Mírova dcera Barunka.

Boje ve skupinách se posunuly do druhé poloviny, což pro ty méně šťastné naznačilo končící pouť turnajem. Neboť jen ti nejlepší se probojují do pařátů finálového vyřazovacího pavouka. U stolu se utkal barman Míra se Štefanem a šťastnější od stolu odešel prvně jmenovaný. První stovku zahrál Joska Andrš, jehož výkon vyrovnal Pavel Němeček a Rosťa. Některé bitvy byly vyrovnané, jiné až příliš jednostranné, což se nejvíc ukázalo v zápase Pavla Němečka a Kamila se skórem sto ku nule. A aby těch stovek nebylo málo, přidal jednu i Honza Matěna na úkor Josky Andrše. Ostrá debata o spící či lpící kouli se téměř spustila po sporném okamžiku u stolu. Naštěstí bylo na tuto situaci pamatováno v turnajových pravidlech a spor byl uhašen již v zárodku.

Zajímavou bitvou byl souboj Josky Nováka ml. s Pavlem Němečkem. Po úvodním losu Joska zahrál v prvním kole slušnou porci bodů, po výměně míst se už bohužel ani v jednom kole nedostal k žádnému bodu, tudíž Pavel vyhrál. Závěrečný zápas skupinové fáze svedl proti sobě Rosťu s Kamilem a i přes slíbenou a následně zahranou "dvacku", na kterou Rosťa obratem odpověděl, nedošlo k překvapení a Rosťa prošel do vyřazovací, závěrečné fáze turnaje, přičemž se venku už dávno setmělo a na noční oblohu se vyhoupla mocná luna.

První vyřazovací zápas v nekompromisním šestnáctipatrovém pavouku odehráli Joska Novák ml. se Štefanem a prvně jmenovaný prošel do dalšího kola. Další dvojici utvořili Pepa Novák st. s mladším z dvojice Vojkůvků. Šikovnější byl mladší soupeř. Hned poté se u stolu setkali Joska Pejchal ml. s Josefem Štrikem, a dál pokračoval ten starší z obou Pepíků. Poté se ke stolu postavili Jenda Matěna a Josef "Deža" Zatloukal. Jenda vyrovnaný zápas vyhrál. Následně se ke stolu postavili barman Míra "Balibar" Balín a favorit souboje Pavel Němeček. Favorit nezaváhal. Další dvojici vytvořili Pepa Andrš a Pavel Gajdoš.

V pozadí turnaje mezitím Sigma uštědřila políček Klokanům, kteří v závěru poločasu televizního přenosu neproměnili penaltu. Mezitím Pepa sváděl tuhý boj s Pavlem, ovšem lepší byl Pavel. Ke stolu přišli heřmánkovický Marian s jetřichovským Rosťou. Marian potěšil místní fanoušky a prošel do dalších bojů. Poslední zápas osmifinálové fáze pavouka proti sobě postavil Štefana se starším z dvojice Vojkůvků. Jenda Vojkůvka starší potvrdil roli favorita a prošel do závěrečné osmičky. Atmosféra zhoustla, protože v dalším kole už se přiblížily boje o medailové pozice. První ze čtvrtfinálových bojů poslal ke stolu Josku Nováka ml. a mladšího z Vojkůvků. Větším šikulou se v tomto zápase ukázal Joska. Jako druzí v pořadí se ke stolu postavili Jenda Matěna a Josef Štrik. A trpělivá hra Josefova slavila úspěch. Jako třetí bojovali u zeleného plátna dva Pavlové, Němeček a Gajdoš. Výjimečně vyrovnaný zápas, kdy oba soupeři dosáhli na rovnou "stovku", dospěl do napínavého rozstřelu, kdy pevnější ruku ukázal Pavel Němeček. Poslední čtvrtfinalisté byli Marian a Jenda Vojkůvka st. a Heřmánkovice slaví osobou Mariana postup do semifinále. Medaile je blízko.

První se do bojů o stupně vítězů pustili Joska Novák ml. a Josef Štrik. Mladší z obou Josefů bohužel udělal ve vyrovnaném zápase drobnou chybu a nešťastný dotyk koule ho vyřadil z boje o nejcennější medaili. To už se ke stolu postavili Marian s Pavlem Němečkem a zahájili svůj boj o finále. Pavel však nasadil zběsilé tempo a Mariana doslova uštval. K zápasu o třetí místo se ke stolu potaženém zeleným suknem postavili Marian a mladší z Nováků. Zápas sliboval vyrovnaný boj, což se potvrdilo. Pevnější ruku ukázal Marian a obsadil konečné třetí místo.

K boji o první místo se připravili Pavel Němeček a Josef Štrik. Atmosféra v Balibaru zhoustla na maximální možnou úroveň. Poslední bitva, tentokrát do čisté "stovky" je tady. Los vyhrál Pavel a hned nasadil ostré tempo. Josef se snažil vyrovnat, což početné obecenstvo oceňovalo povzbuzováním svého favorita. Strk stíhal strk, koule po stole uháněly o sto šest. Pavel si ale udržel vysokou úroveň po celý turnaj a právem zvítězil rozdílem čtyřiceti devíti bodů. Bravo Pavle!

Dvacet borců se nakonec seřadilo v tomto pořadí: 1. Pavel Němeček, 2. Pepa Štrik, 3. Marian Zsigo, 4. Joska Novák ml., 5. Pavel Gajdoš, 6. Vojkůvka Jan ml., 7. Vojkůvka Jan st., 8. Honza Matěna, 9. Joska Andrš, 10. Míra "Balibar" Balín, 11. Joska Pejchal, 12. Josef "Deža" Zatloukal, 13. Rosťa Hampl, 14. Joska Novák st., 15. Evžen Zsigo, 16. Štefan Zsigo, 17. Jiří Kment, 18. Bureš Josef, 19. Míra Kment, 20. Kamil Linhart.

Poděkováni si zaslouží Míra Balín a Joska Pejchal, taktéž celá rodina Balínů za vzorný servis v průběhu turnaje a velký dík patří i sponzorům, kterými byli: Pokrývačství a Balibar Miroslav Balín, obec Heřmánkovice, Woodwork Pavel Minář, Josef Pejchal, Rudolf Choc z Řevčic, Nejlevnější pneu, provoz Jetřichov

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního k...

Beseda s Robertem Šlachtou

Beseda s Robertem Šlachtou

Robert Šlachta. Pro někoho kontroverzní policista, pro jiného úctyhodná osobnost, každopádně člověk,...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Hudba, filmy a tvořivé dílny, to je ve zkratce nabídka na akce na Broumovsku pro víkend od 10. do 12...

Výchova čtenářů v Čechách

Výchova čtenářů v Čechách

Myslím si, že jsem už o sobě psal, že jsem bibliofil. A se svou vrozenou skromností se touto vlastno...

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

V letošním roce uplyne sto let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků z Police nad Metují. 1. kv...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře