Broumovsko

Čtvrtek 24.září 2020

Poslední aktualizace25.09.2020 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

seznam článků
Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

116236273 703042087211314 883734353995126297 nCoca-Cola oznámila vloni významnou akvizici výrobního závodu Teplice nad Metují a do svého portfolia tak zařadila lokální, pramenitou vodu kojenecké kvality Natura.

Během roku firma modernizovala, implementovala nové procesy, pracovala na další optimalizaci a zefektivnění výroby a v rámci investic do udržitelnosti se zaměřila na úsporné technologie s nízkou spotřebou energie či recyklovatelné materiály. V rámci ochrany životního prostředí a podpory návratu vody do Broumovské krajiny podpořila částkou 250 000 Kč lokální projekt Adaptační strategie vodních toků na klimatickou změnu.

Závod v Teplicích nad Metují byl postaven před 28 lety (r. 1992), má rozlohu (16 400 m²), dvě výrobní linky PET a jednu RGB linku na sklo. Voda je z podzemí získávána prostřednictvím podzemní vrtů s artéským přetlakem (tzn. je napjatá a vyvěrá na povrch pod tlakem). Dopravuje se potrubím z nerezové potravinářské oceli přímo do stáčírny, kde je plněna do lahví v prostředí filtrované atmosféry za nejpřísnějších hygienických podmínek. Stáčena je nyní bez jakýchkoliv úprav. Proces je neustále kontrolován, kvalita vody se na denní bázi testuje v místní laboratoři. K prameni vede štola v hloubce 50 m pod skálou, uvnitř jsou 4 studny (hloubka vrtů je 70 m, voda jde tedy z hloubky 120 m), všechny s vysoce kvalitní kojeneckou vodou.

"V rámci naší strategie 24/7 si klademe za cíl poskytnout všem našim zákazníkům portfolio nápojů pro každou příležitost. Kvalita vody pocházející z artéských studní v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály v CHKO Broumovsko je výjimečná a certifikovaná pro řadu vodních produktů, včetně těch pro novorozence," uvádí generální ředitelka Coca-Cola HBC Česká republika a Slovensko Maria Anargyrou-Nikolic  a dodává: "Rozšíření portfolia jde rovněž v souladu s naší hydratační strategií a podtrhuje náš záměr být co nejvíce lokální."

"Velmi mě těší možnost nabídnout našim zákazníkům vodu kojenecké kvality jakou je NATURA. Zároveň si ale uvědomujeme, že o vzácné zdroje přírody je potřeba se odpovědně starat, a z tohoto důvodu rádi investujeme do udržitelné výroby a distribuce, ale i ochrany životního prostředí v daném regionu. V tomto přístupu plánujeme pokračovat i v budoucích letech," uvádí Natalia Stroe, generální ředitelka společnosti Coca-Cola ČR.

Její slova doplňuje Tomáš Jirásek, ředitel závodu Teplice nad Metují: "K této investici a zdejšímu okolí přistupujeme velmi odpovědně. V rámci ochrany životního prostředí a místního udržitelného zdroje velmi kvalitní vody v kojenecké kvalitě používáme 100% recyklovatelné obaly, a to včetně sportovní lahve, kde je i samotná membrána ve víčku recyklovatelná, což běžně nebývá. Do budoucna chceme hledat další možnosti udržitelného přístupu, podíváme se například na alternativní pohony u dopravy."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Tradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. B...

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Smyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu ...

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Tento víkend 26. 9. - 27. září 2020 máte možnost v sále restaurace U Lidmanů v Machovské Lhotě zhléd...

Dobrovolníci pomáhají zadržovat vodu v krajině

Dobrovolníci pomáhají zadržovat vodu v krajině

V dubnu Polický zpravodaj informoval o občanské iniciativě organizované skupinou dobrovolníků, kteří...

Covid začíná motat hlavu i fotbalu

Covid začíná motat hlavu i fotbalu

Výsledek nejapných vládních nařízení a současná panika a hloupost některých lidí se začíná projevova...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web