Broumovsko

Úterý 19.červen 2018

Poslední aktualizace24.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky

Podniky

Hotel Veba Broumov byl plný nevěst a ženichů

svatba4

"Tolik nevěst a ženichů najednou v Hotelu Veba v Broumově asi nikdy nebylo," řekla spolupořadatelka akce Gábina Špůrová. V sobotu 21. května se tu pořádal ukázkový Svatební den.

Strojírenská firma CEDIMA Meziměstí nabírá nové zaměstnance

cedima13

Strojírenský podnik Cedima Meziměstí sídlící na Broumovsku získává nové zakázky a nabírá nové zaměstnance. Pracuje tu 132 zaměstnanců a stále přibírá a hledá kvalitní zaměstnance.

Stavebnice Merkur z Police nad Metují by mohla být učební pomůckou ve školách

police

O možném využití stavebnice Merkur ve školství diskutoval ve čtvrtek při své cestě do Královéhradeckého kraje v Technickém muzeu stavebnice v Polici nad Metují ministr školství Josef Dobeš se zástupci firmy a pedagogy. Přítomna byla také starostka Ida Seidelmanová.

Valná hromada Veby rozhodla o vyplacení dividend

rucnik1

Valná hromada společnosti Veba rozhodla o vyplacení dividend 300 korun na akcii z nerozdělených zisků posledních let. Přijali zde také stanovy, které nyní odpovídají obchodnímu zákoníku a byla jmenována dozorčí rada a představenstvo. Předsedou dozorčí rady  se stal Vladimír Bitvar. Místopředsedkyní zůstala Miluše Housková a členem současný starosta Broumova Milan Kotrnec. Novým členem představenstva se stal Jiří Myšák. V představenstvu dále zůstávají Miloslav Geisler, Roman Jirman a jako předseda generální ředitel společnosti Josef Novák.

Broumovský podnik Veba získal prestižní ocenění

exporter_roku_veba

Broumovská textilka VEBA se v prestižní soutěži Exportér roku umístila na předních místech a získala  titul Exportér roku 2010. Soutěž pořádá Asociace na podporu podnikání ČR a Střední podnikatelský stav, pod záštitou Hospodářské komory ČR.

Novinky olivětínského pivovaru

pivo1

Jedním z klenotů Broumovského výběžku je olivětínský pivovar. Už 20 let v něm vládne Jaroslav Nosek se svou paní. Historie pivovaru je známá. Nás zajímalo, co je tu nového.

Lidové noviny píší o Vebě Broumov

rucnik

Deník Lidové noviny přinesl v pondělním vydání přehled o hospodaření českých firem v roce 2010. Řada tuzemských podniků hodnotí letošní rok kladně. Jednou z úspěšných firem je broumovská textilka Veba.

Na Policku jezdí nový minibus

bus1

Společnost CDS Náchod nasadila od dneška do provozu na Broumovsku další minibus Rošero vybaveny vzadu sníženou podlahou pro bezproblémový nástup s kočárkem, popřípadě přepravu invalidního vozíků.

Firma INCOT získala majoritní podíl VEBY

vebickaMajoritní podíl v broumovské textilce VEBA získala včera firma INCOT patřící šesti manařerům, kteří pracují nebo pracovali ve vedení Veby.  INCOT včera získala 50% akcií VEBY, které byly doposud majetkem firmy PYRR, a navýšila svůj akciový podíl v a. s. VEBA na téměř 87%. Vedení Veby to dnes oznámilo v prohlášení, které poskytlo portálu Naše.Broumovsko.cz. 

Strana 11 z 12

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře