Broumovsko

Pondělí 25.leden 2021

Poslední aktualizace25.01.2021 08:53

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - ScienceCafé: Člověk, příroda a křesťanství

Napsat e-mail Tisk

ScienceCafé: Člověk, příroda a křesťanství  

Název:
ScienceCafé: Člověk, příroda a křesťanství
Datum konání:
10.10.2019 18.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Beseda

Popis

Příroda nám poskytuje skoro všechno, co k životu potřebujeme; něco si dáváme a budujeme sami. Potřebujeme přitom mít odvahu mluvit o integritě lidského života, o nezbytnosti prosazovat a spojovat velké hodnoty. Ztráta pokory v člověku přehnaně nadšeném možnostmi ovládat všechno bez omezení může skončit poškozením společnosti a životního prostředí. Integrální ekologie vyžaduje, abychom věnovali trochu času na obnovu klidné harmonie s přírodou a se stvořením, na zamyšlení o svém životním stylu a svých ideálech.

Přednášející: PhDr. Ivan Rynda působící na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Založil obor sociální a kulturní ekologie, jejž přednáší i na základě zkušeností z politiky a odborných a ochranářských organizací (FS ČSFR, rady národních parků a AOPK, Česká komise pro UNESCO, Český národní komitét programu UNESCO Člověk a biosféra aj.). Věcně i metodologicky propojuje společenské a přírodní vědy v rámci udržitelného rozvoje.

Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 734 443 165
Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti a U3V)
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Tato přednáška byla podpořena Královéhradeckým krajem, projekt: "Osvětou k udržitelnosti"

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free