Broumovsko

Sobota 23.únor 2019

Poslední aktualizace22.02.2019 08:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce

Práce

Projekt „Motivace žáků základních škol pro přípravu na budoucí povolání"

klub1

Projekt Motivace žáků základních škol pro přípravu na budoucí povolání, CZ.1.07/1.1.05/02.0005 je vzdělávací projekt realizovaný Podnikatelským klubem Broumovska o.s. a financovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Partnerské školy, které se ho účastní, jsou základní školy Masarykova Broumov, Hradební Broumov, Kladská Broumov, ZŠ Martínkovice, ZŠ Teplice nad Metují a ZŠ Police nad Metují.

Přihlaste se do vzdělávacího kurzu pro začínající novináře

novinar

Naše.Broumovsko ve spolupráci s Českou tiskovou kanceláří pořádá otevřený Kurz pro začínající novináře.

Kdy? 2. května 2011 od 9:00 do 16:00

Kde? Kreslírna klášterního gymnázia v Broumově

Kurz je vhodný pro dopisovatele regionálních novin a zpravodajských serverů, tiskové mluvčí firem i pro public relations pracovníky. Vzdělat se mohou pracovníci agentur a spolků a ti, kteří se podílejí na provozu webových stránek. Absolventi kurzu obdrží certifikát. Zájemci o něj můžou dopředu poslat údaje: jméno, příjmení a datum narození, a v ČTK si připraví certifikáty, a pak je na místě na kurzu předají.

Účastnický poplatek je 3 500,- Kč bez DPH.

Zájemci o proškolení pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo volejte 491 521 283.

 

Foto Wikimedia Commons Huggorm

Čím dál víc cizinců začíná investovat na Broumovsku

martany2

Čím dál víc cizinců si zvolilo Broumovsko jako ideální místo pro podnikání. Podnikatelé z Polska na sebe poslední dobou upozorňují otevřením kamenných obchodů s autosoučástkami, zeleninou či květinami.

Lednový nárůst nezaměstnanosti na Náchodsku

prace

Podle informace ředitele Úřadu práce v Náchodě Michala Pejskara došlo v lednu v okrese Náchod k mírnému nárůstu nezaměstnanosti.

Týden vzdělávání dospělých na Náchodsku je v plném proudu

TVD_jednani

Úřady práce na Náchodsku pořádají tento týden 8. – 12. listopadu 2010  vzdělávací projekt určený pro dospělé, který si klade za cíl motivovat je k jejich dalšímu vzdělávání a tím jim napomoci při jejich uplatnění na trhu práce.

Týden vzdělávání dospělých na Náchodsku

tvd_2010

Úřad práce v Náchodě ve  spolupráci s  Královéhradeckým krajem chystá v listopadu program „Týden vzdělávání dospělých". Cílem je motivovat dospělé k dalšímu vzdělávání a tím jim napomoci při jejich dalším, případně i lepším uplatnění na trhu práce. V týdnu 8. - 12. listopadu 2010 nabídne náchodský Úřad práce ve spolupráci s partnery tohoto projektu řadu seminářů, přednášek, kurzů a školení.

Pomoc a motivace pro dlouhodobě nezaměstnané

motivace_foto

Úřad práce v Náchodě realizoval projekt Motivačního kurzu určeného pro dlouhodobě nezaměstnané. Cílem projektu bylo pomoci vytipované skupině dlouhodobě evidovaných uchazečů o zaměstnání s jejich opětovným návratem na trh práce.

Člověk a svět práce

1Jaký je vlastně svět práce? Jak vypadá prostředí zejména výrobních firem, jaké jsou v nich pracovní pozice, jaká je jejich pracovní náplň, odpovědnost? Co všechno je třeba umět a znát, abych v zaměstnání uspěl? To všechno jsou otázky, na které v projektu „Motivace žáků základních škol pro volbu budoucího povolání“ získá odpověď cca 1100 žáků šesti základních škol v Broumově, Polici nad Metují a dalších obcích.

Na Broumovsku lépe než na Jaroměřsku

Zdroj: MPSV - web ÚP NáchodPodle údajů o nezaměstnanosti k červnu 2010 míra nezaměstnanosti v celé České republice již čtvrtý měsíc za sebou klesá a dosahuje aktuálně 8,5%. Zatím nejvyšší nezaměstnanost v rámci současné finanční a ekonomické krize jsme zaznamenali v únoru a to 9,2%. Dá se předpokládat, že v září se nezaměstnanost opět trochu zvedne především díky ukončení tzv. sezónních prací a také zaevidováním nový absolventů, kteří se na trhu neuplatní.

Strana 17 z 17

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře