Broumovsko

Úterý 20.duben 2021

Poslední aktualizace21.04.2021 04:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Bez roucha - DS WOKNO

Napsat e-mail Tisk

Bez roucha - DS WOKNO  

Název:
Bez roucha - DS WOKNO
Datum konání:
29.11.2010 19.00 h
Místo konání:
Městské divadlo - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Vstupné: 60,- Kč

UPOZORNĚNÍ: Vstupenky, které si u nás rezervujete je nutno vyzvednout do týdne od jejich rezervování. Po tomto datu všechny rezervace zrušíme a lístky nabídneme k dalšímu prodeji. Děkujeme za pochopení.

Předprodej a rezervace vstupenek: Infocentrum Broumov, t.: 491 524 168, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Michael Frayn: BEZ ROUCHA (ZA SCÉNOU)
 
Překlad: Jaroslav Kořán
 
Dějem komedie světoznámého dramatika Michaela Frayna je úsměvný pohled do divadelního zákulisí těsně před premiérou, ukazující, jak těžký je herecký chlebíček, ale zároveň je to veliká legrace. Napsal ji člověk, který divadlo důvěrně zná a má  je rád, a tak dokáže do humorného děje zapojit i soucit s tvrdým hereckým životem.
Hra Bez roucha je zkrátka svědectvím o tom, jak je někdy těžké sehrát představení přesně tak, jak bylo nazkoušeno.
V prvním dějství této hry se divák ocitá v královském divadle ve Westhamu nad Temží, kde je svědkem generální zkoušky hry fiktivního autora Robina Housemongera nazvané "Bez roucha". Přestože do premiéry zbývá jen pár hodin, zdrcený režisér zjišťuje, že herci své role neovládají a dokonce ani nemají přehled o tom, o co vlastně ve hře jde. Na základě archetypů jako je příliš sebevědomá a namyšlená Dotty, beznadějně pitomá Brooke, frajírek světového kalibru Garry, dětinský Freddie, věčně opilý Selsdon a dalších, zde autor rozehrává frašku jako vystřiženou po vzoru komedií 19. století. Sledujeme nejen zkoušku, ale hlavně krystalizaci vztahů mezi jednotlivými herci.
Druhé dějství nám nabízí další pohled do zákulisí. Divák je svědkem asi 100. reprízy stejné hry, ale vidí vše "zezadu". Na jevišti jsou kulisy obráceny z druhé strany, a tak místo Housemongerovy hry sledujeme další krystalizaci vztahů mezi herci, a to až do velkého finále.
Hra je vhodná pro každého, kdo se hned tak neurazí, a má rád legraci vyvedenou až ad absurdum... Určitě tušíte, že herci někdy zapomenou text a že milenci tokající na jevišti se mohou za scénou stejně vášnivě milovat jako nenávidět. Ale možná vás nenapadlo, že sardinky na scéně mohou být životu nebezpečné nebo že střemhlavý pád herce na jeviště, který jste odměnili potleskem, vůbec nebyl narežírován. Dozvíte se ještě mnohem více... Nenechte si ujít tuto příležitost bavit se na náš účet!
 
Režie, scéna, hudba: Jan Holek

Místo konání

Místo:
Městské divadlo -
Ulice:
Mírové náměstí 54
Město:
Broumov

Popis

V domě čp. 54, patřícímu od r. 1419 městu, byla již od 2. pol. 18. stol. pořádána představení místních ochotníků a kočujících divadelních společností. 21. 2. 1804 Dr. Franz Kneisler (1762 – 1829), lékař ve službách broumovského klášterního panství, poslal městskému magistrátu přípis, v němž navrhl využití městského domu čp. 54 jako stálého zdroje příjmů pro chudobinec. V přízemí domu by byla zřízena pracovna lékaře a místnost pro nemocné, poschodí by bylo vyhrazeno pro divadelní sál, ve kterém by bylo ovšem možné pořádat i další akce, jako hudební produkce, veřejné zkoušky žáků apod. Úpravy budovy byl ochoten provést sám s podporou městské veřejnosti. V květnu 1804 nakonec krajský úřad svoluje k zahájení divadelního provozu v budově čp. 54 s tím, že divadelní kusy budou muset být předem úředně schvalovány.

Původní budova divadla byla r. 1838 poškozena požárem a při opravách byly obnoveny krovy a pozměněno průčelí. Celkově byla budova divadla přestavěna v roce 1902 (hlediště s balkónem, štukovou a malířskou výzdobou, jeviště, šatny) a částečně stavebně upravována v letech 1931 (průčelí). 1935, v 80. letech a v roce 1997 (průčelí).

Kapacita divadla je 195 míst.

divadlo 


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free