Broumovsko

Pátek 5.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Do Jarního úklidu na Broumovsku se zapojila řada dobrovolníků i organizací

Do Jarního úklidu na Broumovsku se zapojila řada dobrovolníků i organizací

seznam článků
Do Jarního úklidu na Broumovsku se zapojila řada dobrovolníků i organizací
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

IMG 0008Již tradičně, letos posedmé, zorganizoval celý minulý týden spolek Stromodění Jarní úklid Broumovska. Poprvé to vyšlo na stejný termín, jako celorepubliková akce Ukliďme Česko. Každý spolek, a letos opět i jeden jednotlivec, si vybral svoji trasu a podle svých možností ji vyklidil od nepříjemných odpadků.

Do akce se zapojila také místní skupina českého Červeného kříže z Rožmitálu společně s partnerskou organizací Českého svazu bojovníků za svobodu Broumov.

"Uklízeli jsme odpad kolem silnice z Broumova do Rožmitálu. Sešlo se osm dětí a pět dospělých. Sbírali jsme skleněné lahve od alkoholu i z umělé hmoty. Různé obaly od sušenek, našel se i nakrájený salám v obalu, který neměl ani propadlou trvanlivost. Oproti roku 2015 se nasbíralo o jeden pytel odpadu méně, tj. pět plných pytlů. Podstatně větší nárůst odpadu byl v krabičkách od cigaret, kterých bylo letos posbíráno až 160 kusů oproti roku 2015, kdy bylo krabiček 111," komentoval akci v Rožmitále Dušan Gajdoš a dodal: "Chtěli bychom společně poděkovat Vendule Zimmermannové s dcerou Martinou, které se následně připojily též k úklidu. Provedly úklid v autobusové čekárně a okolí, uklidily odpad kolem kontejneru. Podle počasí obnoví nátěr vývěsní tabule a jako každoročně uklidí hřiště u bývalé školy. Všem, kdo se zapojil do této akce, patří upřímné poděkování."

Stromodění mělo spoustu práce v okolí pěší cesty okolo letiště k dolním Martínkovicím. "Mám velikou radost, že okolí bývalé skládky zůstává až na pár výjimek vyčištěné. Nakonec jsme v celkovém počtu vysbírali asi 50 pytlů odpadků a různých součástek aut. Je zřejmé, že kdybychom nevyklízeli trasu pravidelně, za pár let by to místo opět připomínalo skládku," uvedla Eva Dittrichová.

"Děkujeme za účast lezeckému oddílu Ulita Broumov/Meziměstí. Organizátorům akce Žemličkovým za vyklizení okolí skateparku a jedné z pěších tras v Meziměstí. Děkujeme ČČSMK Rožmitál, obci Šonov, školce v Jetřichově, kde si vybrali svou odměnu a zasadili třešničku. A Evě Jirkové za vyklizení tří tras přímo v Broumově. Moc si vážíme toho, že se pravidelně uklízí napříč celým regionem a nejen organizacemi registrovanými k našemu společnému úklidu," dodala Eva Dittrichová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře