Broumovsko

Středa 27.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Dialog Café: Ze života včel

Napsat e-mail Tisk

Dialog Café: Ze života včel  

Název:
Dialog Café: Ze života včel
Datum konání:
13.09.2018 18.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Na přednášce se dozvíte zajímavosti o životě a práci včel, jak vzniká med a proč jsou včely tolik přírodě prospěšné. Přednáška je vhodná i pro děti.

Přednášející: Simona Adamcová je jmenovaná přednášejícím odborníkem ČSV na téma Ošetřování včelstev během roku a absolventkou Středního odborného učiliště včelařského v Nasavrkách, dále je majitelkou včelí farmy.

Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (děti, studenti a U3V)
Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 734 443 165

vcelyyy

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře