Broumovsko

Neděle 25.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Literární Café: Anastasia Stročkova, Ulrike Anne Bleier

Napsat e-mail Tisk

Literární Café: Anastasia Stročkova, Ulrike Anne Bleier  

Název:
Literární Café: Anastasia Stročkova, Ulrike Anne Bleier
Datum konání:
23.04.2019 17.30 h
Místo konání:
Klášter - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer v Broumově

Neformální posezení a beseda s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Své práce během autorského čtení představí:

Anastasia Stročkova - absolventka Fakulty Designu a Umění Ladislava Sutnara v Plzni a studentka v ateliéru ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM. Spolupracuje s nakladatelstvím Běžíliška, byla oceněna například na Bologna Children Book Fair a zaměřuje se především na ilustraci, animaci a tvorbu dětských knih.

Ulrike Anne Bleier - německá spisovatelka a novinářka, pocházející z Řezna, autorka románů Schwimmerbecken a Bushaltestelle, který vypráví příběh jedné česko-bavorské rodiny, autorka citlivě popisuje vztah matky a dcery poznamenaný zklamáním a pocitem hlubokého odcizení.

Vstup zdarma

Pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci s Českým literárním centrem, Goethe Institutem a Městskou knihovnou v Broumově.

stroc

Místo konání

Místo:
Klášter -
Město:
Broumov

Popis

Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova. Roku 1260 jim Přemysl Otakar II. vlastnictví potvrdil. Správa a ochrana majetku byla zabezpečována z broumovské pevnosti, která byla k tomuto účelu zbudována. Brzy po roce 1300, za panování opata Bavora (1290 - 1322), bylo v Broumově zřízeno benediktinské proboštství. Vzhledem k tomu, že původní tvrz byla vypálena odbojnými fojty, byl na jejím místě zbudován klášter s gotickým chrámem zasvěceným sv. Vojtěchu. Součástí klášterních statků byl též pivovar založený roku 1348...více z historie.

Webové stránky kláštera.

klas

klaster

klaster2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře