Broumovsko

Čtvrtek 22.únor 2018

Poslední aktualizace22.02.2018 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky

Podniky

Nadační fond HOSPITAL nakoupil a předal broumovské nemocnici kardiacká křesla

kresloV závěru loňského roku Nadační fond HOSPITAL Broumov předal broumovské nemocnici do výpůjčky 26 kusů kardiackých křesel s podnožníky v celkové hodnotě téměř 420 tisíc korun. Křesla s podnožníky budou sloužit především klientům oddělení lůžek následné péče.

HOBRA opět zvyšuje výkon a chystá další investice

hobraT(Komerční prezentace) Broumovská společnost HOBRA – Školník s.r.o. dosáhne již třetí rok po sobě rekordních výsledků, když se tržbami za rok 2013 přiblíží 180 mil. Kč, což je o 8,5% více než v roce předchozím. Firma naopak letos očekávala nižší tržby ve výši cca 148 mil. Kč z důvodu plánovaného ukončení výroby izolací katalyzátorů do automobilového průmyslu v objemu asi 30 mil. Kč. Překvapivý růst je postaven především na tradičních filtračních deskách, filtračních svíčkách a žárovzdorných tvarovkách a rozdělil se rovnoměrně mezi dodávky do partnerských firem a přímo ke koncovým zákazníkům.

Microtherm míří na východ

martin

Polická firma Microtherm CZ, s.r.o. je součástí skupiny Microtherm International Cooperation, která je dodavatelem komponentů tepelných ochran pro elektrospotřebiče po celém světě. Nadnárodní skupina zahrnuje celkem pět výrobních závodů s centrálou v Německu. Další pobočky jsou v Kanadě, dva výrobní podniky v Číně, a od roku 2002 byla do rodiny začleněna také divize regulační techniky polického Kovopolu.

Tiskárna v Broumově zaměstnala další uchazečku se zdravotním postižením

tisk2V září kolektiv Tiskárny, provozované Centrem služeb Broumov s.r.o., rozrostl o další kolegyni se zdravotním postižením. Její pracovní náplň bude spočívat v dokončovací výrobě tiskárny, např. ve vazbě kalendářů a knih, falcování či práci na řezačce.

Firma Dentimed slaví 20. narozeniny

let1Firma Dentimed, významný distributor zdravotnického materiálu a pomůcek se sídlem v Náchodě, slaví v těchto dnech 20. narozeniny. V prostorách Lékárny na Letné v Náchodě, kterou společnost provozuje se sešla řada hostů, představitelé Královéhradeckého kraje a města Náchoda.

Jiří Poláček, muž s vřelým vztahem k Broumovsku, vede 20 let firmu se zdravotnickým materiálem

kol1Jiří Poláček je ředitel společnosti, která v těchto dnech slaví 20 let od svého vzniku. Dentimed je firma, která zákazníků nabízí široké portfolio sortimentu zdravotnického materiálu. Jiří Poláček je z Litomyšle, firma má sídlo v Náchodě, ale on sám má k Broumovsku velmi vřelý vztah.

Cena VIA BONA pro malou a střední firmu patří broumovské společnosti Z-Trade

zt1Jedním z vítězů 16. ročníku předávání Cen VIA BONA za individuální a firemní filantropii se stala broumovská společnost Z-Trade s.r.o.. Cenu ve čtvrtek v Kaiserštejnském paláci v Praze převzal majitel firmy Zbyšek Záliš.

Nový učební obor na SPŠ Hronov je výsledkem spolupráce s Vebou a.s. Broumov

sps

Od školního roku 2014/2015 nabízí Střední průmyslová škola Hronov nový obor vzdělání s výučním listem Výrobce textilií. Absolventi tohoto oboru získají vědomosti a dovednosti v přípravě textilních surovin a materiálů ke zpracování, obsluze textilních strojů, zařízení a linek. Uplatnění najdou především ve firmě Veba Broumov, textilní závody, a.s.. Nový učební obor je výsledkem jednání a spolupráce hronovské průmyslovky s Vebou, největším zaměstnavatelem na Broumovsku.

Jednání mezi firmou Veba a Gymnáziem Broumov o možnosti budoucí spolupráce

gyve

Na konci července proběhlo jednání mezi firmou Veba, textilní závody, a.s. zastoupenou personálním ředitelem Ing. Jiřím Myšákem a Gymnáziem Broumov s ředitelem PaedDr. Karlem Výravským. Podnik Veba usiluje o dlouhodobou individuální práci s potencionálními zaměstnanci tak, aby byli pro práci ve firmě motivováni, dobře připraveni a mohli zde podávat kvalitní pracovní výkony.

Strana 6 z 12

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o práci pro Broumovsko

eva

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ Broumov a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Hospital Broumov odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře