Broumovsko

Pondělí 9.prosinec 2019

Poslední aktualizace 9.12.2019 04:08

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Noc divadel: Když se zhasne - premiéra DS Divadlo Broumov

Napsat e-mail Tisk

Noc divadel: Když se zhasne - premiéra DS Divadlo Broumov  

Název:
Noc divadel: Když se zhasne - premiéra DS Divadlo Broumov
Datum konání:
16.11.2019 19.00 h
Místo konání:
Městské divadlo - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Lehce mrazivá, tak trochu vánoční komedie. Prestižní gynekolog Trevor se chce nechat rozvést. Požádá proto svého přítele Artura, aby svedl jeho ženu. Ale Trevorova manželka Nina má také svůj plán... když se zhasne. Pomůže jí věštkyně Imelda vyřešit problémy v nefunkčním manželství? Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole, kde se bojuje zbraněmi nejtěžšího kalibru, a kde vítěz může být jen jeden. Jde totiž o majetek!

Hrají: Renata Kolářová, Josef Palhoun, Hana Buchtová, Jiří Myšák, Alena Zahradníková, Věra Gábelová. Světla a zvuk: Tomáš Cirkl. Režie: Renata Kolářová

Pořádá: Město Broumov.

Vstupné: 70 Kč.

noc

Místo konání

Místo:
Městské divadlo -
Ulice:
Mírové náměstí 54
Město:
Broumov

Popis

V domě čp. 54, patřícímu od r. 1419 městu, byla již od 2. pol. 18. stol. pořádána představení místních ochotníků a kočujících divadelních společností. 21. 2. 1804 Dr. Franz Kneisler (1762 – 1829), lékař ve službách broumovského klášterního panství, poslal městskému magistrátu přípis, v němž navrhl využití městského domu čp. 54 jako stálého zdroje příjmů pro chudobinec. V přízemí domu by byla zřízena pracovna lékaře a místnost pro nemocné, poschodí by bylo vyhrazeno pro divadelní sál, ve kterém by bylo ovšem možné pořádat i další akce, jako hudební produkce, veřejné zkoušky žáků apod. Úpravy budovy byl ochoten provést sám s podporou městské veřejnosti. V květnu 1804 nakonec krajský úřad svoluje k zahájení divadelního provozu v budově čp. 54 s tím, že divadelní kusy budou muset být předem úředně schvalovány.

Původní budova divadla byla r. 1838 poškozena požárem a při opravách byly obnoveny krovy a pozměněno průčelí. Celkově byla budova divadla přestavěna v roce 1902 (hlediště s balkónem, štukovou a malířskou výzdobou, jeviště, šatny) a částečně stavebně upravována v letech 1931 (průčelí). 1935, v 80. letech a v roce 1997 (průčelí).

Kapacita divadla je 195 míst.

divadlo 


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře