Broumovsko

Neděle 29.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

seznam článků
Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

116236273 703042087211314 883734353995126297 nCoca-Cola oznámila vloni významnou akvizici výrobního závodu Teplice nad Metují a do svého portfolia tak zařadila lokální, pramenitou vodu kojenecké kvality Natura.

Během roku firma modernizovala, implementovala nové procesy, pracovala na další optimalizaci a zefektivnění výroby a v rámci investic do udržitelnosti se zaměřila na úsporné technologie s nízkou spotřebou energie či recyklovatelné materiály. V rámci ochrany životního prostředí a podpory návratu vody do Broumovské krajiny podpořila částkou 250 000 Kč lokální projekt Adaptační strategie vodních toků na klimatickou změnu.

Závod v Teplicích nad Metují byl postaven před 28 lety (r. 1992), má rozlohu (16 400 m²), dvě výrobní linky PET a jednu RGB linku na sklo. Voda je z podzemí získávána prostřednictvím podzemní vrtů s artéským přetlakem (tzn. je napjatá a vyvěrá na povrch pod tlakem). Dopravuje se potrubím z nerezové potravinářské oceli přímo do stáčírny, kde je plněna do lahví v prostředí filtrované atmosféry za nejpřísnějších hygienických podmínek. Stáčena je nyní bez jakýchkoliv úprav. Proces je neustále kontrolován, kvalita vody se na denní bázi testuje v místní laboratoři. K prameni vede štola v hloubce 50 m pod skálou, uvnitř jsou 4 studny (hloubka vrtů je 70 m, voda jde tedy z hloubky 120 m), všechny s vysoce kvalitní kojeneckou vodou.

"V rámci naší strategie 24/7 si klademe za cíl poskytnout všem našim zákazníkům portfolio nápojů pro každou příležitost. Kvalita vody pocházející z artéských studní v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály v CHKO Broumovsko je výjimečná a certifikovaná pro řadu vodních produktů, včetně těch pro novorozence," uvádí generální ředitelka Coca-Cola HBC Česká republika a Slovensko Maria Anargyrou-Nikolic  a dodává: "Rozšíření portfolia jde rovněž v souladu s naší hydratační strategií a podtrhuje náš záměr být co nejvíce lokální."

"Velmi mě těší možnost nabídnout našim zákazníkům vodu kojenecké kvality jakou je NATURA. Zároveň si ale uvědomujeme, že o vzácné zdroje přírody je potřeba se odpovědně starat, a z tohoto důvodu rádi investujeme do udržitelné výroby a distribuce, ale i ochrany životního prostředí v daném regionu. V tomto přístupu plánujeme pokračovat i v budoucích letech," uvádí Natalia Stroe, generální ředitelka společnosti Coca-Cola ČR.

Její slova doplňuje Tomáš Jirásek, ředitel závodu Teplice nad Metují: "K této investici a zdejšímu okolí přistupujeme velmi odpovědně. V rámci ochrany životního prostředí a místního udržitelného zdroje velmi kvalitní vody v kojenecké kvalitě používáme 100% recyklovatelné obaly, a to včetně sportovní lahve, kde je i samotná membrána ve víčku recyklovatelná, což běžně nebývá. Do budoucna chceme hledat další možnosti udržitelného přístupu, podíváme se například na alternativní pohony u dopravy."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Den otevřených dveří Gymnázia Broumov bude v upravené podobě

Den otevřených dveří Gymnázia Broumov bude v upravené podobě

V sobotu 28. listopadu se bude konat Den otevřených dveří Gymnázia Broumov, jen v trochu upravené po...

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web