Broumovsko

Sobota 7.prosinec 2019

Poslední aktualizace 8.12.2019 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V Polici nad Metují na několika místech kácí stromy. Vzápětí vysadí nové

V Polici nad Metují na několika místech kácí stromy. Vzápětí vysadí nové

stromV Polici nad Metují začali na některých místech města s kácením stromů. Další místa je ještě čekají. Neperspektivnost a bezpečnost chodců - to jsou důvody těchto prací.

"V minulém týdnu byly pokáceny lípy srdčité rostoucí v asfaltovém chodníku podél severní strany tělocvičny základní školy v ulici Na Bělidle. Lípy byly udržovány hlavovým řezem a důvody k pokácení byly neperspektivnost jejich dalšího setrvání v daném místě. Jednak byly sevřené asfaltem a neměly dostatek půdního kyslíku a vláhy, v některých místech už trhaly asfalt a rostly ve středu chodníku, který nebylo možné v zimě udržovat a chodce (zvláště s kočárkem, případně s vozíkem) vytlačovaly do silnice," uvedl Jan Troutnar z Odboru investic, majetku a životního prostředí na Městském úřadu v Polici nad Metují.

Podle jeho slov náhrada v tomto místě není možná, ale v blízkosti chodníku, v okrajové části travnaté plochy za školou, bude počátkem dubna, v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, vysazen nový strom, a to beztrnná forma druhu Dřezovec trojtrnný (Gleditsia triacanthos "Moraine"), který v budoucnu alespoň částečně nahradí oněch původních šest malých korun.

V posledním březnovém týdnu budou pokáceny první čtyři třešně křovité, rostoucí na severní straně Masarykova náměstí. Důvody obnovy stromů na náměstí jsou výrazné narušení přilehlých chodníků, ztížení jejich údržby a ohrožení bezpečnosti chodců. Po pokácení bude rozebrán chodník, odstraněny pařezy, upraveny nové výsadbové mísy, provedena nová zádlažba a poté budou do stejných míst vysazeny nové stromy, a to malokorunná forma druhu javor babyka (Acer campestre "Nanum"). Další část stromů na náměstí bude vyměněna v následujícím roce.

"Ve stejné době jako na náměstí bude pokáceno pět vzrostlých smrků pichlavých před městským hřbitovem. Důvody obnovy těchto dřevin jsou obdobné jako na náměstí - výrazné narušení přilehlých chodníků, ztížení jejich údržby, ohrožení bezpečnosti chodců a navíc zhoršení statických poměrů smrku na jižním okraji, který je svým šikmým růstem výrazně nakloněn nad chodník a silnici. Po pokácení stromů bude rozebrán chodník, odfrézovány pařezy, upraven terén, obnovena zádlažba a provedena nová výsadba dřevin podle projekčního návrhu, aby došlo alespoň k částečnému odclonění prostoru hřbitova od ulice Na Babí. Druhová skladba ještě není rozhodnuta, ale bude se pravděpodobně jednat o listnaté dřeviny," dodal Jan Troutnar.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

V Meziměstí se obyvatelé i přespolní sešli první prosincovou neděli, aby přivítali advent, období pl...

Pro rok 2020 připravuje broumovský klášter opět řadu kulturních a vzdělávacích akcí

Pro rok 2020 připravuje broumovský klášter opět řadu kulturních a vzdělávacích akcí

I v následujícím roce bude ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov pokračovat bohatý celor...

První sníh způsobil potíže motoristům

První sníh způsobil potíže motoristům

Sníh, který napadl v noci z pondělí na úterý, způsobil potíže především účastníkům dopravy. Potíže m...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. prosince

Koncert v Edenu, trh v Polici, čertohrátky v Adršpachu, mikulášská nadílka, diskotéka, trh a koncert...

Úspěšný program na podporu venkovských prodejen pokračuje. Kraj podpořil i obce na Broumovsku

Úspěšný program na podporu venkovských prodejen pokračuje. Kraj podpořil i obce na Broumovsku

Královéhradecký kraj zahájil třetí kolo dotačního programu na podporu provozu venkovských prodejen. ...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře