Broumovsko

Sobota 24.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Vlci na Broumovsku: monitoring šelem a efektivní ochrana stád

Napsat e-mail Tisk

Vlci na Broumovsku: monitoring šelem a efektivní ochrana stád  

Název:
Vlci na Broumovsku: monitoring šelem a efektivní ochrana stád
Datum konání:
28.06.2019 17.00 h
Místo konání:
Machovská Lhota - Machovská Lhota
Kategorie:
Beseda

Popis

Restaurace U Lidmanů (Machovská Lhota 40), Machov

Na semináři se dozvíte, jak je to s vlky na Broumovsku, co zjistili mapovatelé o jejich počtech, složení potravy a jaké jsou efektivní způsoby zabezpečení stád u nás i v Evropě. Budeme také informovat o možnostech podpory pro chovatele a preventivních opatřeních a předávat zkušenosti.

Přednášející: Miroslav Kutal, Jan Koranda (Hnutí DUHA), Petr Kafka (AOPK ČR, Správa CHKO Broumovsko)

VSTUP zdarma, kapacita semináře je omezena, prosím přihlaste se předem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Místo konání

Místo:
Machovská Lhota -
Město:
Machovská Lhota

Popis

Machovská Lhota, místní část městyse Machova, leží uprostřed Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, v údolí mezi Broumovskými stěnami a polským národním parkem Góry Stołowe. Klidné horské prostředí Machovské Lhoty je ideálním východiskem pro všechny typy turistiky, horská kola, horolezectví, lyžování, houbaření nebo jednoduše kvalitní odpočinek pro celou rodinu či jednotlivce. Okolí Machova nabízí krásnou a romantickou přírodu včetně skalních měst.

Machovská Lhota je rodištěm Karla Dostála (1750–1813), vůdce vzbouřených sedláků na Policku. Spisovatel Alois Jirásek sem zasadil část děje svých románů "U nás" a "Skaláci". Zajímavou památkou je dům s vysazenou patrovou komorou na sloupech – bývalá Kubečkova evangelická fara.

V místě se nachází proslulá stylová hospůdka U Lidmanů, kde se pravidelně konají plesy místních organizací a spolků. Každý týden se také stává dějištěm známých Zpívánek, které přitahují nejen místní nadšence folkloru, ale i návštěvníky z okolních obcí. Sbor dobrovolných hasičů ve Lhotě pořádá pravidelné hasičské soutěže. Machovská Lhota je také dějištěm významných sportovních akcí jako je například přeshraniční závod Českého poháru běhu do vrchu s mezinárodní účastí Běh na Hejšovinu. Lhotou každý rok projíždí účastníci nejtěžšího maratonu horských kol v České Republice Rallye Sudety. Populární recesní akcí se v posledních letech stal podzimní běh na lyžích Lhotské struhadlo.

Webové stránky obce.

Foto archiv obce

ml


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře