Broumovsko

Středa 22.listopad 2017

Poslední aktualizace24.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce

Práce

V polické škole se děti budou učit i ve venkovní učebně

skol1Základní a mateřská škola v Polici nad Metují má na zahradě vybudovanou venkovní učebnu. Od nového školního roku ji za pěkného počasí budou využívat k výuce.

Deště komplikují stavbu silnice přes Pasa. Stavbaři uvažují nad jiným technickým řešením

pas

Rekonstrukce silnice II/303 v úseku přes Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují má již v těchto dnech několikatýdenní zdržení. Kvůli dlouhodobému deštivému počasí a podmáčenému terénu tak očekávají další zdržení. Věc řeší projektanti a patrně bude nutné přijmout jiné technické řešení stavby.

Rekonstrukce silnice přes Pasa se protáhne o tři týdny

pasTRekonstrukce silnice II/303 v úseku přes Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují se protáhne o tři týdny. Na náš dotaz to zdůvodnil technicko - obchodní náměstek Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiří Brandejs.

Společnost Amulet logistic, a.s., která zaměstnává 75% zdravotně postižených, nabízí pracovní místa

amulet1

Společnost Amulet logistic, a.s., ve které pracuje až 75% tělesně postižených lidí, hledá nové zaměstnance do nové provozovny v Polici nad Metují i do dalších provozoven na Náchodsku.

Benediktinské opatství v Broumově seznámilo veřejnost s rozsahem obnovy klášterní zahrady

znak

Benediktinské opatství v Broumově v úterý seznámilo veřejnost s rozsahem obnovy klášterní zahrady jako součásti projektu Vzdělávací a kulturní centrum Broumov – revitalizace kláštera. Odborné vysvětlení rozsahu obnovy zahrady přednesli v Kreslírně kláštera architekti Aleš Lapka z architektonického studia ADR, s. r. o., Praha a Miloš Solař z Národního památkového ústavu Praha.

Rekonstrukce náchodské nemocnice se protáhne o rok

nemoc

Rekonstrukce Oblastní nemocnice v Náchodě se protáhne o jeden rok. I přes dohady kolem placení korekcí z Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Severovýchod však bude letost zahájena. Pracovat se bude po etapách, předpokládaný konec by měl být v roce 2016.

Na silnici přes Pasa se pracuje i o víkendech. Zdržení stavby se neočekává

pas17Na rekonstrukci silnice II/303 v úseku přes Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují se podle plánu pracuje i o víkendech. Podle slov vedoucí přípravy a realizace staveb Správy a údržby silnic v Náchodě Ireny Vaněčkové se zdržení stavby nepředpokládá.

Byl zastaven tendr na modernizaci náchodské nemocnice. Na podzim se má přesto začít pracovat

nemoc

Královéhradečtí radní včera zrušili dvoukolové výběrové řízení na stavební práce v náchodské nemocnici kvůli ztrátě jistoty financování ze zdrojů Evropské unie. Krajská radní odpovědná za oblast zdravotnictví Jana Třešňáková, však ujišťuje, že na podzim se stavět začne.

Objížďka začala. Za tři měsíce řidiči využijí dva stoupací pruhy

stopPo dvojnásobném týdením odkládání uzavření silnice II/303 v úseku přes Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují kvůli zbytkům sněhu na objízdné trase v lachovském kopci, byla dnes silnice uzavřena. Řádově za tři měsíce by v tomto úseku řidiči měli mít k dispozici dva stoupací pruhy.

Strana 10 z 17

Doporučujeme

Historie varhan ve farním kostele Petra a Pavla v Broumově

IMG 4096

V neděli 12. listopadu 2017 byla požehnáním rekonstruovaného královského nástroje v děkanském kostele sv. Petra a Pavla završena čtyřletá práce mistrů varhanářů otce a syna Červenkových z Jakubovic u Lanškrouna... celý článek

Poslední komentáře