Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V Náchodě se konala prezentace škol a zaměstnavatelů. Význam setkání ocenil i hejtman Lubomír Franc

V Náchodě se konala prezentace škol a zaměstnavatelů. Význam setkání ocenil i hejtman Lubomír Franc

seznam článků
V Náchodě se konala prezentace škol a zaměstnavatelů. Význam setkání ocenil i hejtman Lubomír Franc
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

gy1V Náchodě se v pátek a v sobotu konala další ze série pěti výstav středních škol a firem, které mají rodičům a žákům základních škol pomoci při výběru vhodné střední školy. Výstavy pořádá Královéhradecký kraj a Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Význam těchto setkání ocenil i hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

"Já jsem velmi rád, že Královéhradecký kraj tuto akci pořádá. Kraj má střední školství ve své gesci, a proto se snažíme, aby sepětí se zaměstnavateli bylo co nejužší. Má to logiku, protože zaměstnavatelé si chtějí vybrat své pracovníky a rodiče a žáci mají zájem na tom, aby pracovali ve firmě, která má perspektivu. Takže toto setkání má velký význam pro obě strany," uvedl při zahájení Lubomír Franc a zmínil, že to není jediná aktivita v této oblasti: "Královéhradecký kraj podepsal za poslední dva roky dvě sektorové dohody, které určují způsob dlouhodobé spolupráce mezi zaměstnavateli a školami. A myslím si, že tyto věci začínají fungovat a začínají být ku prospěchu.

O prezentaci byl nebývalý zájem z obou stran. Svůj stánek v náchodské Sokolovně mělo více než 60 středních škol a firem, nechyběl samozřejmě ani stánek Gymnázia Broumov, a už od rána si sem cestu našly stovky budoucích studentů a rodičů. "Přeji dnešním i zítřejším účastníkům, aby se dozvěděli co nejvíce informací, abychom se dostali v budoucnu k tomu, že firmy budou mít možnost si vybrat mezi uchazeči a na druhou stranu, že tam přijdou lidé, kteří pro ně budou dobře pracovat," uvedl při zahájení dvoudenní výstavy v Náchodě Lubomír Franc.

Přítomen byl i místostarosta Náchoda Tomáš Šubert: "Vy se dnes rozhodujete o svém budoucím zaměření. Já vám přeji, aby to bylo rozhodování správné. Protože touto současnou volbou nerozhodujete o budoucích čtyřech nebo několika letech, ale o svém zbytku života."

K budoucím studentům promluvil i předseda rady oblasti Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje pro oblast Náchod Radek Jakubský: "My si velmi vážíme podpory kraje a možnosti spolupráce na organizaci této akce, která je v České republice naprosto unikátní. Hospodářská komora sdružuje nejvýznamnější zaměstnavatele v kraji, kteří by rádi představili svoje výroby a pozice, které nabízejí. A uchazeči o této pozice právě zde mají možnost si vybrat školu, která jim následně nabídne další budoucnost. Rozhodujte se správně, důsledně a pečlivě. Je to na celý život."

Královéhradecký kraj je zřizovatelem více než osmdesáti škol a školských zařízení. Od roku 2008 podporuje některé učňovské obory, o které nebyl zájem, stipendii, například za školní rok 2014/2015 vyplatil studentům těchto oborů 5,8 milion korun. V kraji podle odhadů nastoupilo letos v září na střední školy zhruba 6600 žáků. Střední školy pro letošní školní rok nabízely zhruba 10 tisíc volných míst. Pro příští rok kraj nepředpokládá zásadní změny v počtech absolventů základních škol ani v kapacitě středních škol.

"Volte uvážlivě, nejen školy, které jsou třeba méně náročné. Vždycky náročnější a tvrdší je pro život prospěšnější, než to lehké a mírné," poradila na závěr krajská radní pro oblast školství Táňa Šormová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře