Broumovsko

Pátek 27.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

seznam článků
Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

hr1Od nápadu po realizaci, resp. po slavnostní otevření všesportovního hřiště v Polici nad Metují, uteklo šest let. K historii vzniku sportovní plochy určené pro občany Policka a okolí se vrací místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Hřiště bylo postaveno na místě bývalého hokejového hřiště, které již delší dobu nebylo využíváno. V důsledku nevyužívání hokejového hřiště budovy i zařízení hřiště postupně chátraly. Revitalizace prostoru tak řešila nejen zajištění důstojného sportoviště pro širokou veřejnost z blízkého i dalekého okolí, ale i vylepšení vzhledu místa, které je součástí areálu fotbalového hřiště a navazuje na zástavbu v Malé Ledhuji, a které nebylo zrovna chloubu města.

Požadavek na stavbu hřiště vzešel ještě během minulého volebního období z požadavku tehdy fungující sportovní komise (pozn.: pro nové volební obdob nebyla tato komise ustavena). V komisi byli zástupci místních sportovních klubů a spolků, přičemž nyní se očekává, že právě členové těchto spolků zajistí plné využití hřiště. Samozřejmě, při plánování výstavby bylo uvažováno i o využití hřiště naší základní školou v rámci tělesné výchovy. Na hřišti je možné hrát malou kopanou, házenou, florbal, tenis, volejbal, nohejbal, a jistě se najdou i další sporty, které naše nové hřiště sportovcům umožní. Součástí areálu je i beach volejbalový kurt, který byl již postaven v předstihu v letech minulých.

Stavba přinesla řadu problémů, a to jak z hlediska přípravy stavby (tedy papírů), tak z hlediska vlastní realizace. Při realizaci jsme se trápili nejen s únosností podloží hřiště, tak podloží skladu u hřiště, kde musel být nakonec zvolen úplně jiný způsob založení, než jaký předpokládala projektová dokumentace. V rámci stavby jsme ještě provedli přípravu na případnou budoucí stavbu nafukovací haly – okolo hřiště je připraven základ pro kotvení haly, oplocení je připraveno na odklopení kvůli spadu sněhu.

Původní hřiště bylo koncipováno bez šaten a sociálního zařízení – ostatně stejně tak fungují i ostatní sportoviště ve městě a okolí. Nicméně v průběhu času se tento předpoklad ukázal jako lichý. Sportovní veřejnost už počítá se zcela jiným standardem zázemí, než před šesti lety, kdy se výstavba hřiště začala plánovat. V letošním roce tak ještě chystáme rekonstrukci původních hokejových kabin, kde bychom měli získat kvalitní šatny se zázemím nejen pro sportovce, ale i pro správu hřiště. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci. Následně bude zažádáno o vydání stavebního povolení, přičemž po jeho získání bude přistoupeno k realizaci akce (pravděpodobně v říjnu – listopadu letošního roku).

Článek k tématu: Starostka Ida Jenková: "Otevřeli jsme hřiště. To těžší je před námi."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web