Broumovsko

Neděle 5.duben 2020

Poslední aktualizace 4.04.2020 08:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Petr Placák: Jak se žilo před rokem 89

Napsat e-mail Tisk

Petr Placák: Jak se žilo před rokem 89  

Název:
Petr Placák: Jak se žilo před rokem 89
Datum konání:
28.08.2014 18.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Přednáška a beseda Petra Placáka českého spisovatele, textaře, historika a publicisty na téma Jak se žilo před rokem 89 – normalizace, underground, opozice, StB, ..."

Petr Placák patřil k hlavním postavám českého literárního undergroundu, publikoval v samizdatu, organizoval mnoho protikomunistických demonstrací. V letech 1982-1986 byl klarinetistou undergroundové kapely The Plastic People of the Universe. Po listopadu 1989 působil v Nezávislém tiskovém středisku, později týdeníku Respekt, Necenzurovaných novinách, Českém deníku, Českém týdeníku a Lidových novinách, od roku 1995 je šéfredaktorem studentského politicko-kulturního měsíčníku Babylon. V letech 1992-2000 vystudoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

placaka

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře