Broumovsko

Čtvrtek 23.leden 2020

Poslední aktualizace24.01.2020 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - ScienceCafé: Člověk, příroda a křesťanství

Napsat e-mail Tisk

ScienceCafé: Člověk, příroda a křesťanství  

Název:
ScienceCafé: Člověk, příroda a křesťanství
Datum konání:
10.10.2019 18.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Příroda nám poskytuje skoro všechno, co k životu potřebujeme; něco si dáváme a budujeme sami. Potřebujeme přitom mít odvahu mluvit o integritě lidského života, o nezbytnosti prosazovat a spojovat velké hodnoty. Ztráta pokory v člověku přehnaně nadšeném možnostmi ovládat všechno bez omezení může skončit poškozením společnosti a životního prostředí. Integrální ekologie vyžaduje, abychom věnovali trochu času na obnovu klidné harmonie s přírodou a se stvořením, na zamyšlení o svém životním stylu a svých ideálech.

Přednášející: PhDr. Ivan Rynda působící na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Založil obor sociální a kulturní ekologie, jejž přednáší i na základě zkušeností z politiky a odborných a ochranářských organizací (FS ČSFR, rady národních parků a AOPK, Česká komise pro UNESCO, Český národní komitét programu UNESCO Člověk a biosféra aj.). Věcně i metodologicky propojuje společenské a přírodní vědy v rámci udržitelného rozvoje.

Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 734 443 165
Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti a U3V)
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Tato přednáška byla podpořena Královéhradeckým krajem, projekt: "Osvětou k udržitelnosti"

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře