Broumovsko

Neděle 15.prosinec 2019

Poslední aktualizace17.12.2019 04:29

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Primky - značka hodinek, které všichni známe

Napsat e-mail Tisk

Primky - značka hodinek, které všichni známe  

Název:
Primky - značka hodinek, které všichni známe
Datum konání:
07.03.2019 17.00 h
Místo konání:
Městská knihovna - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Přednáší: Ing. Libor Hovorka

Snad v každé české domácnosti se dodnes najdou alespoň jedny hodinky Prim - proč si tedy nevyměřit trochu času i pro poznání jejich pozoruhodné historie.

Víte, že počátky československého hodinářského průmyslu mají svoji stopu v Broumově?

Libor Hovorka prozkoumal velké množství archivních pramenů a dokumentace.

Výsledkem jeho práce je výpravná kniha s bohatou obrazovou přílohou. Podrobně v ní sledujeme vývoj a výrobu náramkových hodinek Prim od začátků v roce 1954 až do roku 1994, kdy byly nabízeny poslední modely s vlastními strojky.

Ve druhé části knihy jsou podrobně zpracovány budíky a hodiny Prim z let 1947 až 2000.

Publikace potěší milovníky výrobků značky Prim i kurátory sbírek. Představuje vyčerpávajícího a odborně fundovaného průvodce historickým sortimentem této značky.

Pořádá: Městská knihovna v Broumově

Vstupné: dobrovolné

Primky přednáška

Místo konání

Místo:
Městská knihovna -
Město:
Broumov

Popis

Městská knihovna poskytuje výpůjční služby, informační služby, regionální bibliografii, veřejný internet, čítárnu s výstavním prostorem, kopírování, pořádání přednášek a setkání s osobnostmi. Během své dlouholeté výstavní činnosti Městská knihovna v Broumově svým čtenářům představila nejen regionální výtvarníky a fotografy, ale např. i práce Vlastimila Zábranského, Jana A. Pacáka, Ivana Mládka, Ludvíka Kundery, Jindřicha Růžičky, Pavla Růta a dalších. Vedoucí knihovny Jan Meier měl mezi hosty na besedě Roberta Fulghuma, Petra Šabacha, Arnošta Lustiga či Olgu Tokarczukovou.

Kontakty: tel.: 491 523 733, 491 523 719, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Foto archiv knihovny

kn1

kn2

kn3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře