Broumovsko

Čtvrtek 12.prosinec 2019

Poslední aktualizace14.12.2019 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Hotel Veba v Broumově znovu poroste

Hotel Veba v Broumově znovu poroste

veba2

V letošním létě se staly předmětem zájmu broumovské veřejnosti - a s tím spojených spekulací - události kolem Hotelu Veba a záměry s jeho dalším rozvojem.

V této souvislosti není na škodu stručný historický exkurz. Hlavní budova – Villa Hotelu Veba je od počátku spjata s textilní historií města. Byla postavena v r. 1927 Hermanem Pollackem – vlastníkem textilní továrny ve Velké Vsi – jako svatební dar jeho dceři, nevěstě jiného textilního továrníka Nowotného. V 50. letech dům sloužil jako ubytovna pracovníků Veby, od r. 1958 internát učnic Veby, později i jako zubní ambulance.

Na začátku 90. let se objekt v souvislosti s rozpadem textilního učňovského školství vyprázdnil. A. s. VEBA v té době řešila problém, kde v Broumově ubytovávat na odpovídající úrovni své obchodní partnery – zákazníky, zástupce, dodavatele, montéry nových investic. Podobnou potřebu měly i další firmy na Broumovsku. Padlo tedy rozhodnutí objekt využít jako hotel.

V listopadu 1993 byla ukončena rekonstrukce vily na Hotel Veba a zahájen provoz. V červnu 2000 byl položen základní kámen nové budovy Dependance, která v rozšířené a zrekonstruované zahradě umožnila od r. 2001 výrazně zvýšit ubytovací kapacitu a počty hostů. Současně s tím byl zprovozněn tenisový kurt.

V r. 2007 byla přikoupena další část parku se zahradním domkem, provedena jeho rekonstrukce na dvouapartmánový Solitaire a současně vybudován Zahradní gril pro neformální společenská posezení. Postupně tak vzniklo strukturované hotelové a restaurační zařízení se zajímavými interiéry i exteriéry, které dobře slouží veřejnosti Broumovska, jeho návštěvníkům a turistům, i partnerům a zaměstnancům a. s. VEBA.

Za osmnáct let existence a postupného rozšiřování kapacit Hotelu Veba však postupně rostou jak nároky návštěvníků a hostů na vyšší standard služeb, tak potřeby a. s. VEBA i dalších subjektů na doplnění chybějících funkcí hotelu. Jedná se zejména o školící středisko, které a. s. VEBA potřebuje pro trvalou kvalifikační přípravu a odborné vzdělávání svých pracovníků. Takové středisko chceme vybudovat v období 2012-2013 v areálu Hotelu Veba a nabídnout je k využití dalším firmám a podnikatelům na Broumovsku a Policku. Hotel Veba pak bude středisko využívat k organizaci firemních kongresů a aktivů s odpovídajícím prostorovým a technickým zázemím pro 50-60 osob. Souběžně nabídne nová budova Congress & Wellness doposud chybějící fitness sál, vířivku, golfový indoor trenažér a další relaxační možnosti pro hosty Hotelu Veba i veřejnost a také dodatečnou ubytovací kapacitu několika pokojů. Pro takový rozvoj Hotelu Veba je nezbytnou podmínkou získání dalšího prostoru. A. s. Veba proto jedná s městem Broumov o odkupu pozemku bývalých zahrádek, který k hotelovému areálu přiléhá. Tento prostor umožní nejen realizaci projektu střediska Congress & Wellness, ale i rozšíření hotelového parku a jeho organické propojení s volnočasovou zónou Alejka. Nákup nového pozemku navíc umožňuje alespoň v základních obrysech plánovat a promítnout do územního rozhodnutí další, vzdálenější etapu rozvoje Hotelu Veba, která bude za příznivých okolností orientována na posílení sportovního vyžití, parkovacích ploch a dalšího zázemí.

V létě letošního roku a. s. VEBA reagovala na mimořádnou příležitost, kdy se dosavadní vlastník Hotelu Vila Barbara rozhodl objekt prodat, a na přelomu září a října jej odkoupila. Naším záměrem je využít toto „duší obdařené místo" pro rozšíření restauračních a hotelových služeb a po nezbytných úpravách budovy i zahrady je začlenit do komplexu Hotelu Veba jako jeho plnohodnotnou součást pod názvem Manor House. Znovuotevření pro veřejnost chceme zvládnout v adventním čase. Opravy a změny si však vyžádají delší dobu, po kterou bude mít provoz charakter určitého provizoria. Perspektivně vznikne zcela unikátní, atraktivní RESORT VEBA HOTEL, který přispěje ke zlepšování podmínek života a podnikání na Broumovsku, a který by se měl stát magnetem pro tuzemské i zahraniční turisty.

Projekt RESORT VEBA HOTEL je ambiciózní a jeho realizace si vyžádá značné úsilí, finanční prostředky i čas. Dosavadní osmnáctiletá historie rozvoje Hotelu Veba nás upevňuje v přesvědčení, že a. s. VEBA má sílu i vůli tento projekt uskutečnit.

Obrazová vizualizace projektu.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Oslava 6. narozenin Centra Walzel, Adventní trh v klášteře, galavečer boxu, koncert skupiny Krucipüs...

Oblastní nemocnice Náchod se dočkala magnetické rezonance

Oblastní nemocnice Náchod se dočkala magnetické rezonance

Těžká nákladní technika včetně jeřábu dopravila v úterý 10. prosince do náchodské nemocnice pětituno...

Plán zimní údržby v Trutnově

Plán zimní údržby v Trutnově

Technické služby Trutnov, s. r. o., připravily plán zimní údržby pro sezonu 2019/2020. Ten obsahuje ...

Mikulášskou zábavou ukončil klub seniorů Radost zase jeden rok

Mikulášskou zábavou ukončil klub seniorů Radost zase jeden rok

Na tomto spolku je několik zajímavostí: má nejvyšší věkový průměr členů, je zcela dobrovolný, nevybí...

Police vyhrála turnaj v Líbeznici. Gratuloval i Roman Šebrle

Police vyhrála turnaj v Líbeznici. Gratuloval i Roman Šebrle

V sobotu 7. prosince se v Líbeznici u Prahy konal kvalitně obsazený turnaj Xyladecor Cup 2019 pořáda...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře