Broumovsko

Sobota 21.září 2019

Poslední aktualizace21.09.2019 04:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Dialog Café: Ze života včel

Napsat e-mail Tisk

Dialog Café: Ze života včel  

Název:
Dialog Café: Ze života včel
Datum konání:
13.09.2018 18.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Na přednášce se dozvíte zajímavosti o životě a práci včel, jak vzniká med a proč jsou včely tolik přírodě prospěšné. Přednáška je vhodná i pro děti.

Přednášející: Simona Adamcová je jmenovaná přednášejícím odborníkem ČSV na téma Ošetřování včelstev během roku a absolventkou Středního odborného učiliště včelařského v Nasavrkách, dále je majitelkou včelí farmy.

Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (děti, studenti a U3V)
Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 734 443 165

vcelyyy

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře