Broumovsko

Neděle 17.leden 2021

Poslední aktualizace17.01.2021 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V Náchodě se konala prezentace škol a zaměstnavatelů. Význam setkání ocenil i hejtman Lubomír Franc

V Náchodě se konala prezentace škol a zaměstnavatelů. Význam setkání ocenil i hejtman Lubomír Franc

seznam článků
V Náchodě se konala prezentace škol a zaměstnavatelů. Význam setkání ocenil i hejtman Lubomír Franc
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

gy1V Náchodě se v pátek a v sobotu konala další ze série pěti výstav středních škol a firem, které mají rodičům a žákům základních škol pomoci při výběru vhodné střední školy. Výstavy pořádá Královéhradecký kraj a Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Význam těchto setkání ocenil i hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

"Já jsem velmi rád, že Královéhradecký kraj tuto akci pořádá. Kraj má střední školství ve své gesci, a proto se snažíme, aby sepětí se zaměstnavateli bylo co nejužší. Má to logiku, protože zaměstnavatelé si chtějí vybrat své pracovníky a rodiče a žáci mají zájem na tom, aby pracovali ve firmě, která má perspektivu. Takže toto setkání má velký význam pro obě strany," uvedl při zahájení Lubomír Franc a zmínil, že to není jediná aktivita v této oblasti: "Královéhradecký kraj podepsal za poslední dva roky dvě sektorové dohody, které určují způsob dlouhodobé spolupráce mezi zaměstnavateli a školami. A myslím si, že tyto věci začínají fungovat a začínají být ku prospěchu.

O prezentaci byl nebývalý zájem z obou stran. Svůj stánek v náchodské Sokolovně mělo více než 60 středních škol a firem, nechyběl samozřejmě ani stánek Gymnázia Broumov, a už od rána si sem cestu našly stovky budoucích studentů a rodičů. "Přeji dnešním i zítřejším účastníkům, aby se dozvěděli co nejvíce informací, abychom se dostali v budoucnu k tomu, že firmy budou mít možnost si vybrat mezi uchazeči a na druhou stranu, že tam přijdou lidé, kteří pro ně budou dobře pracovat," uvedl při zahájení dvoudenní výstavy v Náchodě Lubomír Franc.

Přítomen byl i místostarosta Náchoda Tomáš Šubert: "Vy se dnes rozhodujete o svém budoucím zaměření. Já vám přeji, aby to bylo rozhodování správné. Protože touto současnou volbou nerozhodujete o budoucích čtyřech nebo několika letech, ale o svém zbytku života."

K budoucím studentům promluvil i předseda rady oblasti Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje pro oblast Náchod Radek Jakubský: "My si velmi vážíme podpory kraje a možnosti spolupráce na organizaci této akce, která je v České republice naprosto unikátní. Hospodářská komora sdružuje nejvýznamnější zaměstnavatele v kraji, kteří by rádi představili svoje výroby a pozice, které nabízejí. A uchazeči o této pozice právě zde mají možnost si vybrat školu, která jim následně nabídne další budoucnost. Rozhodujte se správně, důsledně a pečlivě. Je to na celý život."

Královéhradecký kraj je zřizovatelem více než osmdesáti škol a školských zařízení. Od roku 2008 podporuje některé učňovské obory, o které nebyl zájem, stipendii, například za školní rok 2014/2015 vyplatil studentům těchto oborů 5,8 milion korun. V kraji podle odhadů nastoupilo letos v září na střední školy zhruba 6600 žáků. Střední školy pro letošní školní rok nabízely zhruba 10 tisíc volných míst. Pro příští rok kraj nepředpokládá zásadní změny v počtech absolventů základních škol ani v kapacitě středních škol.

"Volte uvážlivě, nejen školy, které jsou třeba méně náročné. Vždycky náročnější a tvrdší je pro život prospěšnější, než to lehké a mírné," poradila na závěr krajská radní pro oblast školství Táňa Šormová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vadný přímotop málem způsobil požár

Vadný přímotop málem způsobil požár

Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru v bytovém domě v ulici Na Příkopech v Broumově....

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Vyšetřování rozsáhlého květnového požáru skladovací haly společnosti Hauk v Polici nad Metují bylo u...

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody, která se stala na silnici ...

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Javorová alej u Šonova na slinici z Broumova do Šonova obsadila druhé místo v desátém ročníku ankety...

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Paní Irena Krejčová, která učí na 1. stupni Masarykovy základní školy v Broumově, patří mezi ty kant...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free