Broumovsko

Úterý 20.říjen 2020

Poslední aktualizace20.10.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Meziměstské divadelní hry: Zdravý nemocný

Napsat e-mail Tisk

Meziměstské divadelní hry: Zdravý nemocný  

Název:
Meziměstské divadelní hry: Zdravý nemocný
Datum konání:
03.11.2012 18.00 h
Místo konání:
Meziměstí - Meziměstí
Kategorie:
Divadlo

Popis

Moliére: ZDRAVÝ NEMOCNÝ
Veselohra o hypochondrovi Arganovi, který chce výhodně provdat svoji dceru, je především nastavením zrcadla lidskému sobectví, chamtivosti a hlouposti.
Hraje DS Vicena Ústí nad Orlicí.

Vstupné v předprodeji 50 Kč, na místě 60 Kč.

Místo konání

Místo:
Meziměstí -
Město:
Meziměstí

Popis

Meziměstí je město na Broumovsku. Městem protéká z Polska řeka Stěnava, která o patnáct kilometrů dál, za vesničkou Otovice, opět odtéká do Polska a vlévá se do řeky Nysa Kłodzka. Území města Meziměstí leží v geomorfologickém podcelku Meziměstské vrchoviny v Broumovské vrchovině, větší část území, včetně intravilánu města leží v Broumovské kotlině, ze severu je území omezeno Javořími horami s Ruprechtickým Špičákem s nadmořskou výškou 880 m. Na Ruprechtickém Špičáku byla postavena rozhledna, která skýtá široký rozhled – na Krkonoše, Broumovské stěny či Stolové hory.

První zmínka o obci, tehdy zvané Dolní Vižňov (vznikl rozdělením Vižňova na horní a dolní), pochází z roku 1408. Meziměstí je nejmladším městem okresu Náchod, na město bylo povýšeno v březnu roku 1992.

Webové stránky Meziměstí.

Foto Jan Kašpar

zamek


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web