Broumovsko

Pondělí 6.červenec 2020

Poslední aktualizace 5.07.2020 16:56

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Hotel Veba v Broumově znovu poroste

Hotel Veba v Broumově znovu poroste

veba2

V letošním létě se staly předmětem zájmu broumovské veřejnosti - a s tím spojených spekulací - události kolem Hotelu Veba a záměry s jeho dalším rozvojem.

V této souvislosti není na škodu stručný historický exkurz. Hlavní budova – Villa Hotelu Veba je od počátku spjata s textilní historií města. Byla postavena v r. 1927 Hermanem Pollackem – vlastníkem textilní továrny ve Velké Vsi – jako svatební dar jeho dceři, nevěstě jiného textilního továrníka Nowotného. V 50. letech dům sloužil jako ubytovna pracovníků Veby, od r. 1958 internát učnic Veby, později i jako zubní ambulance.

Na začátku 90. let se objekt v souvislosti s rozpadem textilního učňovského školství vyprázdnil. A. s. VEBA v té době řešila problém, kde v Broumově ubytovávat na odpovídající úrovni své obchodní partnery – zákazníky, zástupce, dodavatele, montéry nových investic. Podobnou potřebu měly i další firmy na Broumovsku. Padlo tedy rozhodnutí objekt využít jako hotel.

V listopadu 1993 byla ukončena rekonstrukce vily na Hotel Veba a zahájen provoz. V červnu 2000 byl položen základní kámen nové budovy Dependance, která v rozšířené a zrekonstruované zahradě umožnila od r. 2001 výrazně zvýšit ubytovací kapacitu a počty hostů. Současně s tím byl zprovozněn tenisový kurt.

V r. 2007 byla přikoupena další část parku se zahradním domkem, provedena jeho rekonstrukce na dvouapartmánový Solitaire a současně vybudován Zahradní gril pro neformální společenská posezení. Postupně tak vzniklo strukturované hotelové a restaurační zařízení se zajímavými interiéry i exteriéry, které dobře slouží veřejnosti Broumovska, jeho návštěvníkům a turistům, i partnerům a zaměstnancům a. s. VEBA.

Za osmnáct let existence a postupného rozšiřování kapacit Hotelu Veba však postupně rostou jak nároky návštěvníků a hostů na vyšší standard služeb, tak potřeby a. s. VEBA i dalších subjektů na doplnění chybějících funkcí hotelu. Jedná se zejména o školící středisko, které a. s. VEBA potřebuje pro trvalou kvalifikační přípravu a odborné vzdělávání svých pracovníků. Takové středisko chceme vybudovat v období 2012-2013 v areálu Hotelu Veba a nabídnout je k využití dalším firmám a podnikatelům na Broumovsku a Policku. Hotel Veba pak bude středisko využívat k organizaci firemních kongresů a aktivů s odpovídajícím prostorovým a technickým zázemím pro 50-60 osob. Souběžně nabídne nová budova Congress & Wellness doposud chybějící fitness sál, vířivku, golfový indoor trenažér a další relaxační možnosti pro hosty Hotelu Veba i veřejnost a také dodatečnou ubytovací kapacitu několika pokojů. Pro takový rozvoj Hotelu Veba je nezbytnou podmínkou získání dalšího prostoru. A. s. Veba proto jedná s městem Broumov o odkupu pozemku bývalých zahrádek, který k hotelovému areálu přiléhá. Tento prostor umožní nejen realizaci projektu střediska Congress & Wellness, ale i rozšíření hotelového parku a jeho organické propojení s volnočasovou zónou Alejka. Nákup nového pozemku navíc umožňuje alespoň v základních obrysech plánovat a promítnout do územního rozhodnutí další, vzdálenější etapu rozvoje Hotelu Veba, která bude za příznivých okolností orientována na posílení sportovního vyžití, parkovacích ploch a dalšího zázemí.

V létě letošního roku a. s. VEBA reagovala na mimořádnou příležitost, kdy se dosavadní vlastník Hotelu Vila Barbara rozhodl objekt prodat, a na přelomu září a října jej odkoupila. Naším záměrem je využít toto „duší obdařené místo" pro rozšíření restauračních a hotelových služeb a po nezbytných úpravách budovy i zahrady je začlenit do komplexu Hotelu Veba jako jeho plnohodnotnou součást pod názvem Manor House. Znovuotevření pro veřejnost chceme zvládnout v adventním čase. Opravy a změny si však vyžádají delší dobu, po kterou bude mít provoz charakter určitého provizoria. Perspektivně vznikne zcela unikátní, atraktivní RESORT VEBA HOTEL, který přispěje ke zlepšování podmínek života a podnikání na Broumovsku, a který by se měl stát magnetem pro tuzemské i zahraniční turisty.

Projekt RESORT VEBA HOTEL je ambiciózní a jeho realizace si vyžádá značné úsilí, finanční prostředky i čas. Dosavadní osmnáctiletá historie rozvoje Hotelu Veba nás upevňuje v přesvědčení, že a. s. VEBA má sílu i vůli tento projekt uskutečnit.

Obrazová vizualizace projektu.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Královéhradecký kraj obnovuje a rozšiřuje železniční spojení do Polska

Královéhradecký kraj obnovuje a rozšiřuje železniční spojení do Polska

Sezonní vlaky, které propojují česko-polské příhraničí, se již několik let těší velké oblibě turistů...

Festival Za poklady Broumovska pokračuje koncertem v Polici nad Metují

Festival Za poklady Broumovska pokračuje koncertem v Polici nad Metují

V sobotu 4. července pokračuje festival Za poklady Broumovska dalším živým koncertem pro veřejnost. ...

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

V soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v k...

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

V pátek 3. července startují v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky....

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Koncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To j...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře