Broumovsko

Středa 20.leden 2021

Poslední aktualizace21.01.2021 04:51

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Malé letní divadlení: Rákosníček a jeho rybník

Napsat e-mail Tisk

Malé letní divadlení: Rákosníček a jeho rybník  

Název:
Malé letní divadlení: Rákosníček a jeho rybník
Datum konání:
14.07.2020 15.00 h
Místo konání:
Klášter - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Nádvoří benediktinského kláštera (při nepřízni počasí Městské divadlo)

Divadlo Scéna o. p. s., Kuřim

Účinkují: Rákosníček - Petr Hoffmann / Teodor Dlugoš, víla Jůlinka, Závojnatka, Žabička, Vítr - Barbora Hrubá / Martina Suchánková / Hana Mrázková, Sluníčko, Rak Loupežník, Kapři - Jan Janča / Petr Ťopek / Dalibor Dufek / Mikuláš Švehla.

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček. Roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyrazte s námi do jeho světa, plného hravosti, humoru a písniček.

Vstupné: 60,- Kč

rakos

Místo konání

Místo:
Klášter -
Město:
Broumov

Popis

Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova. Roku 1260 jim Přemysl Otakar II. vlastnictví potvrdil. Správa a ochrana majetku byla zabezpečována z broumovské pevnosti, která byla k tomuto účelu zbudována. Brzy po roce 1300, za panování opata Bavora (1290 - 1322), bylo v Broumově zřízeno benediktinské proboštství. Vzhledem k tomu, že původní tvrz byla vypálena odbojnými fojty, byl na jejím místě zbudován klášter s gotickým chrámem zasvěceným sv. Vojtěchu. Součástí klášterních statků byl též pivovar založený roku 1348...více z historie.

Webové stránky kláštera.

klas

klaster

klaster2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free