Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce

Práce

Rekonstrukce silnice přes Pasa se protáhne o tři týdny

pasTRekonstrukce silnice II/303 v úseku přes Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují se protáhne o tři týdny. Na náš dotaz to zdůvodnil technicko - obchodní náměstek Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiří Brandejs.

Společnost Amulet logistic, a.s., která zaměstnává 75% zdravotně postižených, nabízí pracovní místa

amulet1

Společnost Amulet logistic, a.s., ve které pracuje až 75% tělesně postižených lidí, hledá nové zaměstnance do nové provozovny v Polici nad Metují i do dalších provozoven na Náchodsku.

Benediktinské opatství v Broumově seznámilo veřejnost s rozsahem obnovy klášterní zahrady

znak

Benediktinské opatství v Broumově v úterý seznámilo veřejnost s rozsahem obnovy klášterní zahrady jako součásti projektu Vzdělávací a kulturní centrum Broumov – revitalizace kláštera. Odborné vysvětlení rozsahu obnovy zahrady přednesli v Kreslírně kláštera architekti Aleš Lapka z architektonického studia ADR, s. r. o., Praha a Miloš Solař z Národního památkového ústavu Praha.

Rekonstrukce náchodské nemocnice se protáhne o rok

nemoc

Rekonstrukce Oblastní nemocnice v Náchodě se protáhne o jeden rok. I přes dohady kolem placení korekcí z Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Severovýchod však bude letost zahájena. Pracovat se bude po etapách, předpokládaný konec by měl být v roce 2016.

Na silnici přes Pasa se pracuje i o víkendech. Zdržení stavby se neočekává

pas17Na rekonstrukci silnice II/303 v úseku přes Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují se podle plánu pracuje i o víkendech. Podle slov vedoucí přípravy a realizace staveb Správy a údržby silnic v Náchodě Ireny Vaněčkové se zdržení stavby nepředpokládá.

Byl zastaven tendr na modernizaci náchodské nemocnice. Na podzim se má přesto začít pracovat

nemoc

Královéhradečtí radní včera zrušili dvoukolové výběrové řízení na stavební práce v náchodské nemocnici kvůli ztrátě jistoty financování ze zdrojů Evropské unie. Krajská radní odpovědná za oblast zdravotnictví Jana Třešňáková, však ujišťuje, že na podzim se stavět začne.

Objížďka začala. Za tři měsíce řidiči využijí dva stoupací pruhy

stopPo dvojnásobném týdením odkládání uzavření silnice II/303 v úseku přes Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují kvůli zbytkům sněhu na objízdné trase v lachovském kopci, byla dnes silnice uzavřena. Řádově za tři měsíce by v tomto úseku řidiči měli mít k dispozici dva stoupací pruhy.

Národní památkový ústav pořádal v Broumově metodický den na téma Termosanace dřevěných konstrukcí

drevo

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Josefově uspořádal minulou středu ve spolupráci s římskokatolickou farností, děkanstvím Broumov, odborně metodický den na téma Termosanace dřevěných konstrukcí. Akce se konala v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově v rámci mediálního tématu NPÚ pro rok 2013 Dřevo v památkové péči – podoby, hodnoty a jejich ochrana a projektu Pro život kostelů Broumovska.

Kraj se v Hradci pustil do stavby unikátního planetária

Planetarium 5

Koncem března se v Hradci Králové rozběhla výstavba digitálního planetária. Vznik nové hvězdárny s unikátním projekčním systémem a kapacitou kolem stovky sedadel vyjde na necelých 40 milionů korun a první návštěvníky bude moci přivítat nejdříve koncem příštího roku. Stavba začala výkopovými pracemi v blízkosti budovy stávající hradecké hvězdárny.

Strana 10 z 17

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!