Broumovsko

Sobota 4.duben 2020

Poslední aktualizace 4.04.2020 08:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Malé povídání o všem, co obnáší vrtulníkové létání

Napsat e-mail Tisk

Malé povídání o všem, co obnáší vrtulníkové létání  

Název:
Malé povídání o všem, co obnáší vrtulníkové létání
Datum konání:
26.10.2012 18.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Pilot vrtulníku, Vlastimil Baudyš z 24. základny dopravního letectva v Praze – Kbelích přijede se svými kolegy vyprávět o své práci, která nezahrnuje jen armádní povinnosti (Afganistan, ...), ale i spolupráci s policií (akce Kryštof, ...) a záchranáři. Součástí besedy budou filmové ukázky z akcí, včetně bojového letu.

piloti

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře