Broumovsko

Pátek 29.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

seznam článků
Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

hr1Od nápadu po realizaci, resp. po slavnostní otevření všesportovního hřiště v Polici nad Metují, uteklo šest let. K historii vzniku sportovní plochy určené pro občany Policka a okolí se vrací místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Hřiště bylo postaveno na místě bývalého hokejového hřiště, které již delší dobu nebylo využíváno. V důsledku nevyužívání hokejového hřiště budovy i zařízení hřiště postupně chátraly. Revitalizace prostoru tak řešila nejen zajištění důstojného sportoviště pro širokou veřejnost z blízkého i dalekého okolí, ale i vylepšení vzhledu místa, které je součástí areálu fotbalového hřiště a navazuje na zástavbu v Malé Ledhuji, a které nebylo zrovna chloubu města.

Požadavek na stavbu hřiště vzešel ještě během minulého volebního období z požadavku tehdy fungující sportovní komise (pozn.: pro nové volební obdob nebyla tato komise ustavena). V komisi byli zástupci místních sportovních klubů a spolků, přičemž nyní se očekává, že právě členové těchto spolků zajistí plné využití hřiště. Samozřejmě, při plánování výstavby bylo uvažováno i o využití hřiště naší základní školou v rámci tělesné výchovy. Na hřišti je možné hrát malou kopanou, házenou, florbal, tenis, volejbal, nohejbal, a jistě se najdou i další sporty, které naše nové hřiště sportovcům umožní. Součástí areálu je i beach volejbalový kurt, který byl již postaven v předstihu v letech minulých.

Stavba přinesla řadu problémů, a to jak z hlediska přípravy stavby (tedy papírů), tak z hlediska vlastní realizace. Při realizaci jsme se trápili nejen s únosností podloží hřiště, tak podloží skladu u hřiště, kde musel být nakonec zvolen úplně jiný způsob založení, než jaký předpokládala projektová dokumentace. V rámci stavby jsme ještě provedli přípravu na případnou budoucí stavbu nafukovací haly – okolo hřiště je připraven základ pro kotvení haly, oplocení je připraveno na odklopení kvůli spadu sněhu.

Původní hřiště bylo koncipováno bez šaten a sociálního zařízení – ostatně stejně tak fungují i ostatní sportoviště ve městě a okolí. Nicméně v průběhu času se tento předpoklad ukázal jako lichý. Sportovní veřejnost už počítá se zcela jiným standardem zázemí, než před šesti lety, kdy se výstavba hřiště začala plánovat. V letošním roce tak ještě chystáme rekonstrukci původních hokejových kabin, kde bychom měli získat kvalitní šatny se zázemím nejen pro sportovce, ale i pro správu hřiště. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci. Následně bude zažádáno o vydání stavebního povolení, přičemž po jeho získání bude přistoupeno k realizaci akce (pravděpodobně v říjnu – listopadu letošního roku).

Článek k tématu: Starostka Ida Jenková: "Otevřeli jsme hřiště. To těžší je před námi."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře