Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky

Podniky

1. září budou vyhlášeny krajské tituly Firma a Živnostník roku 2011

firma

Dvacítka nejúspěšnějších firem a živnostníků Královéhradeckého kraje bude 1. září v Hradci Králové bojovat o krajské tituly podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011.

Valná hromada akcionářů broumovské společnosti Veba schválila, že zisk za rok 2010 rozdělovat nebude

vyr_hotel4

Valná hromada akcionářů broumovského textilního podniku VEBA schválila 21. června účetní závěrku za rok 2010 a návrh, kterým ponechává zisk 102 miliónů korun z tohoto roku nerozdělený. Znamená to tedy nulovou výplatu dividend i tantiém, jak se uvádí v tiskové zprávě společnosti. Zároveň byla projednána výroční zpráva představenstva o podnikatelské činnosti za rok 2010.

Lesní společnost Broumov: Soumrak tradičního lesnictví na Broumovsku

les1

Lesní společnost Broumov Holding, a.s. se distancovala od toho, jaký je současný stav prostředí v lesích na Broumovsku, tj. způsob těžby, stav lesních cest a podobně.

Hotel Veba Broumov byl plný nevěst a ženichů

svatba4

"Tolik nevěst a ženichů najednou v Hotelu Veba v Broumově asi nikdy nebylo," řekla spolupořadatelka akce Gábina Špůrová. V sobotu 21. května se tu pořádal ukázkový Svatební den.

Strojírenská firma CEDIMA Meziměstí nabírá nové zaměstnance

cedima13

Strojírenský podnik Cedima Meziměstí sídlící na Broumovsku získává nové zakázky a nabírá nové zaměstnance. Pracuje tu 132 zaměstnanců a stále přibírá a hledá kvalitní zaměstnance.

Stavebnice Merkur z Police nad Metují by mohla být učební pomůckou ve školách

police

O možném využití stavebnice Merkur ve školství diskutoval ve čtvrtek při své cestě do Královéhradeckého kraje v Technickém muzeu stavebnice v Polici nad Metují ministr školství Josef Dobeš se zástupci firmy a pedagogy. Přítomna byla také starostka Ida Seidelmanová.

Valná hromada Veby rozhodla o vyplacení dividend

rucnik1

Valná hromada společnosti Veba rozhodla o vyplacení dividend 300 korun na akcii z nerozdělených zisků posledních let. Přijali zde také stanovy, které nyní odpovídají obchodnímu zákoníku a byla jmenována dozorčí rada a představenstvo. Předsedou dozorčí rady  se stal Vladimír Bitvar. Místopředsedkyní zůstala Miluše Housková a členem současný starosta Broumova Milan Kotrnec. Novým členem představenstva se stal Jiří Myšák. V představenstvu dále zůstávají Miloslav Geisler, Roman Jirman a jako předseda generální ředitel společnosti Josef Novák.

Broumovský podnik Veba získal prestižní ocenění

exporter_roku_veba

Broumovská textilka VEBA se v prestižní soutěži Exportér roku umístila na předních místech a získala  titul Exportér roku 2010. Soutěž pořádá Asociace na podporu podnikání ČR a Střední podnikatelský stav, pod záštitou Hospodářské komory ČR.

Novinky olivětínského pivovaru

pivo1

Jedním z klenotů Broumovského výběžku je olivětínský pivovar. Už 20 let v něm vládne Jaroslav Nosek se svou paní. Historie pivovaru je známá. Nás zajímalo, co je tu nového.

Strana 10 z 11

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!