Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky

Podniky

VEBA zvyšuje počet pracovních míst a angažuje se v regionálním rozvoji regionu

vebaOd roku 2011 stoupl počet zaměstnanců textilní společnosti VEBA o 257 na současných 1 257. Také tento údaj zazněl na valné hromadě a.s. VEBA, která se 21. května konala v Hotelu Veba v Broumově.

První bowlingový turnaj regionálních firem v Centru Walzel má své vítěze

bo1V průběhu jara se ve Walzlovce v Meziměstí konal historicky první bowlingový turnaj firem. Zúčastnilo se osm družstev firem z regionu Broumovska, která mezi sebou soutěžila o co nejlepší umístění. Startovala družstva firem Z-trade s.r.o., HOBRA-Školník s.r.o., Lutoma s.r.o., Svoboda-dopravní a inženýrské stavby a.s., Lesní společnost Broumov Holding a.s., Walzel team a firma Cedima Meziměstí s.r.o., která do boje postavila dokonce dvě družstva.

Matějovský, podporovaný broumovskou Vebou, se posouvá do čela mezi evropskými jezdci

matTKrálovéhradecký automobilový závodník Michal Matějovský, jehož hlavním partnerem je broumovská společnost VEBA, se narodil v roce 1985 a už od roku 1994 závodil na motokárách, později pak s cestovními vozy. V roce 2010 získal titul mezinárodního mistra České republiky v závodech automobilů na okruzích. Několik let závodil také za španělský tým SUNRED v evropských okruhových závodech s vozem SEAT Leon. V současné době je již druhým rokem pravidelným účastníkem evropského mistrovství cestovních vozů - FIA European Touring Car Cup (FIA ETCC), kde startuje s vozem BMW 320si.

Dobré jídlo, střelnice, bowling a řada dalších atrakcí. To je Centrum Walzel

w1(Komerční prezentace) Centrum Walzel v Meziměstí, to je fabrika na zážitky. Můžete zde zažít to, co jste si vždy přáli. Můžete se výborně najíst a nebát se vysokého účtu, můžete střílet a nemusíte mít zbraň ani oprávnění, můžete si zahrát na profesionální bowlingové dráze a přitom...Přijďte a přesvědčte se sami!

Broumovsko má oceněného v soutěži Podnikatel roku 2013

IMG 1487 resizeJan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska si odnesl titul EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2013. Na pražském Žofíně ji v úterý převzal v rámci celorepublikového vyhlášení soutěže Podnikatel roku 2013.

Nadační fond HOSPITAL nakoupil a předal broumovské nemocnici kardiacká křesla

kresloV závěru loňského roku Nadační fond HOSPITAL Broumov předal broumovské nemocnici do výpůjčky 26 kusů kardiackých křesel s podnožníky v celkové hodnotě téměř 420 tisíc korun. Křesla s podnožníky budou sloužit především klientům oddělení lůžek následné péče.

HOBRA opět zvyšuje výkon a chystá další investice

hobraT(Komerční prezentace) Broumovská společnost HOBRA – Školník s.r.o. dosáhne již třetí rok po sobě rekordních výsledků, když se tržbami za rok 2013 přiblíží 180 mil. Kč, což je o 8,5% více než v roce předchozím. Firma naopak letos očekávala nižší tržby ve výši cca 148 mil. Kč z důvodu plánovaného ukončení výroby izolací katalyzátorů do automobilového průmyslu v objemu asi 30 mil. Kč. Překvapivý růst je postaven především na tradičních filtračních deskách, filtračních svíčkách a žárovzdorných tvarovkách a rozdělil se rovnoměrně mezi dodávky do partnerských firem a přímo ke koncovým zákazníkům.

Microtherm míří na východ

martin

Polická firma Microtherm CZ, s.r.o. je součástí skupiny Microtherm International Cooperation, která je dodavatelem komponentů tepelných ochran pro elektrospotřebiče po celém světě. Nadnárodní skupina zahrnuje celkem pět výrobních závodů s centrálou v Německu. Další pobočky jsou v Kanadě, dva výrobní podniky v Číně, a od roku 2002 byla do rodiny začleněna také divize regulační techniky polického Kovopolu.

Tiskárna v Broumově zaměstnala další uchazečku se zdravotním postižením

tisk2V září kolektiv Tiskárny, provozované Centrem služeb Broumov s.r.o., rozrostl o další kolegyni se zdravotním postižením. Její pracovní náplň bude spočívat v dokončovací výrobě tiskárny, např. ve vazbě kalendářů a knih, falcování či práci na řezačce.

Strana 5 z 11

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!