Broumovsko

Čtvrtek 22.únor 2018

Poslední aktualizace22.02.2018 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Malé letní divadlení: Don Šajn

Napsat e-mail Tisk

Malé letní divadlení: Don Šajn  

Název:
Malé letní divadlení: Don Šajn
Datum konání:
19.07.2017 19.00 h
Místo konání:
Klášter - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Buchty a loutky.

Don Šajn je zlotřilý šlechtic, který usiluje o ruku krásné dony Anny. Navíc marnotratník, bezbožník a prostopášník. Hra vychází z příběhu o svůdci Donu Juanovi, který mimo jiné inspiroval dramatika Moliéra nebo skladatele Mozarta. Inscenace o svůdci žen Donu Juanovi pochází ze 14. století a stala se předlohou mnoha pozdějších verzí a postupně i kmenovou součástí repertoáru snad každého významného loutkářského rodu. V této inscenaci jsou zastoupeny jak marionety, tak herci s obrovskými maskami na hlavě.
Don Šajn: Jestli mně však don Lorenzo ruky mé drahé donny Anny odepře, pak ta hodina bude pro mne hodinou osudnou...

Režie: Vít Brukner, výprava: Buchty a loutky za pomoci Báry Čechové, kopie loutek: život a Miroslav Trejtnar, hudba: Buchty a loutky.

Vstupné: 60,- Kč

divad

Místo konání

Místo:
Klášter -
Město:
Broumov

Popis

Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova. Roku 1260 jim Přemysl Otakar II. vlastnictví potvrdil. Správa a ochrana majetku byla zabezpečována z broumovské pevnosti, která byla k tomuto účelu zbudována. Brzy po roce 1300, za panování opata Bavora (1290 - 1322), bylo v Broumově zřízeno benediktinské proboštství. Vzhledem k tomu, že původní tvrz byla vypálena odbojnými fojty, byl na jejím místě zbudován klášter s gotickým chrámem zasvěceným sv. Vojtěchu. Součástí klášterních statků byl též pivovar založený roku 1348...více z historie.

Webové stránky kláštera.

klas

klaster

klaster2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o práci pro Broumovsko

eva

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ Broumov a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Hospital Broumov odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře