Broumovsko

Pátek 3.červenec 2020

Poslední aktualizace 4.07.2020 04:16

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V Polici nad Metují na několika místech kácí stromy. Vzápětí vysadí nové

V Polici nad Metují na několika místech kácí stromy. Vzápětí vysadí nové

stromV Polici nad Metují začali na některých místech města s kácením stromů. Další místa je ještě čekají. Neperspektivnost a bezpečnost chodců - to jsou důvody těchto prací.

"V minulém týdnu byly pokáceny lípy srdčité rostoucí v asfaltovém chodníku podél severní strany tělocvičny základní školy v ulici Na Bělidle. Lípy byly udržovány hlavovým řezem a důvody k pokácení byly neperspektivnost jejich dalšího setrvání v daném místě. Jednak byly sevřené asfaltem a neměly dostatek půdního kyslíku a vláhy, v některých místech už trhaly asfalt a rostly ve středu chodníku, který nebylo možné v zimě udržovat a chodce (zvláště s kočárkem, případně s vozíkem) vytlačovaly do silnice," uvedl Jan Troutnar z Odboru investic, majetku a životního prostředí na Městském úřadu v Polici nad Metují.

Podle jeho slov náhrada v tomto místě není možná, ale v blízkosti chodníku, v okrajové části travnaté plochy za školou, bude počátkem dubna, v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, vysazen nový strom, a to beztrnná forma druhu Dřezovec trojtrnný (Gleditsia triacanthos "Moraine"), který v budoucnu alespoň částečně nahradí oněch původních šest malých korun.

V posledním březnovém týdnu budou pokáceny první čtyři třešně křovité, rostoucí na severní straně Masarykova náměstí. Důvody obnovy stromů na náměstí jsou výrazné narušení přilehlých chodníků, ztížení jejich údržby a ohrožení bezpečnosti chodců. Po pokácení bude rozebrán chodník, odstraněny pařezy, upraveny nové výsadbové mísy, provedena nová zádlažba a poté budou do stejných míst vysazeny nové stromy, a to malokorunná forma druhu javor babyka (Acer campestre "Nanum"). Další část stromů na náměstí bude vyměněna v následujícím roce.

"Ve stejné době jako na náměstí bude pokáceno pět vzrostlých smrků pichlavých před městským hřbitovem. Důvody obnovy těchto dřevin jsou obdobné jako na náměstí - výrazné narušení přilehlých chodníků, ztížení jejich údržby, ohrožení bezpečnosti chodců a navíc zhoršení statických poměrů smrku na jižním okraji, který je svým šikmým růstem výrazně nakloněn nad chodník a silnici. Po pokácení stromů bude rozebrán chodník, odfrézovány pařezy, upraven terén, obnovena zádlažba a provedena nová výsadba dřevin podle projekčního návrhu, aby došlo alespoň k částečnému odclonění prostoru hřbitova od ulice Na Babí. Druhová skladba ještě není rozhodnuta, ale bude se pravděpodobně jednat o listnaté dřeviny," dodal Jan Troutnar.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

V soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v k...

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

V pátek 3. července startují v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky....

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Koncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To j...

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začnou stavební práce na rekonstrukci místa pro přecházení a úpravě prostoru před městským úřad...

Volejbalistům Broumova těsně unikl Letní pohár

Volejbalistům Broumova těsně unikl Letní pohár

Po uvolnění nařízení vlády se volejbalisté Slovanu Broumov zapojili do Letního poháru. Hrálo se vyřa...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře