Broumovsko

Pondělí 24.únor 2020

Poslední aktualizace27.02.2020 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Na kole přes Rumunsko do Bosny

Napsat e-mail Tisk

Na kole přes Rumunsko do Bosny  

Název:
Na kole přes Rumunsko do Bosny
Datum konání:
13.03.2012 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Cestopisná beseda Martina Adámka

Martin Adámek v letech 2004 - 2007 podnikl sérii cest na jízdním kole „4x z Náchoda k moři a zpět". Celkem navštívil 22 zemí. Fotky a vyprávění vás provedou maďarskými městy, rumunskými horami, lukami a poli, srbskými kopci, bosenskými údolími mezi skalami i chorvatským pobřežím a stezkami linoucími se mezi Plitvickými jezery. Cesta vedla územím pravoslavným, muslimským i křesťanským. Na fotkách uvidíte architektonické symboly těchto kultur, jakož i důsledky jejich sousedské nekompatibility.

bosna

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře