Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Hejtman Franc věří, že nový ministr dopravy obnoví dostavbu D11

Hejtman Franc věří, že nový ministr dopravy obnoví dostavbu D11

konf1Přesvědčení, že novému ministrovi dopravy se podaří zahájit stavbu dalších úseků dálnice D11, vyjádřil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc na pondělním dopravním fóru v Trutnově. Význam dálnice pro celé severovýchodní Čechy a potřebu její dostavby, která v roce 2006 skončila pár kilometrů před Hradcem Králové, zdůraznil na mezinárodní konferenci věnované dopravní infrastruktuře česko-polského pohraničí.

"Podle Ředitelství silnic a dálnic jsou peníze na další dostavbu dálnice k Jaroměři připravené a pozemky jsou vykoupené z více než 90 procent. Na některé části stavby je dokonce již vydáno stavební povolení," řekl hejtman Lubomír Franc. "Věřím, že si nový ministr dopravy během svého funkčního období nenechá ujít poklepání na základní kámen další dostavby dálnice D11," dodal hejtman.

Podle informace Petra Vinkláře z tiskového oddělení hejtmana Královéhradeckého kraje nejsou v současnosti největším problémem dostavby této důležité komunikace finance, ale proces výkupu pozemků. Dalším zdrojem peněz by vedle státního rozpočtu mohly být i fondy Evropské unie. Evropský parlament totiž loni schválil revidovanou mapu Transevropské dopravní sítě (TEN-T), do které se podařilo prosadit i napojení dálnice D11 na Polsko. Tato síť stanovuje dlouhodobé priority, na jaké dopravní projekty bude možné čerpat evropské finanční prostředky. Minimálně do roku 2030 bude tedy za evropsky prioritní dopravní spojení považováno pokračování D11 na Polsko.

"Pokud Evropská unie označí napojení D11 na Polsko za prioritní evropskou dopravní stavbu, potom také chceme, aby dostavba dálnice D11 byla absolutní prioritou rozvoje české dálniční sítě i pro českého ministra dopravy a celou vládu," zdůraznil hejtman Franc.

Pro další rozvoj Královéhradeckého kraje je význam dálnice D11 a její napojení na evropskou dálniční síť zcela strategický. Odklonění tranzitní dopravy z obydlených aglomerací, rychlý, bezpečný a komfortní způsob přepravy a cestování je atraktivní pro investory i návštěvníky regionu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře