Broumovsko

Neděle 7.březen 2021

Poslední aktualizace 8.03.2021 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

seznam článků
Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

116236273 703042087211314 883734353995126297 nCoca-Cola oznámila vloni významnou akvizici výrobního závodu Teplice nad Metují a do svého portfolia tak zařadila lokální, pramenitou vodu kojenecké kvality Natura.

Během roku firma modernizovala, implementovala nové procesy, pracovala na další optimalizaci a zefektivnění výroby a v rámci investic do udržitelnosti se zaměřila na úsporné technologie s nízkou spotřebou energie či recyklovatelné materiály. V rámci ochrany životního prostředí a podpory návratu vody do Broumovské krajiny podpořila částkou 250 000 Kč lokální projekt Adaptační strategie vodních toků na klimatickou změnu.

Závod v Teplicích nad Metují byl postaven před 28 lety (r. 1992), má rozlohu (16 400 m²), dvě výrobní linky PET a jednu RGB linku na sklo. Voda je z podzemí získávána prostřednictvím podzemní vrtů s artéským přetlakem (tzn. je napjatá a vyvěrá na povrch pod tlakem). Dopravuje se potrubím z nerezové potravinářské oceli přímo do stáčírny, kde je plněna do lahví v prostředí filtrované atmosféry za nejpřísnějších hygienických podmínek. Stáčena je nyní bez jakýchkoliv úprav. Proces je neustále kontrolován, kvalita vody se na denní bázi testuje v místní laboratoři. K prameni vede štola v hloubce 50 m pod skálou, uvnitř jsou 4 studny (hloubka vrtů je 70 m, voda jde tedy z hloubky 120 m), všechny s vysoce kvalitní kojeneckou vodou.

"V rámci naší strategie 24/7 si klademe za cíl poskytnout všem našim zákazníkům portfolio nápojů pro každou příležitost. Kvalita vody pocházející z artéských studní v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály v CHKO Broumovsko je výjimečná a certifikovaná pro řadu vodních produktů, včetně těch pro novorozence," uvádí generální ředitelka Coca-Cola HBC Česká republika a Slovensko Maria Anargyrou-Nikolic  a dodává: "Rozšíření portfolia jde rovněž v souladu s naší hydratační strategií a podtrhuje náš záměr být co nejvíce lokální."

"Velmi mě těší možnost nabídnout našim zákazníkům vodu kojenecké kvality jakou je NATURA. Zároveň si ale uvědomujeme, že o vzácné zdroje přírody je potřeba se odpovědně starat, a z tohoto důvodu rádi investujeme do udržitelné výroby a distribuce, ale i ochrany životního prostředí v daném regionu. V tomto přístupu plánujeme pokračovat i v budoucích letech," uvádí Natalia Stroe, generální ředitelka společnosti Coca-Cola ČR.

Její slova doplňuje Tomáš Jirásek, ředitel závodu Teplice nad Metují: "K této investici a zdejšímu okolí přistupujeme velmi odpovědně. V rámci ochrany životního prostředí a místního udržitelného zdroje velmi kvalitní vody v kojenecké kvalitě používáme 100% recyklovatelné obaly, a to včetně sportovní lahve, kde je i samotná membrána ve víčku recyklovatelná, což běžně nebývá. Do budoucna chceme hledat další možnosti udržitelného přístupu, podíváme se například na alternativní pohony u dopravy."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dospělým bych vzkázala: Odpočiňte si co možná nejvíce…

Dospělým bych vzkázala: Odpočiňte si co možná nejvíce…

Studenti kvinty a 1. ročníku Gymnázia Broumov v rámci distanční výuky odpověděli pro Naše Broumovsko...

V Machově obavy nepanují. Do klubu se jim hlásí další děti!

V Machově obavy nepanují. Do klubu se jim hlásí další děti!

Stanislav Jirásek je trenérem a předsedou Borského klubu lyžařů Machov, který se svými svěřenci rok ...

Vlaky a autobusy přejdou od pondělí 8. března na prázdninový režim

Vlaky a autobusy přejdou od pondělí 8. března na prázdninový režim

V důsledku vládních nařízení přistoupí Královéhradecký kraj k dočasnému omezení veřejné dopravy na s...

Nový jízdní řád přinese více přímých spojů

Nový jízdní řád přinese více přímých spojů

Od neděle 7. března 2021 pojedou autobusy podle nového jízdního řádu. Změny přinesou více přímých sp...

Únor bílý…

Únor bílý…

Únor bílý... dál tuhle pranostiku zná snad každý. V posledních letech přemýšlím, kdy byl naposledy ú...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free