Broumovsko

Čtvrtek 2.duben 2020

Poslední aktualizace 1.04.2020 10:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Cesta do zemí půlměsíce

Napsat e-mail Tisk

Cesta do zemí půlměsíce  

Název:
Cesta do zemí půlměsíce
Datum konání:
26.04.2012 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Cestopisná beseda Aleše Ottmára.

Egypt, Jordánsko, Sýrie a Libanon - země Blízkého východu, jsou státy, kde den začíná východem měsíce. V Egyptě se vypravíme na horu Sinai, v Jordánsku navštívíme Petru, dozvíte se jak smlouvat na damšském bazaru a v Libanonu Vás určitě uchvátí moderní
centrum Bejrútu. O tom i o dalších zážitcích si s Vámi bude na přednášce povídat politický a kulturní geograf Aleš Ottmár.
Pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska.

Vstupné 40,- Kč.

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře