Broumovsko

Neděle 19.květen 2019

Poslední aktualizace21.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Science/Dialog Café speciál: Čí je krajina?

Napsat e-mail Tisk

Science/Dialog Café speciál: Čí je krajina?  

Název:
Science/Dialog Café speciál: Čí je krajina?
Datum konání:
22.11.2018 18.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Vlčí smečka na Broumovsku vzbuzuje emoce. Symbol divočiny v kulturní krajině je některými vítán, jinými odmítán. My lidé si zabydlujeme svět a promítáme do něj hodnoty, které považujeme za důležité. Přednáška nabídne k reflexi následující otázky: Co je to krajina? Kdo nebo co ji utváří? Jaké společenské důsledky má přítomnost vlků na Broumovsku? Jak lze argumentovat pro ně a jak proti nim? Jaké argumenty jsou legitimní? Přednášet budou: Zdenka Sokolíčková a Mgr. Michal Bojda.

Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Vstupné: 60,- Kč/30,- Kč (studenti a U3V)

45075592 1140443232803834 7376235658022486016 n

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře