Broumovsko

Pondělí 26.srpen 2019

Poslední aktualizace27.08.2019 04:20

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V Polici nad Metují na několika místech kácí stromy. Vzápětí vysadí nové

V Polici nad Metují na několika místech kácí stromy. Vzápětí vysadí nové

stromV Polici nad Metují začali na některých místech města s kácením stromů. Další místa je ještě čekají. Neperspektivnost a bezpečnost chodců - to jsou důvody těchto prací.

"V minulém týdnu byly pokáceny lípy srdčité rostoucí v asfaltovém chodníku podél severní strany tělocvičny základní školy v ulici Na Bělidle. Lípy byly udržovány hlavovým řezem a důvody k pokácení byly neperspektivnost jejich dalšího setrvání v daném místě. Jednak byly sevřené asfaltem a neměly dostatek půdního kyslíku a vláhy, v některých místech už trhaly asfalt a rostly ve středu chodníku, který nebylo možné v zimě udržovat a chodce (zvláště s kočárkem, případně s vozíkem) vytlačovaly do silnice," uvedl Jan Troutnar z Odboru investic, majetku a životního prostředí na Městském úřadu v Polici nad Metují.

Podle jeho slov náhrada v tomto místě není možná, ale v blízkosti chodníku, v okrajové části travnaté plochy za školou, bude počátkem dubna, v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, vysazen nový strom, a to beztrnná forma druhu Dřezovec trojtrnný (Gleditsia triacanthos "Moraine"), který v budoucnu alespoň částečně nahradí oněch původních šest malých korun.

V posledním březnovém týdnu budou pokáceny první čtyři třešně křovité, rostoucí na severní straně Masarykova náměstí. Důvody obnovy stromů na náměstí jsou výrazné narušení přilehlých chodníků, ztížení jejich údržby a ohrožení bezpečnosti chodců. Po pokácení bude rozebrán chodník, odstraněny pařezy, upraveny nové výsadbové mísy, provedena nová zádlažba a poté budou do stejných míst vysazeny nové stromy, a to malokorunná forma druhu javor babyka (Acer campestre "Nanum"). Další část stromů na náměstí bude vyměněna v následujícím roce.

"Ve stejné době jako na náměstí bude pokáceno pět vzrostlých smrků pichlavých před městským hřbitovem. Důvody obnovy těchto dřevin jsou obdobné jako na náměstí - výrazné narušení přilehlých chodníků, ztížení jejich údržby, ohrožení bezpečnosti chodců a navíc zhoršení statických poměrů smrku na jižním okraji, který je svým šikmým růstem výrazně nakloněn nad chodník a silnici. Po pokácení stromů bude rozebrán chodník, odfrézovány pařezy, upraven terén, obnovena zádlažba a provedena nová výsadba dřevin podle projekčního návrhu, aby došlo alespoň k částečnému odclonění prostoru hřbitova od ulice Na Babí. Druhová skladba ještě není rozhodnuta, ale bude se pravděpodobně jednat o listnaté dřeviny," dodal Jan Troutnar.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hudební festival Za poklady Broumovska poprvé zavítal do teplického kostela Panny Marie Pomocné

Hudební festival Za poklady Broumovska poprvé zavítal do teplického kostela Panny Marie Pomocné

Předposlední koncert letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska zavedl své posluchače poprvé ...

Ludvík a Dáša se musí hýbat - náchodským medvědům se změnilo krmení

Ludvík a Dáša se musí hýbat - náchodským medvědům se změnilo krmení

Medvědi Ludvík a Dáša žijí na náchodském zámku již od roku 1995. Medvědárium o rozměrech 74 x 12 met...

Obnova Hřebenovky je v plném proudu. Rozhledna na Velké Deštné se otevře již v říjnu

Obnova Hřebenovky je v plném proudu. Rozhledna na Velké Deštné se otevře již v říjnu

Projekt na obnovu historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí s evropskou dotací přes tři m...

Děkuji!

Děkuji!

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 se nám po dlouhodobém úsilí podařilo před polickým kostelem odhalit a vysv...

Zelený palec (Green Thumb)

Zelený palec (Green Thumb)

Práce v kůlně a na podzimku nepatří k mým oblíbeným aktivitám. Jenže koho by to alespoň trochu nepoh...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře