Broumovsko

Čtvrtek 15.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Předvánoční novinky z Benediktinských sklepů

Předvánoční novinky z Benediktinských sklepů

machotaI přes nepříznivou dobu a nemožnost se osobně setkávat u degustací nabízejí Benediktinské sklepy v broumovském klášteře různé varianty, jak si vychutnat víno doma.

"Vytvořili jsme tematické krabice na doma, které obsahují různá vína převážně od moravských vinařství. V krabici kromě vína naleznete také doprovodný text, díky kterému si zopakujete, jak se vlastně víno degustuje, popisky a zajímavosti o jednotlivých vínech a vinařstvích," říká sommelierka Benediktinských sklepů Anna Jeřábková a dodává: "Krabice obsahuje vždy šest lahví vín a zatím máme tři druhy, degustační mix bílých a červených vín, bednu svěžích bílých a růžových a jednu zimní krabici plnou červených vín,"

Oproti dřívějšímu provozu Benediktinských sklepů, které byly přístupné hlavně na objednávku nebo ve vypsaných termínech degustací, je novinkou pravidelná otvírací doba pro veřejnost. Sklepy můžete navštívit každou středu a pátek od 16 do 18:30 hodin. "Takto budeme mít otevřeno určitě do konce roku a pokud bude o nákup vína zájem, zůstane pravidelná otevírací doba i nadále," říká Anna.

Na předvánoční nákupy se v Benediktinských sklepích chystají také rozšířením dárkového sortimentu. K lahvím vína budete mít možnost nakoupit také dárkové krabičky, tašky nebo základní sommelierskou výbavu, jako jsou otvíráky na víno, nálevky, uzávěry a další. Chystají se také bavlněné tašky s potiskem a nebudou chybět ani poukazy na degustace, kterých se ve sklepích nemohou dočkat. Poslední předvánoční novinkou je víno z klášterní řady Selectio Monastica. Tentokrát ve spolupráci se značkou Aura Vini Benediktinské sklepy představí lahodný Ryzlink rýnský. "Myslím, že je to ideální vánoční dárek, jelikož část peněz z této řady putuje na provoz kláštera," doplňuje Anna Jeřábková.

Pokud tedy ještě nemáte dárky pro všechny své blízké, nebo byste si jen rádi zpříjemnili večer dobrou lahví vína, věřte, že v Benediktinských sklepích si určitě vyberete.

Benediktinské sklepy: vstup z Růžového dvora, tel. 724 899 002, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Foto Petr Machota

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

V neděli 18. dubna 2021 vyrazí z Hvězdy v Broumovských stěnách Emil Kopecký se svým psem Kazanem na ...

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Šest jednotek požární ochrany bylo v pátek odpoledne zalarmováno kvůli ohlášenému požáru v bytě v do...

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Věříme, že kandidatura Broumova na titul Evropské hlavní město kultury je příležitostí pro každého z...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free