Broumovsko

Pátek 20.červenec 2018

Poslední aktualizace21.07.2018 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Malé letní divadlení: Na správné adrese aneb holky z inzerátu ZRUŠENO

Napsat e-mail Tisk

Malé letní divadlení: Na správné adrese aneb holky z inzerátu ZRUŠENO  

Název:
Malé letní divadlení: Na správné adrese aneb holky z inzerátu ZRUŠENO
Datum konání:
17.07.2018 19.00 h
Místo konání:
Klášter - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Branické divadlo, Praha.

Kabaretní hvězda Stella, klavíristka Julie, malířka Žofie a PR manažerka Marie se rozhodnou radikálně změnit život a podají si inzerát. Záhy začne kolotoč nečekaných záměn. V hlavní roli se představí Uršula Kluková, v roli manažerky Karolína Hlaváčková a jako malířka Žofie Patricie Solaříková, hvězda seriálu Ulice. Chybět nebude ani ředitel Branického divadla Václav Čížkovský nebo Pavel Dytrt.

Vstupné: 220,- Kč

aaaadiv

Místo konání

Místo:
Klášter -
Město:
Broumov

Popis

Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova. Roku 1260 jim Přemysl Otakar II. vlastnictví potvrdil. Správa a ochrana majetku byla zabezpečována z broumovské pevnosti, která byla k tomuto účelu zbudována. Brzy po roce 1300, za panování opata Bavora (1290 - 1322), bylo v Broumově zřízeno benediktinské proboštství. Vzhledem k tomu, že původní tvrz byla vypálena odbojnými fojty, byl na jejím místě zbudován klášter s gotickým chrámem zasvěceným sv. Vojtěchu. Součástí klášterních statků byl též pivovar založený roku 1348...více z historie.

Webové stránky kláštera.

klas

klaster

klaster2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře