Broumovsko

Čtvrtek 16.červenec 2020

Poslední aktualizace16.07.2020 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let

seznam článků
Realizace výstavby polického všesportovního hřiště trvala šest let
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

hr1Od nápadu po realizaci, resp. po slavnostní otevření všesportovního hřiště v Polici nad Metují, uteklo šest let. K historii vzniku sportovní plochy určené pro občany Policka a okolí se vrací místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Hřiště bylo postaveno na místě bývalého hokejového hřiště, které již delší dobu nebylo využíváno. V důsledku nevyužívání hokejového hřiště budovy i zařízení hřiště postupně chátraly. Revitalizace prostoru tak řešila nejen zajištění důstojného sportoviště pro širokou veřejnost z blízkého i dalekého okolí, ale i vylepšení vzhledu místa, které je součástí areálu fotbalového hřiště a navazuje na zástavbu v Malé Ledhuji, a které nebylo zrovna chloubu města.

Požadavek na stavbu hřiště vzešel ještě během minulého volebního období z požadavku tehdy fungující sportovní komise (pozn.: pro nové volební obdob nebyla tato komise ustavena). V komisi byli zástupci místních sportovních klubů a spolků, přičemž nyní se očekává, že právě členové těchto spolků zajistí plné využití hřiště. Samozřejmě, při plánování výstavby bylo uvažováno i o využití hřiště naší základní školou v rámci tělesné výchovy. Na hřišti je možné hrát malou kopanou, házenou, florbal, tenis, volejbal, nohejbal, a jistě se najdou i další sporty, které naše nové hřiště sportovcům umožní. Součástí areálu je i beach volejbalový kurt, který byl již postaven v předstihu v letech minulých.

Stavba přinesla řadu problémů, a to jak z hlediska přípravy stavby (tedy papírů), tak z hlediska vlastní realizace. Při realizaci jsme se trápili nejen s únosností podloží hřiště, tak podloží skladu u hřiště, kde musel být nakonec zvolen úplně jiný způsob založení, než jaký předpokládala projektová dokumentace. V rámci stavby jsme ještě provedli přípravu na případnou budoucí stavbu nafukovací haly – okolo hřiště je připraven základ pro kotvení haly, oplocení je připraveno na odklopení kvůli spadu sněhu.

Původní hřiště bylo koncipováno bez šaten a sociálního zařízení – ostatně stejně tak fungují i ostatní sportoviště ve městě a okolí. Nicméně v průběhu času se tento předpoklad ukázal jako lichý. Sportovní veřejnost už počítá se zcela jiným standardem zázemí, než před šesti lety, kdy se výstavba hřiště začala plánovat. V letošním roce tak ještě chystáme rekonstrukci původních hokejových kabin, kde bychom měli získat kvalitní šatny se zázemím nejen pro sportovce, ale i pro správu hřiště. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci. Následně bude zažádáno o vydání stavebního povolení, přičemž po jeho získání bude přistoupeno k realizaci akce (pravděpodobně v říjnu – listopadu letošního roku).

Článek k tématu: Starostka Ida Jenková: "Otevřeli jsme hřiště. To těžší je před námi."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. července

Tři představení festivalu Malé letní divadlení, koncerty festivalů Varhanní léto a Za poklady Broumo...

Zemřel MUDr. Bohumil Kleprlík

Zemřel MUDr. Bohumil Kleprlík

Po dlouhé těžké nemoci zemřel dne 9. července 2020 ve věku 64 let MUDr. Bohumil Kleprlík.

Královéhradecký kraj letos plánuje opravit silnice za 238 milionů korun

Královéhradecký kraj letos plánuje opravit silnice za 238 milionů korun

Královéhradecký připravil seznam dalších silnic druhé a třetí třídy, které hodlá letos opravit. Využ...

V Muzeu papírových modelů pokřtí sál Richarda Vyškovského

V Muzeu papírových modelů pokřtí sál Richarda Vyškovského

Nucenou pauzu, způsobenou pandemickou situací v ČR, využilo Muzeum papírových modelů k rozšíření exp...

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Bigboš Křinice s kapelou Buty bude!

Dorazte v sobotu 25. července od 14 do Křinic na jubilejní 15. ročník festivalu Bigboš Křinice 2020....

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře