Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Pandemie inovace v Natuře nezastavila, firmu ješte více stmelila

Pandemie inovace v Natuře nezastavila, firmu ješte více stmelila

seznam článků
Pandemie inovace v Natuře nezastavila, firmu ješte více stmelila
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

reditel1Coca-Cola uvedla na český trh 100 % recyklovanou PET lahev, určenou speciálně pro své přírodní pramenité vody Natura. Na několik otázek nám odpověděl ředitel závodu Coca-Cola HBC v Teplicích nad Metují Tomáš Jirásek.

NATURA uvedla na trh 100 % recyklovanou PET lahev. Znamená to, že je vyrobena z jiného materiálu nebo se změnil způsob výroby lahví?

Jedná se o nový materiál. Preforma, ze které se láhev vyfukuje je vyrobena ze 100% recyklovaného granulátu. Proces výroby lahví jako takový se nemění, ale před uvedením na trh probíhala dlouhodobá validace vlivu na produkt.

Chápeme správně, že jste jedni z prvních, kteří k takovému kroku přistoupili? Proč?

100% recyklovaná PET láhev je součástí naší dlouhodobé strategie "svět bez odpadu". Věříme, že tento obal je jedním z možných řešení, jak výrazně omezit spotřebu plastů. Celému uvedení na trh předcházela skoro roční příprava a laboratorní testování, abychom si byli opravdu jistí tím, co na trh uvádíme.

Výrobní závod NATURA v Teplicích nad Metují převzala Coca Cola před dvěma lety a stáčí zde pramenitou vodu kojenecké kvality Natura. Jaké další portfolio produktů zde v současné době vyrábíte?

V současné době v závodě Natura dále stáčíme pramenitou vodu neperlivou, jemně sycenou a sycenou. Standardně používáme PET láhve o objemu 0,5l a 1,5l. Také bych rád zmínil naší PET láhev o objemu 0,75l, která je uzavřena tzv. sportovním uzávěrem, jenž neobsahuje silikonovou membránu a celá láhev je i spolu s tímto uzávěrem proto opět 100% recyklovatelná.

Angažuje se NATURA na Broumovsku i společensky? Plánujete podporu nějakých místních iniciativ?

Ano, naše společnost vloni podpořila řadu lokálních aktivit – stali jsme se např. partnery Broumovských diskusí, dále jsme zde v regionu podpořili Mezinárodní horolezecký filmový festival nebo Rallye Sudety. V našich lokalitách se věnujeme i klimatické změně, proto jsme loni podpořili projekt Analýzy adaptace Broumovska na klimatickou změnu. V letošním roce na spolupráci opět navážeme v rámci souladu s našimi iniciativami a projekty na ochranu přírody a jejích zdrojů a podpory udržitelného rozvoje krajiny, v plánu máme také podporu kulturních akcí.

Jak Vás ovlivnila současná pandemie?

Naše firma přistupuje ke Covid19 velice odpovědně, zavedli jsme všechna nezbytná opatření a máme opravdu vynikající zpětnou vazbu od našich pracovníků, kteří se cítí bezpečně ať už v práci nebo doma. Podpora a solidarita je opravdu cítit na každém kroku. Myslím, že tato situace celou naší firmu ještě více stmelila.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free