Broumovsko

Sobota 16.leden 2021

Poslední aktualizace17.01.2021 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

seznam článků
Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

hr1Od nápadu po realizaci, resp. po slavnostní otevření všesportovního hřiště v Polici nad Metují, uteklo šest let. K historii vzniku sportovní plochy určené pro občany Policka a okolí se vrací místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Hřiště bylo postaveno na místě bývalého hokejového hřiště, které již delší dobu nebylo využíváno. V důsledku nevyužívání hokejového hřiště budovy i zařízení hřiště postupně chátraly. Revitalizace prostoru tak řešila nejen zajištění důstojného sportoviště pro širokou veřejnost z blízkého i dalekého okolí, ale i vylepšení vzhledu místa, které je součástí areálu fotbalového hřiště a navazuje na zástavbu v Malé Ledhuji, a které nebylo zrovna chloubu města.

Požadavek na stavbu hřiště vzešel ještě během minulého volebního období z požadavku tehdy fungující sportovní komise (pozn.: pro nové volební obdob nebyla tato komise ustavena). V komisi byli zástupci místních sportovních klubů a spolků, přičemž nyní se očekává, že právě členové těchto spolků zajistí plné využití hřiště. Samozřejmě, při plánování výstavby bylo uvažováno i o využití hřiště naší základní školou v rámci tělesné výchovy. Na hřišti je možné hrát malou kopanou, házenou, florbal, tenis, volejbal, nohejbal, a jistě se najdou i další sporty, které naše nové hřiště sportovcům umožní. Součástí areálu je i beach volejbalový kurt, který byl již postaven v předstihu v letech minulých.

Stavba přinesla řadu problémů, a to jak z hlediska přípravy stavby (tedy papírů), tak z hlediska vlastní realizace. Při realizaci jsme se trápili nejen s únosností podloží hřiště, tak podloží skladu u hřiště, kde musel být nakonec zvolen úplně jiný způsob založení, než jaký předpokládala projektová dokumentace. V rámci stavby jsme ještě provedli přípravu na případnou budoucí stavbu nafukovací haly – okolo hřiště je připraven základ pro kotvení haly, oplocení je připraveno na odklopení kvůli spadu sněhu.

Původní hřiště bylo koncipováno bez šaten a sociálního zařízení – ostatně stejně tak fungují i ostatní sportoviště ve městě a okolí. Nicméně v průběhu času se tento předpoklad ukázal jako lichý. Sportovní veřejnost už počítá se zcela jiným standardem zázemí, než před šesti lety, kdy se výstavba hřiště začala plánovat. V letošním roce tak ještě chystáme rekonstrukci původních hokejových kabin, kde bychom měli získat kvalitní šatny se zázemím nejen pro sportovce, ale i pro správu hřiště. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci. Následně bude zažádáno o vydání stavebního povolení, přičemž po jeho získání bude přistoupeno k realizaci akce (pravděpodobně v říjnu – listopadu letošního roku).

Článek k tématu: Starostka Ida Jenková: "Otevřeli jsme hřiště. To těžší je před námi."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vadný přímotop málem způsobil požár

Vadný přímotop málem způsobil požár

Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru v bytovém domě v ulici Na Příkopech v Broumově....

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Vyšetřování rozsáhlého květnového požáru skladovací haly společnosti Hauk v Polici nad Metují bylo u...

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody, která se stala na silnici ...

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Javorová alej u Šonova na slinici z Broumova do Šonova obsadila druhé místo v desátém ročníku ankety...

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Paní Irena Krejčová, která učí na 1. stupni Masarykovy základní školy v Broumově, patří mezi ty kant...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free